•  

Jak to jest, że Kościół jest otwarcie wrogo otwarty do wegan/wegetarian? Biblia otwarcie mówi, o zwierzętach jako o "braciach mniejszych" i przestrzega przed zadawaniem ich niepotrzebnego cierpienia.

Żyjemy w czasach gdy dieta weganska, wraz z dodatkową suplementacją jest w pełni wystarczająca i zdrowa. Więc czym innym jest przemysłowa hodowla zwierząt w tragicznych warunkach jak nie zadawanie zwierzętom cierpienia?

Nie musimy już zabijać żeby przeżyć, jedząc mięso w momencie gdy mamy alternatywę popełniamy grzech. Skazujemy miliardy istnień na straszne ciepienie tylko po to, żeby zadowolić kubki smakowe

#religia #katolicyzm #weganizm #wegetarianizm #neuropa

Wołam @dendrofag jako specjalistę od religii tutaj

źródło: 3872868-900-665.jpg

•  

@kobiaszu: Nie jest wrogo nastawiony, ale nie stoi też na stanowisku, że;

Nie musimy już zabijać żeby przeżyć, jedząc mięso w momencie gdy mamy alternatywę popełniamy grzech

KKK 2415 Siódme przykazanie domaga się poszanowania integralności stworzenia. Zwierzęta, jak również rośliny i byty nieożywione, są z natury przeznaczone dla dobra wspólnego ludzkości w przeszłości, obecnie i w przyszłości (Por. Rdz 1, 28-31). Korzystanie z bogactw naturalnych, roślinnych i zwierzęcych świata nie może być oderwane od poszanowania wymagań moralnych. Panowanie nad bytami nieożywionymi i istotami żywymi, jakiego Bóg udzielił człowiekowi, nie jest absolutne; określa je troska o jakość życia bliźniego, także przyszłych pokoleń; domaga się ono religijnego szacunku dla integralności stworzenia (Por. Jan Paweł II, enc. Centesimus annus, 37-38).

KKK 2416 Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską (Por. Mt 6, 26). Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę (Por. Dn 3, 57-58). Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich. Warto przypomnieć, z jaką delikatnością traktowali zwierzęta tacy święci, jak św. Franciszek z Asyżu czy św. Filip Nereusz.

KKK 2417 Bóg powierzył zwierzęta panowaniu człowieka, którego stworzył na swój obraz (Por. Rdz 2,19-20; 9, 1-4). Jest więc uprawnione wykorzystywanie zwierząt jako pokarmu i do wytwarzania odzieży. Można je oswajać, by towarzyszyły człowiekowi w jego pracach i rozrywkach. Doświadczenia medyczne i naukowe na zwierzętach są praktykami moralnie dopuszczalnymi, byle tylko mieściły się w rozsądnych granicach i przyczyniały się do leczenia i ratowania życia ludzkiego.

KKK 2418 Sprzeczne z godnością ludzką jest niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom lub ich zabijanie. Równie niegodziwe jest wydawanie na nie pieniędzy, które mogłyby w pierwszej kolejności ulżyć ludzkiej biedzie. Można kochać zwierzęta; nie powinny one jednak być przedmiotem uczuć należnych jedynie osobom.

•  

Zwierzęta, jak również rośliny i byty nieożywione, są z natury przeznaczone dla dobra wspólnego ludzkości w przeszłości, obecnie i w przyszłości

@Ignacy_Patzer:

Bzdura xd

•  

@Mirrak: OP pytał o stanowisko Kościoła i jego uzasadnienie, więc mu podesłałem. Coś jest nie tak z tym stwierdzeniem? Jaki miałby być inny cel ich istnienia?

•  

@Ignacy_Patzer: a jaki jest cel istnienia człowieka?

•  

@Wotto: Zbawienie, życie przez wieczność z Bogiem.

•  

@Ignacy_Patzer: naprawdę??? skąd wiesz?

•  

@Ignacy_Patzer: Zgadza się, problemem jest dla mnie medialny przekaz Kościoła w Polsce i wszelkich znanych osób, zadeklarowanych katolików gadającyh rzeczy typu "niejedzenie mięsa obraża Boga"

•  

Biblia otwarcie mówi, o zwierzętach jako o "braciach mniejszych"

@kobiaszu: To jest zdanie Św Franciszka. Podaj gdzie to niby jest w Biblii napisane.

•  

@Ignacy_Patzer: Wedle kościoła jest to jak najbardziej zgodne.

•  

@kobiaszu bo wedle Kościoła tylko ludzie mają duszę, a Bóg powiedział im że mają czynić sobie ziemię poddaną, więc masowa hodowla i zabijanie zwierząt są wręcz wskazane

•  

Ależ nie jest nastawiony wrogo. Tak jak do homoseksualistów. xddd

•  

@kobiaszu: gdzie biblia nazywa zwierzęta braćmi mniejszymi? XD

•  

@kobiaszu kto nie je mięsa staje się pedałem

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Uwaga, #rozdajo

Pełen pakiet Humble Monthly.

Warunki:

- plus
    - konto Steam
    - zielonki mogą też, ale konto musi mieć minimum miesiąc
    - patostreamy, dupeczkizprzypadku, spermiarze i białorycerze mogą, ale się przewrócić i te głupie ryje rozwalić, bo nie mogą wygrać w moim rozdajo ( przejrzę wasze profile, debile )
    - miłośnicy oderwanych od rzeczywistości tagów też mogą sobie zrobić facepalm, bo nie wygrają
    - @Ryptun ma dwie szanse, bo łezka się w oku kręci że tak pięknie nie wygrał mojego poprzedniego rozdajo
    - @Brzozq ma dwie szanse, bo tak pięknie chciał oddać @Ryptun to, czego nie wygrał a nie wiedział że nie wygra, bo skąd miał wiedzieć że nie wygra a plusa dał, bo chciał wygrać i oddać nagrodę @Ryptun ( co tam się odjaniepawliło, nie wie nikt )
    - przysłanie mi cycków podpisanych nickiem z wypoku da ci milion szans, tylko nie mów nic mojej żonie ( właściciele męskich cycków trafią na czarną ); Zdjęcia cycków podpisanych nickiem z wypoku w garnku na głowie wygrywają #rozdajo bezapelacyjnie.

Dlaczego #rozdajo? Bo wygląda na to, że nie umiem zrezygnować z Humble Monthly. Poza tym mam co świętować, bo kupuję nowy motocykl a zapomniałem wziać udział w #wykopaka.

Losowanie w najbliższą niedzielę o 21:00 bo pól godziny pózniej biorę prysznic i idę spać, bo jestem stary dziadem.

Z fartem, mordy.
    pokaż całość

odpowiedzi (12)

Dziś zakupiłem olejek cbd 5% na nerwice/wkurw.

Po 21 dniach złożę relacje czy pomogło. Mam nadzieję, bo jak stowe przejebie to się wkurwie.

#cbd #konopie

odpowiedzi (49)

• odpowiedzi (7)