Wpis z mikrobloga

Przyszła pora na zakup własnej strzelby. Pytałem już na discordzie ale nie wszyscy tam siedzą. Trap chyba nie jest dla mnie, pomyślałem więc o shoot offach i strzelbie dynamicznej, więc chyba najrozsądniejszym wyborem będzie pompka. Mój wewnętrzny żyd mówi mi, żeby nie przesadzać z ceną bo ta broń będzie używana od wielkiego dzwona. Mossberg Maverick 88 wydaje się więc pierwszym wyborem. Ma ktoś? Daje radę, czy może jednak dopłacić do 500-tki? A może jakaś inna propozycja z Waszej strony?

Jaka długość lufy?

#bron #broniarze #strzelectwo #strzelectwosportowe #strzelnica
L3stko - Przyszła pora na zakup własnej strzelby. Pytałem już na discordzie ale nie w...

źródło: comment_xnvmKBRYB3l49spHvZRT9lqfl0qGQKVq.jpg

Pobierz
  • 47
@L3stko: no moski ostatnio potaniały, jak kupowałem to sxp był za niecałe 2k a do mossberga bez 2.5 nie bylo co startować. Co do 500vs sxp to jednak z sxp jakoś lepiej mi się dogadać :-)
@L3stko: mam Mossberga Mav. 88, prosta, niezawodna pompka. Do zwykłego, rekreacyjnego strzelania wystarcza, na zawodach też wstydu nie przynosi ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nowa za nieco ponad 1k
@Yuutsu:

Możnaby tym zabić słonia

Siła rażenia broni zależy głównie od zastosowanej amunicji a strzelba ze zdjęcia była produkowana z komorą 12/70 co oznacza nabój o standardowym (dość słabym) ładunku.
Właściwie każda współczesna strzelba o kalibrze 12 jest wyposażona w komorę nabojową 12/76, co oznacza, że ma o wiele większą siłę rażenia od przestarzałego już dziś SPAS-12. Dotyczy to Mossbergów 590, 500, 88 i mojego ruskiego IŻa 27, którego kupiłem za