•  

Hej #neuropa #poznan widzimy się jutro o 16:00 na placu mickiewicza !

Paweł Juszczyszyn, Olimpia Barańska - Małuszek, Krystian Markiewicz, Monika Frąckowiak, Alina Czubieniak, Waldemar Żurek oraz inne osoby, ich bliscy i współpracownicy odczuwają codziennie skutki represji wobec sędziów.

To już nie są internetowe przepychanki, oratorskie popisy polityków z telewizorów, sprawy jakiegoś zamkniętego środowiska. To groźby, niszczenie ludzi, wymuszanie posłuszeństwa. Nierealne dla zwykłego człowieka sytuacje i bezpodstawne zarzuty, które mają jeden cel - zmusić nas wszystkich do posłuszeństwa. Bo kiedy politycy w całości opanują sądy nic ich nie powstrzyma przed narzuceniem każdej i każdemu swojej woli. Zdobycie i utrzymanie władzy. Tylko na tym zależy obecnie tym, którzy niszczą niezależnych sędziów.

Pokażmy, że jesteśmy razem i się ich nie boimy!

Sędziowie, chodźcie z nami!
    Adwokaci, radcy prawni chodźcie z nami!
    Prokuratorzy, chodźcie z nami!
    Polki i Polacy, chodźcie z nami!
    Mieszkańcy, mieszkanki miast,miasteczek i wsi, chodźcie z nami!

#neuropa i #4konserwy chodzcie z nami !

Organizujmy się!
    ✌️1 grudnia, w tę niedzielę o 16:00 wyjdźmy na ulice, place i do parków!

W Poznaniu widzimy się na Placu Mickiewicza!

Czas najwyższy zwrócić wymiar sprawiedliwości społeczeństwu!
    Sądy będą należeć do ludzi! Robimy to dla nas wszystkich.

1) Apelujemy do sędziów Sądu Najwyższego o jak najszybsze wykonanie wyroku TSUE z 19 listopada i rozstrzygnięcie, czy osoby powołane przez upolitycznioną KRS są sędziami.
    2) Apelujemy do sędziów - przykład Pawła Juszczyszyna, żeby byli odważni,
    3) Apelujemy do sądów - o wstrzymanie się od opiniowania kandydatur dla upolitycznionej neoKRS,
    4) Apelujemy do sojuszników i sojuszniczek w walce o prawa człowieka do wspólnej mobilizacji w obronie niezależnych sądów!
    5) Apelujemy do osób, których postępowania toczą się, lub będą toczyć w sądach o solidarność w opanowywaniu chaosu prawnego.

Regulamin, oraz program:
    Akcja ma charakter obywatelski, więc emblematy partyjne prosimy zostawić w domu
    Zapraszamy z transparentami które dotyczą tematu i wyrażają solidarność z nękanymi sędziami i prokuratorami (opcjonalnie można wziąć flagi Polski, bądź Unii Europejskiej)
    Głos zabierają sędziowie, prawnicy, oraz obywatele i obywatelki
    Nie używamy mowy pogardy, ale za to będziemy skandowali
    Zabieramy ze sobą latarki i wszelkie lampy by wyrazić nimi swój jasny przekaz (prosimy świeczki zostawić w domu, bo ich wosk niszczy bruk)
    Planujemy zakończyć wydarzenie o 18:00

#polska #polityka #wolnesady #iustitiapolska #robimytodlawszystkich #tklive #prawo #lewica i ta prawdziwa #prawica razem w imie wolności i niezawisłości.

źródło: Robimy to dla wszystkich! - Solidarnie z sędziami.png

•  

@grubson234567: Nie, bo oni pewnie mają więcej pieniędzy niż ja, więc walka o ich interes polityczny vs PiS czy vice-versa nie przyniesie mi żadnych korzyści.

+: Rabke
    •  

@grubson234567: Sędziowie, prokuratorzy czy PiSowskie aparatczyki i tak mają już silną pozycję społeczno-ekonomiczną. Angażowanie się po stronie konfliktu politycznego jednej z tych stron jest nielogiczne i nie przyniesie żadnych wymiernych korzyści, a jedynie wzmocni którąś z tych stron. Sędziowie nigdy nic dla mnie nie zrobią, a jak orzekają w sprawach politycznych mnie nie dotyczy.

•  

a jak orzekają w sprawach politycznych mnie nie dotyczy.

@wypok312: To poczekaj aż ci np. szydło wjedzie w kufer samochodu i będzie nagle dotyczyć.

+: p_z_jedenastu, vivalder +2 innych
    •  

@grubson234567: Mało prawdopodobne, nie mam samochodu.

•  

@wypok312: podobnie uważam, jestem zbyt biedny, żeby walczyć o pozycję bogatszych od siebie.

•  

@Rabke: To egoistyczne ale logiczne podejście. Jeden z ewolucyjnych mechanizmów przetrwania. Część populacji jest jednak zaagitowana takimi rzeczami i angażuje się w takie akcje motywując to altruistycznymi przesłankami. Być może przynosi to raz na jakiś czas, no i w dłuższej perspektywie czasu jakieś korzyści większej części populacji, przez co pośrednio ułatwia jej przetrwanie, ale to nie dla mnie. Zabronić nikomu tego nie mogę, ale nie widzę w tym sensu. Mój czas i energia zostaną znacznie lepiej spożytkowane bez nadstawiania karku za interes wpływowych grup posługujących się motłochem w swoich rozgrywkach o władzę, kontrolę i pozycję.

•  
      vivalder

+1

@wypok312: Ja chodzę na protesty w swoim interesie, jak Kaczynski zrobi tu sobie folwark to osiąganie swoich osobistych celów będzie duzo trudniejsze. Co nie znaczy, że trzeba siedzieć w polityce 24/7. Rozwój osobisty nadal pozostaje ważniejszy, ale imo mała część swojego czasu warto poświęcić na spoleczno-polityczne aktywności. Tym bardziej, że dochodzą do tego etyczne argumenty.

•  

@vivalder: Pokojowe protesty są bezużyteczne.