•  

#anonimowemirkowyznania
    Krótkie podsumowanie 3miesięcy we wschodnich Niemczech. PLUSY:
    +Taniej niż w Polsce(niestety również czuć różnicę w jakości produktów; codziennie duże przeceny),
    +Ludzie kulturalniejsi(bardzo rzadko ktoś się pcha w kolejkach, brak nachalności kasjerek itd., cisza w komunikacji miejskiej),
    +Komunikacja miejska świetnie skoordynowana i niezawodna,
    +Bardzo pomocni i uczynni ludzie,
    +Niski współczynnik patologii w mieście(nie widziałem ani jednego żula czy patusów-dresów),
    MINUSY:
    -Komuniści(duży socjal dla imigrantów i dzieciorobów, studenci nie mają żadnych zniżek),
    -Poziom nauczania na uniwersytecie zbliżony lub niższy niż w PL,
    -Straszni propagandziarze(nonstop organizują marsze przeciwko AfD, neonazistom, w skrócie prolewackie tendencje typu wolność i demokracja ale głosuj na merkel. Na uniwersytecie strasznie wciskają politykę proimigrancką i chwalą ich bardziej niż tubylców),
    -Hipokryci(nie skrytykują merkel, imigrantów, nie powiedzą że Niemcy są wspaniałe, cały czas mówią jak wspaniała jest różnorodność w ich kraju choć bardzo rzadko Niemiec zadaje się z przybyszami o beżowej karnacji, więc tworzą się grupy),
    -Odczuwam mocną niechęć do Polaków ze względu na Kaczora.
    REASUMUJĄC: ekonomicznie wspaniale, niebo a ziemia w porównaniu do PL. Społecznie też jest znacznie lepiej, bo wszyscy się szanują. Jedynym problemem jest ograniczona swoboda myśli i wyrażania opinii i ta chamska propaganda jednej strony. Na każdej ulicy znajdziesz napis wychwalający ANTIFĘ. Jest masę społeczności studenckich proimigranckich itd. Nie mam z tym problemu ale gdzie są grupy o innych poglądach? Nie ma ani jednej. Jak powiesz coś wbrew powszechnej opinii: "możemy się wiele nauczyć od imigrantów" XD, to ludzie skrytykują cię lub conajmniej będą krzywo patrzeć. Powiedziałbym że poziom manipulacji społecznej jest podobny do tego w Rosji. W PL to się widzi głównie w mediach-tutaj na uniwersytecie, na stołówce, w akademiku. Koniec końców żyje się tu znacznie lepiej ale ciężko o ludzi, których celem życiowym nie jest gadanie o równych prawach dla wszystkich. Dla przykładu mam kolegę Irlandczyka i gadamy sobie o browarach i Polakach na emigracji z humorem. Z Niemcem nie pośmiejesz się z jakiejkolwiek nacji, bo cię zacznie pouczać. Z chęcią poczytam wasze odczucia i ostrzegam-nie obchodzi mnie, która partia jest najlepsza. Jestem apolityczny i chrzanię politykierów
    Po prostu niby jest demokracja na papierze, a w rzeczywistosci tylko dla wybranych. Jak ktoś nie wierzy w te propagandy, to mogę zdjęcia porobić podręczników, ulotek, wlepek, murali(antifa), itd. Np. piszą fck afd(right-wing), ale nigdzie nie widziałem fck cdu(left wing). Coś na zasadzie: możesz mówić co chcesz ale jak źle to tylko o tamtych. Fajna demokracja xd
    Jeszcze do plusów-nikt tu nie gada o #lgbt. Po prostu funkcjonuje i wszyscy są zadowoleni. Nie trzeba tego kryrtkować ani promować uwielbienia.
    #niemcy #ekonomia #polska #emigracja #polityka #bekazlewactwa #bekazprawactwa #bekazlewakow #bekazprawakow #neuropa #4konserwy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
    Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
    Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
    Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie

+: tomosano, vivalder +12 innych

Gorące dyskusje ostatnie 12h