•  

Od Dawien dawna nic nie pisałem o #donislawyerbamatetycoon , projekt nie umarł, jest w świetnej formie. Co się zmieniło? Właściwie to wszystko. Cały Interfejs użytkownika został zmieniony, czcionki, grafiki, ułożenie. Oprócz tego pojawiła się masa udogodnień (tooltipy, sortowanie krajów podczas wyboru kraju startu, pokazywanie tylko wybranych dodatków i wiele wiele więcej). Do gry doszły też kolejne firmy "Ruvich, Caubona, Mate Nativ". Oprócz tego w folderze gry będzie plik z tłumaczeniami (można je do woli edytować, robić "mini" mody + ułatwi to tłumaczenie gry, co do samych modów to mam już na to plan, ale to będzie w o wiele późniejszym okresie. W aktualizacji nie zabrakło tez nowych żartów (są też związane z Wykopem), optymalizacji gry, naprawa masy błędów i wielu innych rzeczy. #donislawdev <--- Obserwuj
    Co do planów na przyszłość, to obecnie robię panel stworzonych yerb (będzie wyświetlana lista stworzonych yerb + dane na ich temat), robię inne główne mechaniki gry. Na Gifie widać panel wyboru kraju (start gry).

Discord o yerbie i grze (O grze + ogólnie o Yerbie) <-- Discord Gry

--------------------------------------------------ZAINTERESOWANY? OBSERWUJ----------------------------------------------
    Zapraszam do obserwowania tagu #donislawdev co jakiś czas, będą ukazywać się pod nim kolejne podsumowania gier + kolejne projekty, oraz do:
    Lista<--- Zapraszam (Wołanie do statystyk z moich gierek, premier moich gier, beta/alpha testy, bez spamu, jest to lista wołania, wystarczy się zapisać). Warto też obserwować moją osobę na Wykopie.
    Facebook <--- sprawdź
    Twitter
    Newsletter (bez spamu, ważne info i informację o premierach gier).
    Discord o yerbie i grze (O grze + ogólnie o Yerbie)
    **W przyszłości planuję robić rozdajo Yerba Mate Tycoon na swoich social media + na autorskim tagu.

Pełna lista zmian:

pokaż spoiler - W skrócie to przerobienie 100% GUI.
    - Zmiana Czcionek w grze
    - Poprawki w skalowaniu gry do różnych rozdzielczości + dodanie skalowanie HUD (będzie później w grze).
    - Poprawki do wczytywania języka systemowego (domyślny język).
    - Od Teraz gra zawiera folder z plikiem tłumaczeń (można sobie edytować teksty w grze, łatwiejsze tłumaczenie + mody).
    - Dodano przycisk "TAB" do zmiany pola wprowadzania.
    - Usunąłem pole "wiek" gracza, za dużo tego było + nie chcę wszystkiego zbytnio skomplikować.
    - Dodałem odejmowanie kasy co miesiąc, od teraz będzie znak "minus" jak mamy forsę na minusie będzie też prosta animacja tekstu.
    - Dodano nowe firmy "Ruvich, Caubona, Mate Nativ" :P
    - Dodano tooltipy (wcześniej był już ten system, ale został całkowicie przerobiony + tooltipy mają swoje teksty).
    - Dodano tooltip do popularnego dodatku po lewej (wyświetla nazwę)
    - Dodano easter egg do nazwy gracza i nazwy firmy.
    - Dodano easter egg do podatków (Polska).
    - Optymalizacja gry.
    - Dodano sortowanie po: "nazwie", "wysokości podatków", "popularności yerby" do krajów (wybór kraju, start gry).
    - zmieniono zamykanie z przyciskiem escape (tooltip)
    - Od teraz nazwa szefa/nazwa firmy/nazwa yerby (pola wprowadzania, zaczynają się od małej litery).
    - Przebudowano system wczytywania gry.
    - Dodano wskaźnik przedziału cen yerby (jak robimy), jeszcze neidokonczony.
    - Dodano wyświetlanie nazw dodatków (po wybraniu)
    - Od teraz panel tooltip (jak jest długa treść) to będzie przewijalny.
    - Dodano przycisk "wszystkie" do wyboru krajów do dystyrbucji.
    - Dodano panel przegrania (jeszcze dorobię w przyszłości parę rzeczy, powiem, Iz nie będzie to zwykle zakończenie).
    - Poprawki do kul mocy.
    - Dodano żart z oceną yerby 11/10 Wojciech Stopa.
    - Dodano przyspieszenie oceny yerby (esc i jest szybciej).
    - Od teraz można określić rodzaj wyświetlanych dodatków podczas tworzenia yerby (wszystkie, owoce, warzywa, zioła, inne).
    - Dodano fanów.
    I wiele wiele więcej :-}

#gamedev #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #donislawdev

GIF

źródło: CountryNew.gif (2.73MB)