•  

Pozdrawiam cieplutko wszystkich którzy przyszli i tych co nie mogą ale popierają protest (。◕‿‿◕。)

#warszawa #protest #neuropa #bekazpisu #bekazprawakow

źródło: 1575214409830.jpg

•  

@AlfredoDiStefano: pewnie strajk przeciw niedzieli niehandlowej czy coś( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@AlfredoDiStefano: Protest osób, którym zależy na zdrowym podziale władzy.

A takie zera jak ty, dupa cicho.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

@GordonL: zdrowym podziale władzy? Przecież mamy demokrację ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@pentax: sorry ale dopiero co były wybory. Nie popieram PiSu i jestem przez nich ostro jebany na podatkach ale bez jaj. To jest niepoważne.

Protestować to trzeba przeciwko takiemu systemowi wyborczemu, że mają większość mimo 40 paru procet, a nie obrażać się bo wygrali. To jest dziecinne zachowanie. Ja wiem, powiesz że protestujecie bo konstytucja i tak dalej ale co politycy robią jest wyłącznie skutkiem większości w parlamencie i pisowego prezydenta. Każda inna partia robiłaby to samo bo to są wszystko złodzieje.

•  

@zielonestopylucyfera:
      I zgodnie z tym władza wykonawcza nie powinna się mieszać do sądowniczej. Przeciw temu był protest.

•  

@GordonL: zdrowo dzielisz ludzi. Ktoś ma inne zdanie, to od razu zero ( ͡° ͜ʖ ͡°) z czym do ludzi idziesz neuropo

+: Pyritz
    •  

@FuriousJanush: Przecież protest nie był przeciwko PiS samemu w sobie, ale przeciw temu gdy łamie trójpodział włądzy. Ogarnij si,e

•  

@Bdzigost: @Bdzigost: To nie jest kwestia odmiennego zdania.

•  

@GordonL: dorośnij. Świat jest brutalny, a polityka bezwzględna. System w jakim żyjemy pozwala na takie zachowanie bo tak na prawdę obywatele nie mają nic do gadania. I w tej sprawie ludzie powinni wyjść na ulicę. Trzeba leczyć przyczyny, a nie skutek.

•  

@FuriousJanush: Ale tania demagogia.

Serio w to wierzysz?

•  

danielle sharp

@GordonL: A kto powinien wybierać władzę sądowniczą?

•  

@pentax: Całkiem dużo ludzi. Ja o tym usłyszałem dzisiaj, raz na wykopalisku.
      Spodziewałem się raczej małej grupki osób.

•  

@pentax: co to za zgromadzenie?

•  

@pentax: dobra juz wiem jakies przeciwko wolnym sadom ehhh anoni

•  

@FuriousJanush: no sorry kolego, ale wygranie wyborów nie legitymizuje autorytarnych zapędów pisu. Państwo ma działać na podstawie i w granicach ustalonych przez siebie praw, które najogólniej wyrażone są w konstytucji. To co robi pis, to jawne łamanie prawa i wyrażonej w konstytucji zasady trójpodziału władz. Obecna Polska to nie jest kraj o takim ustroju, jaki miał w zamyśle suweren uchwalając konstytucję. Z tego powodu protesty są uzasadnione, niezależnie od wyniku wyborów. Wygranie wyborów to nie przyzwolenie na samowolę.

•  

@bacaa90: kolejny raz powtórzę. To że coś powinno się dziać nie znaczy, że się będzie działo. W tym państwie nie ma mechanizmu, który pozwola obywatelom cokolwiek zmieniać poza wyborami i to też w pewnym tylko zakresie.

Mają władzę to robią co chcą. Każda inna partia robiłaby to samo bo polityka to wyłącznie interesy. Możecie sobie oczywiście wmawiać, że jest jakaś wyższa idea niż kasa ale to nic nie zmienia w realnym świecie

Żeby zaczęto szanować cokolwiek należy najpierw zmienić system. I po to powinni ludzie wyjść na ulicę. Takie protesty jak ten z postu tylko odwracają uwagę od przyczyny wszystkich problemów.

•  

@FuriousJanush: Skoro każda inna partia by robiła to samo to czemu do chuja dopiero PiS to robi? Skąd się takie głupie dzbany jak ty biorą?

•  

Każda inna partia robiłaby to samo bo polityka to wyłącznie interesy

@FuriousJanush: no właśnie nie

To co robi pis jest bezprecedensowe w postkomunistycznej historii Polski. Nie sądzę, że gdyby u władzy była PO-KO, Lewica albo chociażby PSL z Kukizem, to robiliby takie wałki. Problem leży w samym pisie, nie w systemie, który co prawda można by w paru miejscach zreformować, ale do 2015 r. mieliśmy państwo transparentne i demokratyczne. To pis pierwszy podeptał wszelkie standardy i działał w sposób jawnie sprzeczny z wolą suwerena, wyrażoną w konstytucji.

•  

@FuriousJanush: Dlaczego po-PSL majac wiekszosc i prezydenta nie rozpierdalalo trójpodziału? To ze cos powinno sie dziać oznacza wlasnie ze powinno. To ze cos nie powinno i nie jest akceptowane przez społeczeństwo skutkuje protestami.

•  

@pentax: Opozycja znowu nakręciła młodych i naiwnych do stania bez sensu na mrozie?

•  

@terwer358 ci ludzie to opozycja, a takie hasła, że ktoś kogoś zachęca to przekonanie do swoich racji dając argumenty. Coś czego pisiory nie znają

•  

@Kawaleriapl: Nie wiem co pisiory znają, a czego nie, ale bardzo mi się podoba jaką ludzie mają krótką pamięć i już zapomnieli o aferach poprzednich rządów od roku 90. Tu nie trzeba obalić pisu, tu trzeba by było zrestartować cały system od nowa.

Dlatego śmiać mi się chce jak widzę lemingi pokrzykujące w jednym kierunku i myślące, że się coś od tego stanie.

+: ibilon
    •  

@FuriousJanush: nikt się nie obraża przeciwko wynikowi wyborów, tylko przeciwko bezprawnym działaniom PiS i ludzi od nich uzależnionych. Do tej pory żadna partia rządząca nie dopuszczała się takich przewinień, o czym pewnie jako ignorant albo wyborca PiS, nie wiesz.

•  

Opozycja znowu nakręciła młodych i naiwnych do stania bez sensu na mrozie?
      @terwer358: Za darmo pewnie nie stoją, jak zwykle z takimi "opozycyjnymi" protestami.

•  

Protest osób, którym zależy na zdrowym podziale władzy.

@GordonL: XDDD

Lewacki bełkot again.

Pewnie nie wiesz, że monteskiuszowski trójpodział władzy zakładał sprawowanie nad każdą z nich pieczy przez społeczeństwo. Władza społeczeństwa nad legislatywą jest sprawowana bezpośrednio, za sprawą wyborów. Władza wykonawcza pośrednio, gdyż wybierają ją wybrani w wyborach posłowie. Tylko judykatywa nie jest w żaden sposób przez społeczeństwo kontrolowana.

Nie popieram w pełni obecnych reform, ale to jest wręcz niewiarygodnie jak nad "wolnością sądów" grzmią ludzie, którym nie przeszkadza to, że sędziowie w Polsce to wprost partia polityczna. Ilu z nich poleciało z zawodu za zaangażowanie polityczne? Żaden. Chora sytuacja, jak w bantustanie.

Ale dla dzbanów takie hasełka ładnie brzmią, choć sami nie wiedzą nawet co oznaczają.

I Ty dostałeś 162 plusy również od innych "zer", jak to ładnie obrażasz ludzi, którzy zapewne nie są aż tak głupi, jak Ty sam.

•  

@Herubin: widzę, że nie ogarniasz świata poza piwnicą. Pierwszy raz któraś partia ma wszystko żeby przepychać ustawy i dlatego tak się zachowują. Wszystkie partie już były przy korycie i zawsze kończyło się aferami. Wyraźnie widać, że wszystkie partie są takie same ale jak widać masz problem z wyciągiem wniosków.

Problem wynika z tego jak działa polskie państwo. Nasza demokracja ma mało wspólnego z tym co postulował Monteskiusz.

•  

@FuriousJanush: Tak bo to jakiś techniczny był problem by PO się podzielilo z PSL i by razem przejęli wszystko dla siebie.

•  

@pentax: Powinni założyć żółte kamizelki, byłoby o nich głośniej.

•  

Tylko judykatywa nie jest w żaden sposób przez społeczeństwo kontrolowana.

@Kapitalista777: Jest kontrolowana przez pozostałe władze - wybierane pośrednio (w KRS zasiadają posłowie) oraz wybierane bezpośrednio (Prezydent nominuje sędziów).
      Zatem jest kontrola społeczeństwa.

I tak to działa w zdrowych demokracjach.

•  

ędziowie w Polsce to wprost partia polityczna

@Kapitalista777: To są wierutne bzdury.

•  

Jest kontrolowana przez pozostałe władze - wybierane pośrednio (w KRS zasiadają posłowie) oraz wybierane bezpośrednio (Prezydent nominuje sędziów).
      Zatem jest kontrola społeczeństwa.

@GordonL: kontrola oznacza również możliwość odwołania. Aktualnie tego nie ma, więc zasada nie jest zachowana.

•  

@pentax: No tak trzeba dbać, żeby sądy były bez zmian.Żeby ludzie lepszego sortu jak najsztuby, hajto czasem nie mogli pójść siedzieć.Kamienicę trzeba też dalej rozdawać w końcu są aktualne. A może słynny spacer rożnych przedstawicieli sądownictwa z platformą.
      No tak ale oni łamią konstytucję .A co jest w niej łamane? Konstytucja.A dokładniej? Nie wiem nie interesowałem się tym. Taki wasz obraz jeden debil krzyknie hasło a reszta baranów siedzi i skanduje to samo nie wiedząc nawet dokładnie o co chodzi. Żal mi was.

•  

kontrola oznacza również możliwość odwołania.

@imateapot: Posłów odwołać nie możesz.
      Prezydenta odwołać nie możesz.

Dlaczego wobec sędziów wymagasz innych zasad niż wobec pozostałych władz?

•  

No tak ale oni łamią konstytucję .A co jest w niej łamane? Konstytucja.A dokładniej?

@Wiwer: WIelokrotnie było tłumaczone co jest łamane.

Jak ktoś jest tępy i nic nie rozumie to będzie pisał takie głupoty jak ty.

+: pentax
    •  

@GordonL: Śmieszny człowieczek z Ciebie. Widać, że nie masz zielonego pojęcia, a to że władza wykonawcza (Rada Ministrów) ma inicjatywę ustawodawczą (która powinna należeć tylko do sejmu) w tym kraju to już Ci nie przeszkadza? Zobacz na ogólną patologie tego systemu, a nie na to czym Cie karmią. Poczytaj, doucz się i wróć :)

•  

Śmieszny człowieczek z Ciebie. Widać, że nie masz zielonego pojęcia, a to że władza wykonawcza (Rada Ministrów) ma inicjatywę ustawodawczą (która powinna należeć tylko do sejmu) w tym kraju to już Ci nie przeszkadza? Zobacz na ogólną patologie tego systemu, a nie na to czym Cie karmią. Poczytaj, doucz się i wróć :)

@macedonczyk:
      Nie, nie przeszkadza mi inicjatywa ustawodawcza, bo inicjatywa ustawodawcza, to wbrew Twoim tępym przekonaniem jedynie poddanie projektu pod rozwagę organowi ustawodawczemu.

A twierdzenie, że inicjatywa ustawodawcza powinna należeć tylko do sejmu jest dowodem skrajnej tępoty.

co więcej, uważam, że inicjatywa ustawodawcza powinna przysługiwać obywatelom w zdecydowaniej mniejszej niż obecnie ilości.
      Zamiast 100 tys. powinno to być 5, maks. 10 tys. osób. Co więcej, odrzucenie projektów obywatelskich powinno być szczególnie uzasadniane.

Dodatkowo, jeszcze mniejsza grupa powinna mieć możliwość składania czegoś na kształt interpelacji poselskich - pytań do władzy wykonawczej.

No, ale ja system znam, a nie powtarzam głupoty po jełopach z jakiegoś kanału na YT, jak Ty.

•  

@imateapot: Co tam? Mordka się zamknęła?

•  

@GordonL: Ja również cały ten system znam, a swoje rozważania opieram na filozofii prawa. Jednakowoż nie uważam, iż przekonanie iż władza wykonawcza powinna być tylko wykonawcza jest przejawem skrajnej głupoty ;). Tylko człowiek skrajnie arogancki może wygłosić takie przekonanie, nie wiedząc jak to w idealnym systemie powinno wyglądać, biorąc za wzór obecny system. Żegnam :)

•  

a swoje rozważania opieram na filozofii prawa.

@macedonczyk: Hahahahaha. Rozbawiłeś mnie.
      Nie masz o niej pojęcia.

Jednakowoż nie uważam, iż przekonanie iż władza wykonawcza powinna być tylko wykonawcza jest przejawem skrajnej głupoty

@macedonczyk: Cieszę się, ja jednak zwracam uwagę, że "inicjatywa ustawodawcza" nie oznacza sprawowania włądzy ustawodawczej jako takiej. Z punktu widzenia funkcjonalności państwa ma ogromny sens, aby władza wykonawcza mogła inicjować przepisy.

Tylko człowiek skrajnie arogancki może wygłosić takie przekonanie, nie wiedząc jak to w idealnym systemie powinno wyglądać, biorąc za wzór obecny system

@macedonczyk: Jakie przekonanie? Że inicjatywę ustawodawczą powinny mieć też inne ośrodki władzy niż tylko ta ustawodawcza? Buahahahahahahahahahhahahaha.

Idealny system to system funkcjonalny. A ja nie biorę za wzór obecnego systemu - wbrew Twoim tępym insynuacjom.
      Chciałeś napisać coś mądrego, ale to są zwykłe tępe głupoty wynikające ze skrajnie tępego rozumienia trójpodziału władzy.

•  

@GordonL: Olać Monteskiusza, ważne że pseudointelektualista, który pisze „Hahaha” po wielokroć ma racje. Odwołajmy się do autora i „nieautora” słynnego trójpodziału: „Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności, ponieważ można się lękać, aby ten sam monarcha albo ten sam senat nie stanowił tyrańskich praw, które będzie tyrańsko wykonywał. „

•  

Kiedy w jednej i tej samej osobie lub w jednym i tym samym ciele władza prawodawcza zespolona jest z wykonawczą, nie ma wolności, ponieważ można się lękać, aby ten sam monarcha albo ten sam senat nie stanowił tyrańskich praw, które będzie tyrańsko wykonywał. „

@macedonczyk:
      Władza wykonawcza w Polsce nie ma władzy ustawodawczej, bo nie może STANOWIĆ USTAW.
      Może tylko grzecznie prosić parlament o rozważenie przedłożonej propozycji.

Czego jeszcze nei rozumiesz?

•  

@GordonL: Czego jeszcze nie rozumiesz, jak mówię ze i to prawo jest już szkodliwe i deprawujące?

•  

Czego jeszcze nie rozumiesz, jak mówię ze i to prawo jest już szkodliwe i deprawujące?

@macedonczyk: Ale żałość.

Piszesz rzeczy nieprawdziwe, wyciągasz błędne wnioski, a na koniec rzucasz bon motem.
      Jak ogarniesz merytoryczne podstawy do dyskutowania o systemie to wróć.

•  

@GordonL: Śmieszne, że autorytety myślą podobnie. Wystarczy porozmawiać o tym z profesorem po wykładzie, a jakiś czosnek tłumaczy mi, ze chodzi mu o możliwość przedłożenia parlamentowi ustawy pod rozwagę... przecież o czym napisałem w pierwszym poście? O inicjatywie ustawodawczej. Zajrzyj do słownika i zobacz co to znaczy. Domagam się surowego podziału władzy, by skasować wszelkiej maści patologie. Przytoczę etymologię słowa minister: słowo minister pochodzi od łac. minister – sługa, pomocnik. Sługa, który ma wykonać. Kropka. Żadnego rozszerzania kompetencji.

•  

Wystarczy porozmawiać o tym z profesorem po wykładzie, a jakiś czosnek tłumaczy mi, ze chodzi mu o możliwość przedłożenia parlamentowi ustawy pod rozwagę... przecież o czym napisałem w pierwszym poście? O inicjatywie ustawodawczej. Zajrzyj do słownika i zobacz co to znaczy. Domagam się surowego podziału władzy, by skasować wszelkiej maści patologie. Przytoczę etymologię słowa minister: słowo minister pochodzi od łac. minister – sługa, pomocnik. Sługa, który ma wykonać. Kropka. Żadnego rozszerzania kompetencji.

@macedonczyk: To co propnoujesz nie ma sensu, jest niepraktyczne i niefunkcjonalne. Jest urzeczywistnieniem tępego rozumienia trójpodziału władzy i braku zrozumienia na czym władza polega.

Inicjatywa ustawodawcza, czy nawet opiniowanie aktów prawnych nie narusza zasady trójpodziału władzy. Dlaczego? Bo inicjatywa ustawodawcza nie jest elementem władczym.

No, ale ty tego nie rozumiesz, bo to za trudne jest? Przecież to dziecinnie proste. Wystarczy nie być idiotą.

A posługiwanie się etymologią słów w kontekście tworzenia nowoczesnego państwa to juz jest po prostu tak żałosne, że szkoda komentować.

•  

@GordonL: Człowieku znasz Ty ustawę zasadnicza? Wiesz, że mandat posła można łączyć z byciem członkiem RM? Wiesz, ze minister głosuje nad ustawa?

•  

Człowieku znasz Ty ustawę zasadnicza?

@macedonczyk: Tak, znam.

Wiesz, że mandat posła można łączyć z byciem członkiem RM?

@macedonczyk: No i? Nie podoba mi się to łączenie, bo uważam, że tak nie powinno być.

Wiesz, ze minister głosuje nad ustawa?

@macedonczyk: Jako jeden z 460 posłów.

Czemu ciągle zarzucasz nowymi problemami? Nie potrafisz jednego dobrze uzasadniać, więc rzucasz coś kolejnego.

•  

@GordonL: Zatem postuluje żeby sędziowie mogli być posłami!

•  

@GordonL: Oczywiste argumenty nie trafiają do tego zamkniętego łba. Nie ma co dyskutować z kimś kto nie ma bladego pojęcia o czym mówi. Kończę te dyskusje, bo jak ktoś nie widzi w jakim Państwie tekturowymi żyje, to nie ma co się zniżać do tego poziomu. Jak można nie widzieć problemu w tym, ze minister jest posłem i się nie zrzeka mandatu. Pozdrawiam cieplutko

•  

@macedonczyk: Biedaku. Nie masz pojęcia o państwie i prawie.

I nawet czytać nie potrafisz.

•  

@GordonL: Umarłem ze śmiechu i ludzie wokół mnie. Co do Twoich wypocin to nie czytam nawet bo godzi to w intelekt człowieka, który myśli a nie stosuje odtwórczy bełkot kogoś kto zapewne może pochwalić się samym ledwo wywalczonym mgr-em :) szczyt pychy i zero intelektu, argumenty nie docierają, przykłady nie docierają. Sam Pan znasz swoją prawdę i ja wyznajesz. Nie masz bladego pojęcia o prawie, o teorii polityki, o zjawiskach społecznych i socjologii. Ucisz się Pan w końcu, bo przynosisz Pan przez swoje ubogie dysputy wstyd nauce. Jeszcze jakiś internetowy chłystek śmie ludzi obrażać w Internecie, gdy sam wie tyle co... nic.

•  

@GordonL: Mówię kolesiowi, ze zle ze RM ma inicjatywę ustawodawcza, to broni ze przecież RM może tylko przedłożyć projekt , a nie głosuje to mówię o łączeniu mandatu posła z Ministrem to koleś śmie zarzucać niewiedzę i obraza. Sam masz Pan luki w wiedzy i zapraszam na WOS. No szczyt buractwa