•  

No tak! Na pewno pseudo moralizatorskie bzdury, pełne ciemnoty i zabobonów, przeznaczone dla koczowniczych plemion barbarzyńców - analfabetów sprzed tysięcy lat zainteresują obecną młodzież xDDD

- Obecny model nauczania religii wymaga pilnej i gwałtownej reformy. Jeśli ponad połowa uczniów nie zapisuje się na religię, to to oznacza, że obecna wersja nauczania i te treści młodych już nie interesują - powiedział

#bekazkatoli #dzbanywiary #religia #ciemnota #zabobony #fronda #heheszki

źródło: i.imgur.com

•  

@xandra: A no, można by spalić wiedźmę na religii. To bym poszedł

•  

@xandra: Nigdy nie interesowały, ale presja rodziny i otoczenia robiła swoje.

•  

@Ryptun: A skąd teraz wiedźmę weźmiesz? xD

@Alkreni: Aha, tradycja? Czyli odtwarzanie zwyczajów przodków bez racjonalnego powodu.

•  

@xandra: Bardzo łatwo, języka polskiego uczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@xandra: Ciekawe jakiej reformy. Może tak zrobić obowiązkową? Może trzecią godzinę w tygodniu? A może tak... może przenieść ją poza szkołę i zrobić dla NAPRAWDĘ zainteresowanych tematem. Ilość spadnie gwałtownie, jakość wzrośnie niepomiernie.

•  

@xandra: strach sekciarzy przed laicyzującą się młodzieżą to balsam dla mojej nieistniejącej duszy (。◕‿‿◕。)

•  

@xandra: Słychać wycie - znakomicie. To dziś już trzeci tekst czytam jak kościelni w panice próbują odwrócić trend laicyzacji młodzieży. Dobrze wiedzą, że jeżeli odpuszczą jedno pokolenie to już następnego nie odzyskają bo w rodzinach nie będzie presji dewotów. A laicyzacja młodzieży to nie jakaś chwilowa mała moda a mocny trend, który zaczął się około 8 lat temu i nie ma zamiaru wyhamować.

źródło: wykop.pl

•  
      Tuff via iOS

+25

@xandra: Mnie od zawsze zastanawiało dlaczego nazywają to nauczaniem religii a nie nauczaniem katolicyzmu. Wyobraźcie sobie co by było gdyby udało się zmienić nazwę przedmiotu xD

•  

@Tuff: Bo to równie dobrze może być nauczanie innej religii– w Polsce są miejsca, gdzie domyślnie nauczaną religią jest prawosławie albo luteranizm.

+: Tuff
    •  

@Alkreni: To ciekawe, nie wiedziałem. Mimo wszystko nazwa przedmiotu powinna być wtedy zmieniona na odpowiednio prawosławie i luteranizm

•  

@Alkreni: tylko niektóre miejscowości na Podlasiu pod białoruską granicą lub na Śląsku Cieszyńskim

•  

@galicjanin: Zgadza się, chociaż jest jeszcze Zelów z Czechami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@xandra: @Soojin21: dziewczyny.. rozumiem że jesteście ateistkami, ale pogardliwy sposób w jaki się wyrażacie o katolikach nie wpływa dobrze na wizerunek tolerancyjnej lewicy. Może myślę źle, ale moim zdaniem, żeby wymagać szacunku w stosunku do swoich przekonań trzeba szanować idee innych, a to co tutaj pokazujecie nie wyraża chęci do dialogu.
      FYI żeby uniknąć instant-łatki: Sama nie jestem katoliczką i jestem bardzo za odcięciem KK od państwa ale wydaje mi się że bez jadu łatwiej zachęcić ludzi do koegzystowania w jednym państwie w spokoju.

•  

@would_an_idiot_do_that: Skoro kler mówi o tęczowej zarazie i zboczeńcach, wpieprza się w in vitro i aborcję i jednocześnie kryje zboczeńców w kieckach, a parafianie (z definicji w Słowniku Języka Polskiego ciemny, zacofany człowiek) jeszcze ich bronią - to jedźmy na całego z tymi troglodytami, kto sieje burzę, zbiera wiatr...

•  

@would_an_idiot_do_that: nie zależy mi na dobrym samopoczuciu sekty, która chce mnie zmuszać do rodzenia dzieci z gwałtu, podbiera 1,5 mld złotych z podatków na samo tylko pranie mózgu w szkołach oraz nazywa mnie 'tęczową zarazą' i 'błędem antropologicznym'

żeby wymagać szacunku w stosunku do swoich przekonań

Nie uważam, żeby jakiekolwiek przekonania (w tym moje) należało 'szanować'. Szanować można ludzi, a hierarchowie katolickiej sekty robią wszystko, żeby ludzie ich nie szanowali

•  

Skoro kler mówi o tęczowej zarazie i zboczeńcach, wpieprza się w in vitro i aborcję i jednocześnie kryje zboczeńców w kieckach, a parafianie (z definicji w Słowniku Języka Polskiego ciemny, zacofany człowiek) jeszcze ich bronią - to jedźmy na całego z tymi troglodytami, kto sieje burzę, zbiera wiatr...

nie zależy mi na dobrym samopoczuciu sekty, która chce mnie zmuszać do rodzenia dzieci z gwałtu, podbiera 1,5 mld złotych z podatków na samo tylko pranie mózgu w szkołach oraz nazywa mnie 'tęczową zarazą' i 'błędem antropologicznym'

żeby wymagać szacunku w stosunku do swoich przekonań

Nie uważam, żeby jakiekolwiek przekonania (w tym moje) należało 'szanować'. Szanować można ludzi, a hierarchowie katolickiej sekty robią wszystko, żeby ludzie ich nie szanowali

@xandra: @Soojin21: @would_an_idiot_do_that: Przecież to jest mentalność kaliego. Fajnie, że macie swoje grono fanów. Fajnie, że wypowiadacie się w taki sposób ale jak chcecie być odbierane poważnie nawet przez sceptyków to wypadłoby trochę zmienić taktykę. Ta część społeczeństwa, która się waha lepiej was wtedy odbierze, a nie na zasadzie, że w którą stronę się nie obrócisz tam wszędzie "oszołomy".

Realnie by działać trzeba na poważnie wytykać wszystkie chujowe rzeczy kościoła samemu zachowując twarz. Jak ludzie zobaczą, że spora część księży to ideologiczne oszołomy a antyklery prezentują sobą coś więcej niż jedynie wyzwiska w drugą stronę to ich argumenty będą lepiej odbierane. W innym przypadku to kolejny mniej lub bardziej sztuczny podział jak prawaki i lewaki wyzywający się od idiotów na wypoku.

•  

@Kryspin013: Ja nazywam rzeczy po imieniu. Powiedzmy sobie wprost - ich historyjka się rozłazi bo już jesteśmy równi tym zmyślonym bogom. Możemy wskrzeszać umarłych? Tak, oczywiście w pewnych warunkach jak utonięcie w zimnej wodzie. Leczymy chorych i to na masową skalę. Chodzić po wodzie? Po co? Skoro można latać? Zmieniać wodę w wino? Keanu Reeves to umie ;) Możemy tworzyć i modyfikować życie, nowe gatunki - tak, odkrywamy nowe światy, planety i można by tu tak wymieniać. A oni mają co najwyżej nie trzymającą się kupy bajeczkę o dobrym dziadku siedzącym na chmurce, otoczonym nieletnimi ze skrzydłami... No proszę cię.

źródło: img.srgcdn.com

•  

@xandra: nie wiem jak to robisz, ale nawet poglądy z którymi bym się mógł częściowo zgodzić przedstawiasz w taki sposób, że od razu się nie zgadzam. Za każdym moim multi lądujesz na czarnej. Prawdziwy talent do irytowania mnie samym sposobem bycia.

•  

Ja nazywam rzeczy po imieniu. Powiedzmy sobie wprost - ich historyjka się rozłazi bo już jesteśmy równi tym zmyślonym bogom. Możemy wskrzeszać umarłych? Tak, oczywiście w pewnych warunkach jak utonięcie w zimnej wodzie.

@xandra: A ty znowu swoje. Zaczynam żałować, że cię zawołałem. Zamiast odnieść się do tego co napisałem to z jakiegoś powodu postanowiłaś zmienić wątek dyskusji na swój tor rzucając jedynie własne przekonania z dodatkiem samopotwierdzenia.

Niezależnie od tematu dyskusji i stron, które brałby by w niej udział jak bym gdziekolwiek zobaczył taki sposób argumentowania jak prezentujesz wyżej to z automatu przestawałbym brać stronę, którą reprezentujesz za jakkolwiek poważną albo po prostu zacząłbym cię ignorować w dyskusji. Ty tak serio?

Możemy tworzyć i modyfikować życie, nowe gatunki - tak, odkrywamy nowe światy, planety i można by tu tak wymieniać.

Ktoś może, będąc minimalnie w temacie powinnaś wiedzieć, że mimo całej zgromadzonej wiedzy wcale nie jesteśmy tak bardzo zaawansowani. No i w takich stwierdzeniach jak zawsze podoba mi się: "my możemy". Nie, ktoś może - sama się do tego nie przyczyniłaś nawet w najmniejszym stopniu.

Wybacz @xandra ale twoja odpowiedź jest po prostu tak głupia, że mimo, że się zgadzam poglądami tak z automatu najchętniej bym się z tobą nie zgodził a w jakiejkolwiek wspólnej dyskusji jeśli byłabyś po mojej stronie to najchętniej bym się do ciebie nie przyznawał.

•  

@Everything_is_a_social_conspect: Możesz się nie zgadzać, ale sprowadzenie tej całej ich ściemy w bzdety zaczerpnięte z kiepskiej książki fantasy należy traktować tak jak na to zasługują.

Ta część społeczeństwa, która się waha lepiej was wtedy odbierze, a nie na zasadzie, że w którą stronę się nie obrócisz tam wszędzie "oszołomy".
      Mnie zależy na ludziach myślących, potrafiących wziąć dystans i popatrzeć z boku jak to wygląda. I właśnie tak to wygląda. Wyobraź sobie, że oni na co dzień rozmawiają z figurką przybitą do kawałka drzewa.

Ktoś może, będąc minimalnie w temacie powinnaś wiedzieć, że mimo całej zgromadzonej wiedzy wcale nie jesteśmy tak bardzo zaawansowani. No i w takich stwierdzeniach jak zawsze podoba mi się: "my możemy". Nie, ktoś może - sama się do tego nie przyczyniłaś nawet w najmniejszym stopniu.
      W zasadzie to jesteśmy dużo dalej niż sięgała wyobraźnia skrybów w tamtych czasach. I to jest fakt. Nie możesz temu zaprzeczyć. Dla przykładu. Możemy zniszczyć miasto kulami ognia? Ba, bo to jedno?

•  

@Kryspin013: Awww zapomniałam cię zawołać.

•  

Możesz się nie zgadzać, ale sprowadzenie tej całej ich ściemy w bzdety zaczerpnięte z kiepskiej książki fantasy należy traktować tak jak na to zasługują.

@xandra: Rzucasz same populistyczne hasełka.

Mnie zależy na ludziach myślących, potrafiących wziąć dystans i popatrzeć z boku jak to wygląda.

Tyle, ze sama tego myślenia nie reprezentujesz. Chcesz zobaczyć dobry przykład sceptycznego podejścia do katolicyzmu? Spójrz sobie nawet na kanał "śmiem wątpić".

I właśnie tak to wygląda

Znowu samopotwierdzenie. Co tak wygląda? To:

ściemy w bzdety zaczerpnięte z kiepskiej książki fantasy należy traktować tak jak na to zasługują.

czy to?

Chodzić po wodzie? Po co? Skoro można latać? Zmieniać wodę w wino? Keanu Reeves to umie ;)

Na prawdę nie łapiesz "poziomu" własnej argumentacji?

Wyobraź sobie, że oni na co dzień rozmawiają z figurką przybitą do kawałka drzewa.

Ale co to ma do rzeczy w tej dyskusji w ogóle? To jest argument na poziomie "a u was murzynów biją".

W zasadzie to jesteśmy dużo dalej niż sięgała wyobraźnia skrybów w tamtych czasach. I to jest fakt. Nie możesz temu zaprzeczyć. Dla przykładu. Możemy zniszczyć miasto kulami ognia? Ba, bo to jedno?

Japierdole.jpg

•  

Rzucasz same populistyczne hasełka.

@Kryspin013: Stwierdzam fakt. Kto by przypuszczał, że będzie ona miała tak zagorzałych fanów. Ci od Star Wars i od Star Trecka się chowają ;)

Tyle, ze sama tego myślenia nie reprezentujesz.
      Nie, dlaczego? Podaj kilka przykładów.

Na prawdę nie łapiesz "poziomu" własnej argumentacji?
      Naprawdę się pisze razem, to po pierwsze, a po drugie stosuję ironię i sarkazm, pojęcia najwyraźniej mało ci znane ;)

Co to ma do rzeczy w tej dyskusji w ogóle?
      Nie, to bardzo ważny argument. Ponieważ robią to samo co neandertalczycy pół miliona lat temu. Rozumiesz? Tak było od zarania wieków. Każda mniejsza czy większa grupka, trudno tu mówić o cywilizacji - analfabetów bez podstawowej wiedzy wymyślała sobie własną historię stworzenia i własnych bogów. Figurka była taką personifikacją tychże bóstw - niezrozumiałych sił. Wtedy niezrozumiałych. Dziś potrafimy nazwać, obliczyć i zrozumieć niemal wszystko. A ich zachowanie jest nie tylko archaiczne. Bo w obecnych czasach to po prostu jest śmieszne - ponieważ ci obecni katolicy, muzułmanie czy inni żydzi - jakąś podstawową wiedzę mają... Niestety obie wersje - religijna i naukowa - sobie przeczą.

Tak więc gadają do tych figurek, jak szamani dziesiątki, a nawet setki tysięcy lat temu, tylko dorobili sobie swoją historyjkę, reszta jest niezmienna. Zawodzenie, modły, machanie kadzidełkami. Naprawdę tego nie widzisz?

•  

Nie, dlaczego? Podaj kilka przykładów.

@xandra: Podaję ci je od początku tej dyskusji.

Dziś potrafimy nazwać, obliczyć i zrozumieć niemal wszystko.

To też sarkazm czy już zwykła ignorancja?

Bo w obecnych czasach to po prostu jest śmieszne - ponieważ ci obecni katolicy, muzułmanie czy inni żydzi - jakąś podstawową wiedzę mają... Niestety obie wersje - religijna i naukowa - sobie przeczą.

No i co ja mam ci odpowiedzieć osobie, która jest przekonana, że niemal wszystko potrafimy "nazwać, zmierzyć i zrozumieć"? Ci "obecni katolicy, muzułmanie czy inni żydzi" wnieśli więcej do nauki niż ty kiedykolwiek wniesiesz i to jest bardzo łatwy do udowodnienia fakt. Mocna arogancja przez ciebie przemawia.

•  

Podaję ci je od początku tej dyskusji.
      @Kryspin013: No właśnie nie podajesz. Biadolisz i zawodzisz jaka to ja zła jestem, a w ogóle nie odnosisz się do tego merytorycznie. Zero kontrargumentów, same komunały.

To też sarkazm czy już zwykła ignorancja?
      Fakt naukowy. Niespodzianka.

Ci "obecni katolicy, muzułmanie czy inni żydzi" wnieśli więcej do nauki niż ty kiedykolwiek wniesiesz i to jest bardzo łatwy do udowodnienia fakt.
      Ahahaha, o czym? O zmyślonych, niewidzialnych przyjaciołach? Weź proszę zmień lekarza, ten najwyraźniej cię oszukuje ;)
      I co mi taki żyd, ten najmądrzejszy z mądrych, z taaaaką siwą, długą brodą powie o Moście Eistaina-Rosena? Hę? xDDD

•  

a w ogóle nie odnosisz się do tego merytorycznie.

@xandra: Napisała osoba podająca argument "szczelania kulami ognia" albo "zamieniania wody w wino przez keanu". Mistrz komedii i merytorycznej dyskusji, nie odnoszący się nawet do komentarza, w którym go zawołałem.

Fakt naukowy.

O wow, skoro to "fakt naukowy" to przywołaj jakiekolwiek źródła. Serio.

Zero kontrargumentów, same komunały.

Uwaga, cytat:

Ahahaha, o czym? O zmyślonych, niewidzialnych przyjaciołach? Weź proszę zmień lekarza, ten najwyraźniej cię oszukuje ;) I co mi taki żyd powie o Moście Eistaina-Rosena? Hę? xDDD

•  

Napisała osoba podająca argument "szczelania kulami ognia"

@Kryspin013: To była analogia. Nawet kilka. Przy okazji niezły przykład na to, o czym pisałam wcześniej - rzeczywistość już dawno przerosła wyobrażenia tamtych zacofanych skrybów ;)

O wow, skoro to "fakt naukowy" to przywołaj jakiekolwiek źródła. Serio.
      Może zacznij czytać jakiekolwiek portale naukowe? Gdzie ty żyjesz? Niemal codziennie odkrywamy coś nowego. Ale nie, żyd sprzed 2 tysięcy lat miał rację xDDD

Uwaga, cytat:
      Zadałam proste pytanie, na które nie masz odpowiedzi... Jakież to banalne w tego typu dyskusjach. To po prostu ciemny, zacofany lud, żyjący mentalnie co najmniej kilka wieków wstecz. Bo świat dawno już poszedł do przodu. I nie pozwolę by się panoszyli, czy to jest proste?

Możesz się z tym zgadzać lub nie, ja cię do niczego nie zmuszam, ale zachowuj jakiś poziom dyskusji bo teraz czuję się jakbym kopała leżącego. Ja tu podaję konkretne przykłady, analogie, odwołania, a ty tylko miauczysz bez sensu ;)

•  

zachowuj jakiś poziom dyskusji

...

Weź proszę zmień lekarza, ten najwyraźniej cię oszukuje

Ja tu podaję konkretne przykłady, analogie, odwołania, a ty tylko miauczysz bez sensu ;)

@xandra: Ja zwyczajnie nie mam siły. Z tobą po prostu nie da się dyskutować bo co by ci nie odpisać ty zawsze jesteś przekonana jedynie o swojej racji i swojej zajebistości. Nie chce mi się bo ty nawet nie odpisujesz w temacie, który sama zaczęłaś a jeszcze gorsze w tym jest to, że nawet tego nie rozumiesz, więc co bym ci nie odpisał kręcimy się w temacie twoich "zajebistych analogii" nawet jeśli sama zaczęłaś wątek i sama z niego wyskakujesz. Tak jest dosłownie w każdej dyskusji. EOT.

•  

@Kryspin013: Czyli przyznajesz, że wcale nie chodziło ci o dyskusję na tematy religijne, tylko po prostu próbowałeś mi dokopać w swój nieporadny i nieudolny sposób? ( ͡º ͜ʖ͡º) Bo trudno dyskutować z kimś, kto ma takiego kija w dupie i zero kontrargumentów merytorycznych jak ty. Wszystko się kręci tylko wokół mojej osoby, zamiast tematu właściwego, spodziewałeś się, że będę dłużna... Oj naiwny ty ;)

•  

@xandra Cały czas piszesz o wierzących jak o jakiś przygłupach, którzy bezkrytycznie przyjmują wiedzę z przed killku wieków. A faktem jest, że wielu naukowców dokonujących przełomów w swoich dziedzinach i dzięki którym, my jako ludzkość jesteśmy tak rozwinięci, to wierzący w boga ludzie. Ba, kościół katolicki nadal wspiera naukę bardziej niż Ty: patrz obserwatorium watykańskie.

•  

@xandra: @Soojin21: ja doskonale rozumiem wasze rozgoryczenie bo sama nie jestem zwolenniczką retoryki KK w wymienionych przez was problemach. Chodzi mi tylko o to że tutaj jest nikła szansa że wasze opinie przeczyta ksiądz, prędzej traficie do katolików wśród których znajdują się też ludzie którym nie odpowiada stanowisko kościoła w wielu kwestiach i mogliby zacząć jakąś dyskusje ale na dzień dobry są nazywani ciemnotą.
      No nie wiem, róbcie jak chcecie, moim zdaniem obrażanie drugiej osoby za „modlenie się do kawałka drewna” jest po prostu niskie. Tak samo niskie jak używanie określenia „tęczowa zaraza”.

•  

@kiszczak: A wg ciebie jak inaczej to nazwać? To jest ciemnota i zabobony. Ujmę to tak. Moja babcia jest głęboko wierząca i słucha / ogląda Maryję lub Radio Jasna Góra. Już nie wspomnę o tym jak Rydzyk tam żebra to na uczelnię, to na wóz transmisyjny i miliony innych rzeczy. A słuchanie tych ich reportaży i innych audycji po prostu po prostu urąga inteligencji ludzkiej.

Obrazek 1. Cała wieś broni księdza, który molestował ministranta i się do tego przyznał. Ale nie tylko cała wieś, nawet jego rodzice mówią, że to może zaszkodzić księdzu!

Obrazek 2. Pedofil w kiecce oskarżony o molestowanie niepełnosprawnych dziewczynek, budynek sądu. Banda ciemnej masy krzyczy: TYLKO BÓG MOŻE GO OSĄDZIĆ!!! Mało tego, inny kiecok, kolega oskarżonego biję nagrywającą to kobietę po głowie.

Obrazek 3. Materiał TVN. Ksiądz rozbierał dziewczynki, przytulał się do nich. Reporter pyta jakiegoś faceta +/- 30 lat, czy nie miałby nic przeciwko temu, żeby obcy facet rozbierał jego dziecko, facet na to - nie!

Napisałeś, że piszę o

wierzących jak o jakiś przygłupach, którzy bezkrytycznie przyjmują wiedzę z przed killku wieków
      Widocznie miałam ku temu powód.

@would_an_idiot_do_that: To jest terapia szokowa. Nazywam rzeczy po imieniu. Przykład: ksiądz idzie z ministrantami po kolędzie. Co widzisz? Bo ja pajaca przebranego w kieckę, który wykorzystuje nieletnich w celu osiągnięcia konkretnych korzyści majątkowych. Proste prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@xandra Obrazek 4: Księża pracujący w obserwatorium. Katolicy dokonujący przełomowych odkryć. Obrazek 5: wierząc a, skromna rodzina żyjąca po swojemu w wierności i miłości. Obrazek 6: katolicy domagający się sprawiedliwości za krzywdy wyrządzone przez duchownych. Taki cherry picking do niczego nie prowadzi. Tym sposobem można zdeprecjonować każdą grupę. Lewica: obrazek 1: zwolennicy pedofilii rozdający swoje ulotki na marszach równości. Obrazek 2: półnadzy homoseksualiści wymachujący dildami na ulicach. Obrazek 3: agresywni transseksualisci atakujący dzieci. Proste, nie? Tylko ile to ma wspólnego z całą społecznością LQBT?

•  

Obrazek 4: Księża pracujący w obserwatorium.
      @kiszczak: Powiedz mi co oni odkryli jakiegoś znaczącego? Bo już więcej amatorzy z Polski odkrywają.

Obrazek 5: wierząc a, skromna rodzina żyjąca po swojemu w wierności i miłości.
      Miej męża. Zdradzaj go. Zamieszkaj z kochankiem. Wróć do męża. Wyjedź z mężem na wakacje. Wróć do kochanka. Powtórz pierwsze 4 zdania. Zajdź w ciążę z kochankiem. Wróć do męża, który uzna dziecko. Bądź ekspertką od moralności. Głoś że wierność jest sexy. Chroń praw rodzin uznając,że są sercem Europy - oto katoliczka i kandydatka na szefową komisji rodziny PiS

6: katolicy domagający się sprawiedliwości za krzywdy wyrządzone przez duchownych.
      Michalkiewicz broni Chrystusowców i nazywa ofiarę molestowania i gwałtów słowem na k... Chrystusowcy piszą do Watykanu, by zboczeńca przywrócić do posługi. Kasia pozywa Michalkiewicza, ten przegrywa proces, ujawnia jej dane osobowe. Wzorowy katolik.

Lewica: obrazek 1: zwolennicy pedofilii rozdający swoje ulotki na marszach równości.
      To był fakenews.

Obrazek 2: półnadzy homoseksualiści wymachujący dildami na ulicach.
      W Polsce? Pokaż mi zdjęcie.

Obrazek 3: agresywni transseksualisci atakujący dzieci.
      Coooo? Gdzie? xDDD

•  

@xandra Kształcą astronomów (o dziwo wierzących) popularyzując tę jakże ważną naukę.
      Co mnie obchodzi jakaś tam lafirynda promowana przez PiS? Ja mówię o tysiącach zwykłych małżeństw, które mijasz na codzień. To jest właśnie cherry picking o ktorym mówię.

Oprócz michalkiewicza są jeszcze inni. Znów sobie wybierasz jednostki. Ale czepiając się publicystów to Hołownia wypowiada się na te tematy jednoznacznie.

Nie zrobiłem zdjęcia, ale widziałem na własne oczy. Chuj, że to nawet nie promil uczestników. Wybietam jak Ty.

Rafalala atakująca nastolatkę to pierwszy z brzegu przykład.

•  

@kiszczak: Rafalala to świr. Powinni go leczyć. Ja podałam przykład mentalności. Na obrazku kolejny. To zwykły, typowy emeryt, który rzuca się na gościa, który próbował zawiesić buciki dziecięce na płocie Kurii w Częstochowie w proteście przeciw pedofilii w kościele.

Mogłabym podać jeszcze podać masę przykładów, próbę linczu przez parafian na dziennikarce, która oskarżyła księdza w Zakopanym, niszczenie wozu transmisyjnego TVN przez - a jakże - emerytów i całą gamę przykładów agresji patologii Narodowców, którzy posunęli się nawet do pobicia ludzi pod Jasną Górą. A tam ojczulkowie witają ich z otwartymi ramionami... Na pewno widziałeś jak się zachowuje ta banda kryminalistów, bo trudno nazwać inaczej kogoś, kto przychodzi na marsze równości z nożami, pałkami, a nawet z bombą domowej roboty - ot, miłujący pokój katolicy xDDD Mało tego, dzieci zabierają na takie kontrmanifestacje, rozumiesz - własne dzieci narażają! Przecież to trzeba być idiotą do kwadratu.

źródło: bi.im-g.pl

•  

@xandra Problem w tym, że tak samo zwykli, normalni katolicy mówią o tych grupach: świry. Ale w ich przypadku nie chcesz tego do wiadomości przyjąć. Jako, że katolików w Polsce jest dość dużo, to nawet przy tym samym odsetku świrów pojawi ich się bezwzględnie więcej. Osób trans jest mniej, ale jak widzisz też się pojawiają świry. Ale w przypadku ideologii, którą popierasz łatwo Ci zachowania takiej rafalali zrzucić na chorobę psychiczną. W przypadku tych grup powinnaś zrobić to samo, ale to przecież katole, więc się nie godzi,nie? Hipokryzja w najpiękniejszym jej wydaniu.

•  

@kiszczak: Słyszałeś, żeby agresywni ateiści blokowali gdzieś przejście procesji? Ich też jest dużo, i będzie coraz więcej ;)

No jasne, najlepiej nazwać kogoś świrem, bo popiera in vitro. Tadam, oto na oczach ludzi zdarza się boski cud - niepokalane poczęcie - to dzieło Szatana! A kysz!

Albo seksualnie chcą edukować, zboczeńcy! No jasne, jak się dzieci dowiedzą, co im księża robią to będzie afera, lepiej ksiądz opowie, a najlepiej pokaże, na plebanii...

Albo aborcja. Jaką popierdzieloną moralność trzeba mieć, by skazywać czujące, myślące i samoświadome istoty na cierpienie z powodu paru komórek? Gdzie sumienie? Empatia?

No to przecież wcale nie jest ciemnota xDDD

•  

@xandra A Ty znów swoje. Słyszałaś o czlowieku motylu? Reprezentuje całą społeczność ateistów zakłócając procesję! A słyszałaś o antifie atakującej fizycznie niewinnych ludzi za odmienne poglądy? Dzicz!
      To co robisz w tej dyskusji jest zabawne. Pytasz mnie o przykłady, a kiedy je dostajesz milcząco je pomijasz i wymyślasz kolejne bzdury, byle tylko postawić na swoim. Nie lubię się powtarzać, ale to zrobię: sposobem jaki prezentujesz można zdeprecjonować wszystko i wszystkich.

•  

@kiszczak: My tu na razie mówimy o Polsce i mentalności polskich katolików i polskich warunkach. Więc nie wciskaj mi tu na siłę przykładów patologii z innych krajów.

Pytam, czy w Polsce ktoś atakuje katolików? Owszem, fejknews był, że para gejów chciała wziąć ślub, a potem zdemolowała kościół. Tylko to byli znani policji przestępcy pod wpływem alkoholu i nawet sam ksiądz owej parafii zaprzeczył, by chcieli wziąć ślub.

Ale naprawdę trudno znaleźć jakiś przykład. Bo ich nie ma. W odwrotną stronę mamy kilkudziesięciu aresztowanych katoli, którzy w imię Jezusa i Maryji chcieli bić pogan, zboczeńców i innowierców. Tylko dlatego, że myślą inaczej.

No ale przecież taką narrację budują prawicowe media. Wiesz czym jest wasz problem? Czujecie się prześladowani gdy nie możecie prześladować innych. Niedawno wrzucałam wpis - https://www.wykop.pl/wpis/45752811/ - w którym okazuje się, że jak sąd postępuje wg prawa, niezgodnie z wolą katolików, to już jest NEOMARKSISTOWSKA DYKTATURA xDDD

Nie czytałam Marksa, ale dam głowę, że słowa tam nie ma o LGBT. Ciemnota i zabobony, kłamstwa i hipokryzja - oto obraz prawicowych katolików. Zresztą retoryka katolickich mediów jest identycznie nastawiona na nienawiść. Atakujecie coś, co jest inne. Wyprzedza wasze małe rozumki. Bo by się wam ta wiara posypała w cholerę.

Człowiek może stworzyć nowy gatunek zwierząt czy roślin, po prostu modyfikując geny - zło! Szatan! Stop GMO!
      Bohater kiepskiej powieści fantasy urządza sobie spacer po pobliskim jeziorku - tak było, to prawda!!!

•  

@xandra Wam? Ja nie mam schizofrenii, jestem sam. I jak na ironię, choć przez rodziców jestem ochrzczony to w życiu kościoła nie biorę udziału. Nawet ślub cywilny brałem, a nie kościelny, bo nie widziałem takiej potrzeby. Nie czuję też potrzeby ośmieszania katolików. To jest taki sam atak, jak i katolików na "Was", tylko w trochę bardziej zawaluowanej formie.
      Co do ataków: niedawno pobito księdza i skradziono szaty. Ale wiem, wiem, to były tylko świry i nic nie mówi o przeciwnikach kościoła, nie?;)

•  

@xandra Podsumowując:
      Twierdzisz, że nikt procesji nie zakłóca. Podałem przykład, że jednak tak.
      Twierdzisz, że nikt nikogo nie atakuje. Wpisz w google atak na księdza. Wyjdzie, że jednak atakuje.
      Deprecjonujesz zachowania Rafalali- w końcu to tylko świr, ale już zachowania garstki świrów katolickich wywyższasz do najwyższej rangi.
      Powolujesz się na Michalkiewicza jako przedstawiciela katolików. Gdy podaje przykład pierwszego naczelnego publicystę katola- Hołownię, temat pomijasz.
      Słabo Ci idzie tym razem( ͡º ͜ʖ͡º)
      Po prostu skrajności można znaleźć po każdej stronie barykady, jednak Ty tylko z jednej strony chcesz ich się kurczowo trzymać.

•  

@kiszczak:

Wam?
      Katolikom ;)

Podałem przykład, że jednak tak.
      Nie w Polsce i przez dosłownie garstkę wariatek. Nigdy nie popierałam Antify bo to idiotki.

Wpisz w google atak na księdza. Wyjdzie, że jednak atakuje.
      Ale to ateiści atakowali księży, z powodów religijnych? Czy tylko zwykli bandyci by nie powiedzieć gorzej, wkurzeni katolicy? xD

ale już zachowania garstki świrów katolickich wywyższasz do najwyższej rangi.
      To nie jest garstka, to jest nagminne zachowanie większości katolików, nawet emerytów, co pokazałam na wielu przykładach i mogę je mnożyć. I tak, tu chodzi o wiarę i obronę szamanów.

gdy podaje przykład pierwszego naczelnego publicystę katola- Hołownię
      Bo nie znam człowieka.
      I co teras? xD

•  

@xandra Wedlug statystyk ponad 90% Polaków to katolicy. Gdzie te miliony osób, które Was prześladują? Jest to tylko znikomy promil świrów, tak jak rafalala wśród osób trans. Stosuj tę samą metodologię po każdej stronie barykady, bo Twoje większość "na chłopski rozum" nijak ma się do wszystkich dostępnych danych.
      Czy ateiści atakowali księży czy bandyci? Jedno nie wyklucza drugiego, ale żeby być konsekwentnym też napiszę, że atakować Was chcą przede wszystkim bandyci. Czy to katolicy już nie powinno być dla Ciebie w takim razie takie ważne: oczywiście przy założeniu, że konsekwetnie trzymasz się swojej argumentacji.
      Co do Hołowni: jeśli nie znasz człowieka, a tak się wypowiadasz o katolickich publicystach i podajesz ich jako przykład to tylko świadczy o Twojej ignorancji. I co teras? xD

•  

Gdzie te miliony osób, które Was prześladują?

@kiszczak: Masz na myśli nas, normalnych, myślących ludzi? Nas jest więcej, praktykujących tak naprawdę jest ok 35-57% z czego co najwyżej połowa chodzi regularnie do kościoła.

Jest to tylko znikomy promil świrów, tak jak rafalala wśród osób trans.
      W zasadzie to jest to tylko jedna osoba

Stosuj tę samą metodologię po każdej stronie barykady, bo Twoje większość "na chłopski rozum" nijak ma się do wszystkich dostępnych danych.
      Jak wyżej.

Czy ateiści atakowali księży czy bandyci?
      Nie masz dowodów, że ataków dokonał jakiś ateista, albo członek LGBT. Ja mam natomiast twarde dowody na ataki katolików na osoby bezwyznaniowe, lub z innymi poglądami/systemem wartości.

Co do Hołowni: jeśli nie znasz człowieka, a tak się wypowiadasz o katolickich publicystach i podajesz ich jako przykład to tylko świadczy o Twojej ignorancji.
      Nie muszę znać każdego katolickiego dzbana. Zbyt ich wielu.

Chcecie, żeby ludzie żyli wg waszych wymagań, wg tego, co zalecał żyd przed dwoma tysiącami lat, popierdzieliło? Jak wam się tak cywilizacja nie podoba, to unieście się honorem jak Mormoni i żyjcie w lepiankach, gdzieś z dala od normalnych ludzi - żyjących w obecnych czasach.

•  

@xandra Daj jakieś poparcie tych procentów, bo bez tego dalsza dyskusja jest bezcelowa. Nie ma dowodów, że atakujący Was ludzie robili to z konkretnych pobudek. To przede wszystkim bandyci (stosując Twój sposób retoryki: ktoś atakuje ateistę to katol, ktoś atakuje katola to nie ateista, ale bandyta:P). Chcecie żyć według swoich zboczeń- kupcie sobie grunt i zróbcie państwo po swojemu (znów Twoja retoryka). Teraz czekam na potwierdzenie tych procentów, bo nawet przyjmując Twoją liczbę powinno być ok miliona osób przesladujacych Was. A zwykle są to tylko garstki. Co do rafalali, ma znajomych którzy mu wtórują, nie jest więc sam.
      EDIT nie przypisuj mi katolicyzmu, bo ja ateista jestem.

•  

Daj jakieś poparcie tych procentów, bo bez tego dalsza dyskusja jest bezcelowa.

@kiszczak: Prosz

Według raportu Pew Research Center, w Polsce w niedzielnych Mszach św. regularnie uczestniczy 26 proc. osób poniżej 40 roku życia. Osoby powyżej „czterdziestki” praktykują chętniej, a w niedzielnej Mszy św. uczestniczy 55 proc. z nich.
      https://www.pch24.pl/kryzys-wiary-widoczny-takze-w-polsce--spada-liczba-uczestnikow-nabozenstw,63309,i.html Prawilne źródło? xD

Chcecie żyć według swoich zboczeń- kupcie sobie grunt i zróbcie państwo po swojemu

@kiszczak: Ja nie jestem z LGBT, co nie znaczy, że ich nie popieram. Nie popieram natomiast przebieranek na marszach. Chcą sobie przejść spokojnie przez miasto - proszę. Oni mi nie przeszkadzają i nigdy takiej osoby nie będę traktować gorzej od innych.

•  

@xandra No widzisz. A in vitro popiera ponad połowa Polaków. Jakoś w takim razie wśród tych katoli są osoby, które ślepo nie idą za doktryną kościoła, bo się procenty nakładają.
      No i sama dałaś źródło, które zestawiając z Twoim "zdecydowana większość katolików" powinno dać setki tysięcy osób prześladujących ateistów. Gdzie te setki tysięcy w takim razie? Z tego wynika jasno: oszołomów wśród katolików jest mniejszość. Chcesz się kłócić z matematyką?
      Wiem, że wygodnie przypisywać cechy negatywne do całej grupy, ale tu nie jest inaczej niż wszędzie indziej: niestety najgłośniejsza grupa to zwykle ta najgłupsza. Ale jak ktoś chce całą grupę ośmieszyć złapie się właśnie tej mniejszej, aczkolwiek glosniejszej części. Zarówno z jednej, jak i drugiej strony.

•  

@xandra Wesołych Mikołajek. Pozdr.

Gorące dyskusje ostatnie 12h

• odpowiedzi (76)

Niestety - mimo kilku podejść nie pokochamy się ( ͡° ʖ̯ ͡°) kupiłem to pachnidło w ciemno po wpisie jednego z Mirków, ale to kompletnie nie moja historia - przerażająco mocny, stary zapach. Z plusów, jak dla mnie, trzeba zaznaczyć przepotężną projekcję i trwałość - ten skurczybyk trzyma się na skórze nawet po prysznicu

Może jeszcze znalazłbym w nim coś ciekawego, ale różowa już kompletnie nic, co tylko upewnia mnie w decyzji, że czas się rozstać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak więc #rozdajo !

Egzemplarz zakupiony na Notino, praktycznie nieużywany (jest tam ponad 100ml - zresztą picrel).

Losowanie #mirkorandom dziś o 20, klasycznie udziału nie biorą zielonki, wielbiciele patostreamów, dupeczekzprzypadku i innych dziwnych tagów. Wysyłka na mój koszt ale tylko paczkomatem - dane do wysyłki na PW po ogłoszeniu zwycięzcy.

Miło będzie jak zostawicie komentarz dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia i miłej niedzieli!

#perfumy
    pokaż całość

odpowiedzi (102)

Koniec złącza lightning i wszystkich innych
    #iphone #apple

. . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

odpowiedzi (157)