Wpis z mikrobloga

#przegryw #ekonomia #polska #gospodarka #podatki #konfederacja

W Polsce jak zarabiasz powyżej 8 000zł rocznie państwo już obciąża Cię podatkiem dochodowym, To jakieś 667zł miesięcznie czy Polacy mają mentalność niewolników że dają się tak wykorzystywać knadze ? Przecież za to nawet nie można wynająć pokoju a państwo już kładzie na tym łapska !
Pobierz x.....s - #przegryw #ekonomia #polska #gospodarka #podatki #konfederacja 

W Polsce...
źródło: comment_95kSqT6bqIXXHvba31uhUJ6sn6ysNp6I.jpg
  • 12
@NijuGMD: dokładnie, ja mówię o najbiedniejszych właśnie reszta tak jak piszesz, we Francji jak chcieli podnieść podatek na paliwo o 10 euro centów to była wojna domowa na ulicy Polak będzie siedział cicho i pojedzie pracować do Niemiec do fabryki
@xeerxees: ale to dobrowolna umowa. Polska daje Ci prawo do emigracji. Nie chcesz korzystać z jej usług za określoną stawkę, wybierz innego usługodawcę. Do dealera Ferrari też chodzisz narzekać na cenę?
@Silvervend: to załóż konkurencyjną markę.

Państwo dało Ci prawo emigracji, to także jest firma/organizacja świadcząca pewne usługi, mająca pewien majątek, zasady funkcjonowania i ceny.
Nie pasują, to zmień, nie będziesz "okradany".
@Fan_Morawieckiego no nie zgodzę się. Nie założę sobie przecież własnego państwa. XD I jak już pisałem wyżej, ok, ja wyemigruje, ale przecież całej rodziny i wszystkich znajomych nie zabiorę ze sobą. Poza tym, emigracja też jest ograniczona w pewien sposób obywatelstwem. Emigracja nie ma kompletnie nic wspólnego z wyborem innego "usługodawcy".
@Silvervend: ale możesz. Ludzie to robili przecież.
Jak na przykład znajomi są w Plusie, a Ty chcesz do Orange, to też płaczesz, że operator fe?

Właśnie tym jest emigracja.
A że wymagają obywatelstwo? Wiele usług ma restrykcje po spełnieniu których dopiero pozwala na ich skorzystanie
@Fan_Morawieckiego ja #!$%@?.

No nie jest. Wybór kraju to nie wybór produktu. Będąc w Plusie i przechodząc do Orange nie izolujesz się od środowiska w którym żyłeś. I o obywatelstwie mówię, bo np nie masz wpływu na lokalną politykę. Do tego dochodzą bariery językowe, bo przenieść się do innego kraju na stałe jednak tego będzie wymagać. A co jeżeli ktoś jest patriotą? Albo chce żyć normalnie w u siebie?

Państwo to nie
No nie jest. Wybór kraju to nie wybór produktu. Będąc w Plusie i przechodząc do Orange nie izolujesz się od środowiska w którym żyłeś. I o obywatelstwie mówię, bo np nie masz wpływu na lokalną politykę. Do tego dochodzą bariery językowe, bo przenieść się do innego kraju na stałe jednak tego będzie wymagać


@Silvervend: To jak beczeć, że jak kupujesz samochód, to Ci dealer nie dostarcza prawa jazdy.

Albo chce żyć