•  
  xeerxees

  +37

  #przegryw #ekonomia #polska #gospodarka #podatki #konfederacja

  W Polsce jak zarabiasz powyżej 8 000zł rocznie państwo już obciąża Cię podatkiem dochodowym, To jakieś 667zł miesięcznie czy Polacy mają mentalność niewolników że dają się tak wykorzystywać knadze ? Przecież za to nawet nie można wynająć pokoju a państwo już kładzie na tym łapska !

  źródło: thinkingerrorfree.files.wordpress.com

  •  

   @xeerxees: i to jest kwota wolna dla najbiedniejszych, która obejmuje może ze 20% pracujących. Reszta ma albo 3091zł (większość), a ci zarabiający więcej 0zł xD

  •  
   xeerxees

   0

   @NijuGMD: dokładnie, ja mówię o najbiedniejszych właśnie reszta tak jak piszesz, we Francji jak chcieli podnieść podatek na paliwo o 10 euro centów to była wojna domowa na ulicy Polak będzie siedział cicho i pojedzie pracować do Niemiec do fabryki

  •  

   czy Polacy mają mentalność niewolników że dają się tak wykorzystywać knadze ?

   @xeerxees: Tak, większość Polaków tak ma

  •  

   @NijuGMD: @MrsMsx: @xeerxees: Powiem wiecej panowie, my tez jestesmy tymi biernymi Polakami! Bo co zrobilismy poza narzekaniem? Nic. Denerwuje mnie moja biernosc ale trzeba byc uczciwym z samym soba. Ja tez nic z tym nie robie.

  •  
   xeerxees

   +3

   @PtactwaWiele: samo propagowanie, informowanie ludzi i mówienie o tym wśród znajomych i w pracy to już jakieś działanie, gdzie 90% osób nie wie jak działa podatek dochodowy ani tego że zaliczka na niego jest pobierana z UoP etc.

  •  

   @xeerxees: ale to dobrowolna umowa. Polska daje Ci prawo do emigracji. Nie chcesz korzystać z jej usług za określoną stawkę, wybierz innego usługodawcę. Do dealera Ferrari też chodzisz narzekać na cenę?

  •  

   @Fan_Morawieckiego jeżeli mogę kupić tylko Ferrari, bo wszystkie inne marki na tym terenie nie funkcjonują, to tak. Z kolei ja mogę sobie wyemigrować, ale przecież nie namówię do tego całej rodziny i wszystkich znajomych. Xd

  •  

   @Silvervend: to załóż konkurencyjną markę.

   Państwo dało Ci prawo emigracji, to także jest firma/organizacja świadcząca pewne usługi, mająca pewien majątek, zasady funkcjonowania i ceny.
   Nie pasują, to zmień, nie będziesz "okradany".

  •  

   @Fan_Morawieckiego no nie zgodzę się. Nie założę sobie przecież własnego państwa. XD I jak już pisałem wyżej, ok, ja wyemigruje, ale przecież całej rodziny i wszystkich znajomych nie zabiorę ze sobą. Poza tym, emigracja też jest ograniczona w pewien sposób obywatelstwem. Emigracja nie ma kompletnie nic wspólnego z wyborem innego "usługodawcy".

  •  

   @Silvervend: ale możesz. Ludzie to robili przecież.
   Jak na przykład znajomi są w Plusie, a Ty chcesz do Orange, to też płaczesz, że operator fe?

   Właśnie tym jest emigracja.
   A że wymagają obywatelstwo? Wiele usług ma restrykcje po spełnieniu których dopiero pozwala na ich skorzystanie

  •  

   @Fan_Morawieckiego ja pierdole.

   No nie jest. Wybór kraju to nie wybór produktu. Będąc w Plusie i przechodząc do Orange nie izolujesz się od środowiska w którym żyłeś. I o obywatelstwie mówię, bo np nie masz wpływu na lokalną politykę. Do tego dochodzą bariery językowe, bo przenieść się do innego kraju na stałe jednak tego będzie wymagać. A co jeżeli ktoś jest patriotą? Albo chce żyć normalnie w u siebie?

   Państwo to nie firma. Na emigracji nigdy też nie będziesz swój, z obywatelstwem czy bez, bo nie jesteś lokalsem. I mówię to z perspektywy emigranta.

  •  

   No nie jest. Wybór kraju to nie wybór produktu. Będąc w Plusie i przechodząc do Orange nie izolujesz się od środowiska w którym żyłeś. I o obywatelstwie mówię, bo np nie masz wpływu na lokalną politykę. Do tego dochodzą bariery językowe, bo przenieść się do innego kraju na stałe jednak tego będzie wymagać

   @Silvervend: To jak beczeć, że jak kupujesz samochód, to Ci dealer nie dostarcza prawa jazdy.

   Albo chce żyć normalnie w u siebie?

   @Silvervend: To żyj. Ale generalnie z ludźmi, którzy twierdzą, że państwo kradnie, można rozmawiać tylko w jeden sposób - zmień usługodawcę.

   Państwo to nie firma. Na emigracji nigdy też nie będziesz swój, z obywatelstwem czy bez, bo nie jesteś lokalsem. I mówię to z perspektywy emigranta.

   @Silvervend: Coś za coś. Jak kupuję telewizor, to liczę się z tym, że nie zrobi mi prania.