•  

Irlandczyk obejrzany. Co tu dużo pisać, piękne kino w starym stylu. Największą jego zaletą poza obsadą oczywiście jest coś co wielu uważa również za wadę czyli długość. Wiecie, dzisiaj już tak obszernych filmów się nie robi bo dzisiejszy widz jest przyzwyczajony do szybkiej fabuły ale cóż.. kto Scorsese zabroni? I tak wszyscy będą walić drzwiami i oknami do kina czy jak w tym przypadku na Netflixa do czego zresztą zachęcam. Jedyny dla mnie minus to za mało Keitela.

8/10
    #irlandczyk #film #filmy #theirishman

źródło: pmcvariety.files.wordpress.com

•  

@korporacion: Genialny film, który paradoksalnie jest powiewem świeżości. Dziś 99% produkcji robi się tym samym schematem:
      Wprowadzenie
      Rozwinięcie fabuły
      Zwrot akcji
      Kulminacja i zakończenie.

W dobrym kinie nie odczuwa się takich podziałów, a przynajmniej nie tak wyraźnie jak to jest przedstawiane w dzisiejszych filmach. Ktoś kiedyś powiedział, że najbardziej wartościowe, nieśmiertelne i zapadające w pamięć piosenki to ballady i coś w tym jest, a przynajmniej do mnie to trafia bo mogę uwielbiać jakieś popularne hity, ale włączam "Hotel California", "Total Eclipse of the Heart" czy cokolwiek Queenów i wchodzę w kompletnie odmienny nastrój, którego nie uświadczę przy żadnym innym gatunku. Podobnie jest z filmami, co roku wychodzi kilka naprawdę dobrych, ale brakuje im tego "czegoś" co sprawi, że zapadną w pamięć jak Ojciec Chrzestny, Odyseja Kosmiczna, Shawshank czy choćby Gladiator - To filmy, które wynoszą widza na zupełnie inny poziom, aczkolwiek dla niektórych, może nawet dla wielu będą one po prostu nudne.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (4)

Mirko, ale pojebana sytuacja...

W wielkim skrocie: jechałem spokojnie sobie na osiedlu samochodem, jakaś baba zablokowała pieszo mi możliwość jazdy po szosie, chciałem ją ominąć, jebneła w maskę ręką, nie pozwalała mi odjechać, widać że miała ostrą jazdę i to raczej nie alko, próbowała wsiąść mi do samochodu który wiele razy uderzała, zadrapała mnie swoim paznokciem na reku aż do krwi (jestem HDK = ban na oddawanie krwii dla mnie na pol roku ( ͡° ʖ̯ ͡°) gdy powiedziałem że już wezwana policja jedzie zaczęła uciekać, dogoniłem ją i na klatce schodowej proponowałem mi "małe co nie co" i takie tam inne, dodatkowo latała w stringach po klatce czy. Z GOŁOM DUPOM, przyjechała Policja i SM, oberwało się i służbom fizycznie i psychicznie, Pani zaczęła wydzierać się że ma HIV i HCV, zaczęli ją zawijać A ja tym czasem siedzę w izolatce na zakaźnym... kurwa... (-‸ლ)

To tak w ogromnym skrócie...

A zgadnijcie kto ma nagrane wiele z tej sytuacji? No ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy mam szadołbana, jak tak to do za wielu odbiorców nie trafię...

#warszawa #patologiazmiasta #sebixkurwix #karyna #p0lka #zalesie #cotusieodpierdala #patologia
    pokaż całość

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (63)

Dzisiaj miałem zabawny trip po Empiku i zauważyłem pare zabawnych rzeczy, takich jak to poniżej xDD

pokaż spoiler Czy empik sugeruje, że rapu słuchaa jakaś złodziejska patologia? Czy to tylko wiedza empiryczna? xDD

#rap #bekazpodludzi #patologiazmiasta #heheszki #muzyka pokaż całość

odpowiedzi (20)