Wpis z mikrobloga

Kolejny skok na kase przedsiębiorców, każda osoba która wytwarza odpady jest zobowiazana do rejestru BDO do konca roku. Brak rejestracji wiąże się z ogromnymi karami xD nawet od 1 mln do 5 mln co lepsze za rejestracje placi sie od 100 - 300 zl hahha xD teraz kazda kosmetyczka, fryzjerka, salon tatuażu czy warsztat mechaniczny musi sie w tym gownie zarejestrowac #!$%@? ze trzeba i tak mieć firme zewentrzna do takich odpadów :D to jeszcze co lepsze wniosek wysyła sie do marszałka danego wojewodztwa xD nie wiem kto to wymyślił ale jest GENIUSZEM zła xD
#polityka #ekologia #kasa #pis #dzialalnoscgospodarcza
Pobierz Reinspired - Kolejny skok na kase przedsiębiorców, każda osoba która wytwarza odpady ...
źródło: comment_tsG0EebmkJhiVv3ipfLAEoHY8jYjNfjj.jpg
  • 10
@pw1: wcześniej był rejestr GIOŚ i kilka innych w tym temacie, połączono to w jeden BDO. Zbytnio nie chce mi się analizować gdzie były jakie opłaty i czy to 100 zł to coś nowego czy po prostu równowartość wcześniejszych opłat.

Unia wymyśliła BDO.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wychwalany: no ok, ale nadal nie wiem co ma UE do opłat.
Bo sam rejestr bdo jest darmowy, jest płatny wtedy jak np plastik Wprowadzas do obiegu
nie wiem co ma UE do opłat.


@pw1: w pierwszym poście napisałem tak, że może to być mylnie odbierane, w drugim to poprawiłem. Chodziło mi o to że rejestr BDO wymyśliła unia. to była odpowiedź na pytanie

nie wiem kto to wymyślił ale jest GENIUSZEM zła
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wychwalany: rejestr na pewno jest wymyslem Unii ale już same opłaty niekoniecznie
Oraz to że małe, jednoosobowe, firmy traktuje się jak duże - to też raczej nie jest wymysl Unii a tego #!$%@? rządu