•  

  #ksiazki #archipelaggulag #cytaty #sowieckarosja #rosja

  "Archipelag Gułag", Aleksander Sołżenicyn. Takie kwiatki tam znajduję. Jakby kogoś interesowało to będę co jakiś czas coś wrzucał.

  Przesłuchania
  "Ale wróćmy jeszcze do przypadku Czebotariewa, bo jest bardzo pouczający dzięki obecności kilku naraz komponentów. Wprowadzili go na 72 godziny do pokoju przesłuchań i jedyne, na co pozwalali, to ustęp. Nie pozwalali zaś ani jeść, ani pić (a woda stała, obok, w karafce), ani spać. W gabinecie wciąż było trzech przesłuchujących. Trudzili się na trzy zmiany. Jeden przez cały czas (w milczeniu, nie zwracając się w ogóle do więźnia) coś pisał, drugi spał na kanapie, trzeci przechadzał się po gabinecie i gdy tylko Czebotariew wpadł w drzemkę, bił go. Co jakiś czas zmieniali się rolami. (A moze ich samych karnie skoszarowano za niedołęstwo?) I nagle Czebotariew widzi, że mu przynoszą obiad: tłusty barszcz ukraiński, kotlet schabowy ze smażonymi kartoflami i czerwone wino w kryształowej karafie. Ale jako, że miał całe życie wstręt do alkoholu, Czebotariew odmówił picia wina, nie bacząc na wszystkie namowy śledczego. (za bardzo też nie chcieli go zmuszać, to psułoby grę). Po obiedzie zaś powiedziano mu:
  "A teraz podpisz to, coś zeznał w obecności dwóch świadków!" To znaczy wszystko, co wymyślił ów milczek przy jednym śpiącym i drugim spacerującym oficerze śledczym. Pon przeczytaniu pierwszej już stronicy Czebotariew dowiedział się, że był za pan brat z najbardziej znanymi japońskimi generałami i że każdy dał mu jakieś szpiegowskie zlecenia. Zaczął więc skreślać stronice. Tamci pobili go i przepędzili. A aresztowany razem z nim inny urzędnik KWŻD, Błaganin, po takich samych przejściach napił się wina i mile wstawiony dał podpis... po czym został rozstrzelany. (Po trzydniowej głodówce starczy kieliszek! A tu karafka).

  Gorące dyskusje ostatnie 12h

  • avatar

   Prezenty kupione? ( ͡º ͜ʖ͡º) Chyba pora na przedświąteczne #rozdajo

   Wśród plusujących dzisiaj losuję 1 osobę która będzie mogła sobie wybrać dowolną rzecz do 60zł z mojej strony przesyłkę oczywiście opłacam.

   Dodatkowo gdy wpiszecie kupon "usuń konto" macie -10% na zakupy u mnie + mały gratis ode mnie w postaci świecącej fiolki (która również jest kupienia u mnie w cenie 15zł)
   Kupon będzie ważny do końca tego tygodnia.

   Ceny przesyłek obniżam specjalnie przed świętami: Bliską paczką poczta polska 5zł, paczkomat również 5zł

   Więc jeśli dalej nie macie pomysłu na prezenty zajrzyjcie do mnie. Może chcecie komuś sprawić wisiorek/breloczek albo coś nietypowego?
   Właśnie uzupełniłem trochę braków i dodałem sekcję NOWOŚCI u siebie na stronie.

   Wleciały nowe:

   - Świecące rośliny o które tak prosiliście
   - Nowe mechanizmy
   - Malowane unikaty

   Plusujcie w komentarzach które formy podobają się Wam najbardziej - jestem ciekawy efektów :)

   Jeśli ktoś chciałby zobaczyć moje rzeczy na żywo zapraszam do Kina Nowe Horyzonty we #wroclaw w ten weekend gdzie będę się wystawiać.

   Zapraszam do obserwowania/czarnolistowania #rozkminkrzaka
   #rekodzielo #promocja #rozdajo
   pokaż całość

   GFY

   odpowiedzi (12)

  • avatar

   Mam nadzieję, że Pan Sapkowski nadzoruję prace nad serialem i nie będzie żadnych wątków LGBT oraz innego wszelakiego pedałowania wplecionego przez tych lewaków
   #wiedzmin3 #wiedzmin #netflix

   odpowiedzi (50)

  • odpowiedzi (14)