•  

Pragnę przypomnieć, iż pańszczyzna była formą dyskryminacji ze względu na pochodzenie.

pokaż spoiler W tamtych czasach zapewne określono by ją dyskryminacją pozytywną ( ͡º ͜ʖ͡º) Lewica stosująca neopańszczyźniane metody. Tego jeszcze nie grali xD

#neuropa #4konserwy

•  

@Lipathor: W sensie nie zgadasz się że była to dyskryminacja czy nie zgadasz się, że była to dyskryminacja pozytywna ? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Camilli: niby w jaki sposób miałaby to być dyskryminacja pozytywna?

•  

@Camilli: Na prawdę doszukujesz się dzisiejszych pojęć w Feudalnym Średniowieczu gdzie społeczeństwo było podzielone na kasty i panowało praktycznie niewolnictwo?
      I jeszcze uważasz że Elity wyzyskujące chłopów i mające prawo zabić każdego z nich za zapłatą były lewackie? Do tego próbujesz prowadzić bezsensowną dyskusje nie prowadzącą do nikąd byle tylko nakarmić swoje poglądy XD

Nie można dyskryminować kogoś kto od urodzenia jest uczony że jest gównem które ma służyć panu. A średniowiecze było najbardziej konserwatywnym i "zdrowym" okresem dla prawaków XD Chłop to był chłop a baba znała swoje miejsce, nie było miejsca na dziwactwa.

Nic tylko #urojeniaprawakoidalne trzeba tagować XD

•  

@ShineLow: @Lipathor: Ponieważ arystokracja była mniejszością, a jak wiadomo prawa mniejszości powinny być szczególnie gwarantowane. ( ͡º ͜ʖ͡º)

pokaż spoiler Jakie poglądy, ja się po prostu naśmiewam z "pozytywnej" dyskryminacji, gwałtu, zabójstwa czy bogowie wiedzą jeszcze czego xD Uważam stany i pochodzenie za kretyński pomysł, szczególnie do obsadzania stanowisk. Tak samo jak kretyńskie jest kryterium płci, rasy i religii przy przyznawaniu punktów na studia. Płeć, rasa, religia etc. nie powinny mieć NIC do powiedzenia, a liczyć się kompetencje. Co jest zresztaą kwintesencją lewicololo (nie mylić z normalną normalnej lewicy z lewicololo szuryzmem) dwójmyślenia.

•  

Jakie poglądy, ja się po prostu naśmiewam z "pozytywnej" dyskryminacji, gwałtu, zabójstwa czy bogowie wiedzą jeszcze czego xD Uważam stany i pochodzenie za kretyński pomysł, szczególnie do obsadzania stanowisk.

@Camilli: Muszę odłożyć wykop.

źródło: youtube.com

•  

@ShineLow: No to jest właśnie moja reakcja po ogarnięciu terminu "POZYTYWNA dyskryminacja" XDDD

Czym to się różni "its my right as men to be women" XD

pokaż spoiler Wina Rzymian ? XDDD Romani ite domus? XDDDDDD

źródło: youtube.com

•  

@Camilli: Np pozytywna dyskryminacja to jest wtedy, kiedy po latach dyskryminacji i odbierania praw, niekoniecznie mniejszości, ale dyskryminowanej grupy społecznej, dziś zapewnia się jej pewien stopień przychylności w niektórych sprawach lub łatwiejszy start. Jak np czarnoskórym w USA, gdzie skutki segregacji do dziś są widoczne, i rasizm ciągle jest problemem

A to co napisałeś jest tak debilnym fikołkiem, że nie dziwie się że jesteś prawackim bordo xD

•  

naprawdę porównujecie zupełnie inne epoki tylko po to by "zaorać głupie lewactwo" ?

ale wiecie że to z was są ludzie niezbyt mądrzy?

•  

Np pozytywna dyskryminacja to jest wtedy, kiedy po latach dyskryminacji i odbierania praw, niekoniecznie mniejszości, ale dyskryminowanej grupy społecznej, dziś zapewnia się jej pewien stopień przychylności w niektórych sprawach lub łatwiejszy start. Jak np czarnoskórym w USA, gdzie skutki segregacji do dziś są widoczne, i rasizm ciągle jest problemem

W jaki sposób dziecko jest odpowiedzialne za czyny swojego dziada i pradziada? Do którego pokolenia obowiązuje karalność?

@czaroczarodziej:

•  

jest wtedy, kiedy po latach dyskryminacji i odbierania praw, niekoniecznie mniejszości, ale dyskryminowanej grupy społecznej, dziś zapewnia się jej pewien stopień przychylności w niektórych sprawach lub łatwiejszy start.

@Camilli: ty masz coś z głową czy trollujesz?

•  

niby wiem że prawicowcy to debile, ale dyskryminacja wśród ludzi trwa z pokolenia na pokolenie, aż do zmiany pokoleniowej, to nie jest takie proste żeby coś się zmieniło od tak, bo ludzie z jakiegoś dziwnego powodu myślą masowo zamiast indywidualnie

•  

chociaż tak całkiem szczerze to ludzkie gnoje w ogóle nie myślą... JA NIE WIEM...

•  

@jacieniemog28:

W jaki sposób randomowy biały Amerykanin Jerry, który został urodzony w 2001 r. dyskryminował kogokolwiek?Ponieważ dyskryminacja dosięga jego - min. poprzez ujemne punkty na uczelnię za kolor skóry.

https://www.wprost.pl/swiat/184226/szwecja-rezygnuje-z-parytetu-na-uczelniach-dyskryminowal-kobiety.html

Dlaczego jakiś Szwed ma mnie operować tylko dlatego, że miał kutasa pomiędzy nogami, mimo iż były lepsze kandydatki, które nie dostały się na medycynę tylko dlatego, że stosowano seksistowskie kryterium płci?

naprawdę porównujecie zupełnie inne epoki tylko po to by "zaorać głupie lewactwo" ?

Epoka epoką, ale zawsze znajdą się ludzie, którzy chcą gnoić i umoralniać innych. Czy to w imię boskiego porządku trzech stanów czy sprawiedliwości społecznej.

•  

@Camilli: a to pytaj ludzi czemu są zjebani

•  

@jacieniemog28:

a to pytaj ludzi czemu są zjebani

No właśnie pytam, to ktoś mi odpisuje #urojeniaprawakoidalne, ponieważ wskazuję, iż w imię walki z rasizmem stosujemy rasistowskie metody, w imię walki z seksizmem stosujemy kryterium płci.

To nie będzie zmiana pokoleniowa. Po prostu wahadełko się przesunie i w następnym pokoleniu dyskryminowani "pozytywnie" będą inni. "Pozytywnie" to nie jest nowy termin. W historii stosowano wiele eufemizmów dla dyskryminacji i gnojenia innych, w imię jakiś wyższych racji czy ideologii oczywiście.

Jak nazywano quasi-niewolnictwo? Pańszczyzną, boskim porządkiem - nie dyskryminacją ze względu na pochodzenie.

Jak nazywa dyskryminację ze względu na posiadany majątek? Sprawiedliwością społeczną i redystrybucją dóbr. Tak, dzisiaj jakiś lewicololo fapie do Marksa, bo myśli że czerwonoarmista wyniesie mu tylko zbytki, a w międzyczasie będzie cytował apologetów socjalizmu.

Nie wiem, ale ja dzisiaj widzę jakiś pokraczny kulturkampf, który kupy dupy się nie trzyma, ale tylko spróbuj go kwestionować.

•  

@jacieniemog28:

niby wiem że prawicowcy to debile, ale dyskryminacja wśród ludzi trwa z pokolenia na pokolenie, aż do zmiany pokoleniowej,

Tak jeszcze mi się przypomniało. Do zmiany pokoleniowej mówisz? Cecil Rhodes pisał coś podobnego o Afryce i cywilizacji, którą niosła Europa, usprawiedliwiając rządy garstki Białych aż do zmiany pokolenia.