•  

  #antykapitalizm #neuropa #4konserwy #zydzi #bekazprawakow

  To nie Żydzi reprywatyzują Warszawę lecz Polacy

  Całość: http://www.lokatorzy.wroclaw.pl/to-nie-zydzi-reprywatyzuja-warszawe-lecz-polacy/?fbclid=IwAR1t9CLQKwlPvoXeoZ2abVxLVU8TMM8gJ0AcV82pbIN8TTsYfjZraawp_DQ

  Nagłaśnianie sprawy tzw. „ust 447” to odwracanie uwagi od rzeczywistej, współczesnej walki z reprywatyzacją w Polsce.

  Amerykańska ustawa nie obowiązuje w suwerennym państwie jakim jest Polska. Może być używana jako narzędzie dyplomatycznego lub politycznego nacisku na Polskę, jednak z wyliczeń rządowych wynika, że mienie pożydowskie to zaledwie 14 proc. ogółu nieruchomości zniszczonych przez Niemców w czasie II Wojny Światowej w Polsce

  Zwrotu mienia żydowskiego na podstawie ustawy 447 nie będzie na pewno. Nie będzie też pewnie wypłat odszkodowań jakimś wpływowym, ale słabo powiązanym ze sprawą organizacjom. Za to na pewno będzie kolejna okazja do wzajemnej niechęci i antysemickich wystąpień populistów, jak Jacek Międlar, którzy tematem reprywatyzacji nigdy się nie zajmowali, a kwestia praw lokatorskich jest dla nich trzeciorzędna. Osoby, które najgłośniej krzyczą o ustawie 447 nie działają w stowarzyszeniach lokatorskich ani nie są aktywistami lokatorskimi. Natomiast Warszawskie organizacje lokatorskie odcinają się jednoznacznie od narodowych wystąpień przeciwko tej ustawie.

  Przekazywanie w ręce prywatne kamienic, które kiedyś stanowiły zasoby komunalne jest szkodliwe społecznie. Szczególnie, gdy przekazywane budynki były zamieszkałe przez lokatorów nawet od dziesięcioleci. Jako stowarzyszenie lokatorskie działające we Wrocławiu wspieramy ruch lokatorski w Warszawie i sprzeciwiamy się wykorzystywaniu tego tematu, często bardzo dramatycznego dla mieszkańców, do siania nienawiści na tle narodowościowym.

  Jeżeli Jacek Międlar lub inni narodowcy chcą walczyć z reprywatyzacją, to dlaczego tego nie robią? Przypominamy, że to „lewackie” stowarzyszenie odpowiedziało na list amerykańskich senatorów w marcu 2018 dotyczące zwrotu mienia. Polski Rząd nie odpowiedział na ten list. Komitet Obrony Praw Lokatorów, Jan Śpiewak ze Stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa i Adam Zieliński z Komisji Weryfikacyjnej wysłali w związku z tym własną odpowiedź do Senatorów

  •  

   @Kjedne: Polak Polakowi Polakiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Kjedne: Mossakowski gessler i waltz to nie są polacy. Józef Światło i Jerzy Urban też

  •  

   @Kjedne: Jakby Żydów nie było to Polacy i tak by ich wymyślili.

  •  

   To nie Żydzi reprywatyzują Warszawę lecz Polacy

   @Kjedne: Dobry szabesgoj( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Amerykańska ustawa nie obowiązuje w suwerennym państwie jakim jest Polska

   Xd

   Przekazywanie w ręce prywatne kamienic, które kiedyś stanowiły zasoby komunalne jest szkodliwe społecznie. Szczególnie, gdy przekazywane budynki były zamieszkałe przez lokatorów nawet od dziesięcioleci

   Nawet jeżeli to prawdziwi spadkobiercy? Wywłaszczenie nie jest szkodliwe społecznie?

   Xd

   Ohydne używanie Żydów do usprawiedliwiania blokowania eksmisji i transferowania odpowiedzialności z państwa na właściciela mieszkania.

  •  

   @CynicznyMarksista:
   Nie wywlaszczenie tylko zasiedzenie

  •  

   Nie wywlaszczenie tylko zasiedzenie

   @Kjedne: No nie. Władza socjalistyczna przyszła i powiedziała wypierdalaj. Osoby wywłaszczone nie dostały odszkodowania. Następnie władza postanowiła (nielegalne) sprezentować czyjąś kamienice danej grupie osób. Właściciel wcale nie stracił zainteresowanie daną działką. Państwo spowodowało te wywłaszczenie, (zbrodnicze)przepisy o zasiedzeniu nie dotyczą państwa. Tj państwo państwo nie miało prawa unieważnić wyroku śmierci na Pileckim?

  •  

   Zwrotu mienia żydowskiego na podstawie ustawy 447 nie będzie na pewno.

   Faktycznie ustawy przyjmowane przez najpotężniejszy kraj na świecie są tylko na pokaz xD

   Amerykańska ustawa nie obowiązuje w suwerennym państwie jakim jest Polska

   Nie wydaje mi się żeby USA kiedykolwiek przejmowało się suwerennościami krajów w których interweniowali. Akcji zbrojnej się nie spodziewam oczywiście ale USA ma wiele innych metod nacisku.
   @Kjedne:

  •  

   @CynicznyMarksista:

   Nie zasiedzione przez państwo tylko przez lokatorów.

   Tj państwo państwo nie miało prawa unieważnić wyroku śmierci na Pileckim

   @CynicznyMarksista: nie odróżniasz wznowienia postępowania karnego od zasiedzenia nieruchomości

  •  

   Akcji zbrojnej się nie spodziewam oczywiście

   @Drakii: Zdziwisz się.

   Nie zasiedzione przez państwo tylko przez lokatorów

   @Kjedne: Ale państwo spowodowało tę sytuację.

   nie odróżniasz wznowienia postępowania karnego od zasiedzenia nieruchomości

   @Kjedne: To było pytanie. Nie odróżniasz kropek od znaków zapytania( ͡° ͜ʖ ͡°)? Zatem miało prawo, a więc, sąd może wydać decyzję o reprywatyzacji i znieść poprzednią decyzję administracyjną która notabene była dokonana najprawdopodobniej nielegalnie.