•  

  Jak to jest, że Kościół jest otwarcie wrogo otwarty do wegan/wegetarian? Biblia otwarcie mówi, o zwierzętach jako o "braciach mniejszych" i przestrzega przed zadawaniem ich niepotrzebnego cierpienia.

  Żyjemy w czasach gdy dieta weganska, wraz z dodatkową suplementacją jest w pełni wystarczająca i zdrowa. Więc czym innym jest przemysłowa hodowla zwierząt w tragicznych warunkach jak nie zadawanie zwierzętom cierpienia?

  Nie musimy już zabijać żeby przeżyć, jedząc mięso w momencie gdy mamy alternatywę popełniamy grzech. Skazujemy miliardy istnień na straszne ciepienie tylko po to, żeby zadowolić kubki smakowe

  #religia #katolicyzm #weganizm #wegetarianizm #neuropa

  Wołam @dendrofag jako specjalistę od religii tutaj

  źródło: 3872868-900-665.jpg

  •  

   @kobiaszu: Nie jest wrogo nastawiony, ale nie stoi też na stanowisku, że;

   Nie musimy już zabijać żeby przeżyć, jedząc mięso w momencie gdy mamy alternatywę popełniamy grzech

   KKK 2415 Siódme przykazanie domaga się poszanowania integralności stworzenia. Zwierzęta, jak również rośliny i byty nieożywione, są z natury przeznaczone dla dobra wspólnego ludzkości w przeszłości, obecnie i w przyszłości (Por. Rdz 1, 28-31). Korzystanie z bogactw naturalnych, roślinnych i zwierzęcych świata nie może być oderwane od poszanowania wymagań moralnych. Panowanie nad bytami nieożywionymi i istotami żywymi, jakiego Bóg udzielił człowiekowi, nie jest absolutne; określa je troska o jakość życia bliźniego, także przyszłych pokoleń; domaga się ono religijnego szacunku dla integralności stworzenia (Por. Jan Paweł II, enc. Centesimus annus, 37-38).

   KKK 2416 Zwierzęta są stworzeniami Bożymi. Bóg otacza je swoją opatrznościową troską (Por. Mt 6, 26). Przez samo swoje istnienie błogosławią Go i oddają Mu chwałę (Por. Dn 3, 57-58). Także ludzie są zobowiązani do życzliwości wobec nich. Warto przypomnieć, z jaką delikatnością traktowali zwierzęta tacy święci, jak św. Franciszek z Asyżu czy św. Filip Nereusz.

   KKK 2417 Bóg powierzył zwierzęta panowaniu człowieka, którego stworzył na swój obraz (Por. Rdz 2,19-20; 9, 1-4). Jest więc uprawnione wykorzystywanie zwierząt jako pokarmu i do wytwarzania odzieży. Można je oswajać, by towarzyszyły człowiekowi w jego pracach i rozrywkach. Doświadczenia medyczne i naukowe na zwierzętach są praktykami moralnie dopuszczalnymi, byle tylko mieściły się w rozsądnych granicach i przyczyniały się do leczenia i ratowania życia ludzkiego.

   KKK 2418 Sprzeczne z godnością ludzką jest niepotrzebne zadawanie cierpień zwierzętom lub ich zabijanie. Równie niegodziwe jest wydawanie na nie pieniędzy, które mogłyby w pierwszej kolejności ulżyć ludzkiej biedzie. Można kochać zwierzęta; nie powinny one jednak być przedmiotem uczuć należnych jedynie osobom.

  •  

   Zwierzęta, jak również rośliny i byty nieożywione, są z natury przeznaczone dla dobra wspólnego ludzkości w przeszłości, obecnie i w przyszłości

   @Ignacy_Patzer:

   Bzdura xd

  •  

   @Mirrak: OP pytał o stanowisko Kościoła i jego uzasadnienie, więc mu podesłałem. Coś jest nie tak z tym stwierdzeniem? Jaki miałby być inny cel ich istnienia?

  •  

   @Ignacy_Patzer: a jaki jest cel istnienia człowieka?

  •  

   @Wotto: Zbawienie, życie przez wieczność z Bogiem.

  •  

   @Ignacy_Patzer: naprawdę??? skąd wiesz?

  •  

   @Ignacy_Patzer: Zgadza się, problemem jest dla mnie medialny przekaz Kościoła w Polsce i wszelkich znanych osób, zadeklarowanych katolików gadającyh rzeczy typu "niejedzenie mięsa obraża Boga"

  •  

   Biblia otwarcie mówi, o zwierzętach jako o "braciach mniejszych"

   @kobiaszu: To jest zdanie Św Franciszka. Podaj gdzie to niby jest w Biblii napisane.

  •  

   @Ignacy_Patzer: Wedle kościoła jest to jak najbardziej zgodne.

  •  

   @kobiaszu bo wedle Kościoła tylko ludzie mają duszę, a Bóg powiedział im że mają czynić sobie ziemię poddaną, więc masowa hodowla i zabijanie zwierząt są wręcz wskazane

  •  

   Ależ nie jest nastawiony wrogo. Tak jak do homoseksualistów. xddd

  •  

   @kobiaszu: gdzie biblia nazywa zwierzęta braćmi mniejszymi? XD

  •  

   @kobiaszu kto nie je mięsa staje się pedałem

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (76)

 • avatar

  Niestety - mimo kilku podejść nie pokochamy się ( ͡° ʖ̯ ͡°) kupiłem to pachnidło w ciemno po wpisie jednego z Mirków, ale to kompletnie nie moja historia - przerażająco mocny, stary zapach. Z plusów, jak dla mnie, trzeba zaznaczyć przepotężną projekcję i trwałość - ten skurczybyk trzyma się na skórze nawet po prysznicu

  Może jeszcze znalazłbym w nim coś ciekawego, ale różowa już kompletnie nic, co tylko upewnia mnie w decyzji, że czas się rozstać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Tak więc #rozdajo !

  Egzemplarz zakupiony na Notino, praktycznie nieużywany (jest tam ponad 100ml - zresztą picrel).

  Losowanie #mirkorandom dziś o 20, klasycznie udziału nie biorą zielonki, wielbiciele patostreamów, dupeczekzprzypadku i innych dziwnych tagów. Wysyłka na mój koszt ale tylko paczkomatem - dane do wysyłki na PW po ogłoszeniu zwycięzcy.

  Miło będzie jak zostawicie komentarz dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Powodzenia i miłej niedzieli!

  #perfumy
  pokaż całość

  odpowiedzi (103)

 • avatar

  Mało znany fakt, o którym nie powiedzą ci na kursach jazdy

  #humor #humorobrazkowy #heheszki #polskiedrogi

  odpowiedzi (29)