•  

  To jest niepojęte, że Messi ma 6 Złotych Piłek, a C. Ronaldo aż 5. Przypomnijmy krótko historię skandali związanych ze Złotymi Piłkami dla C. Ronaldo:
  - 2013: Messi strzela 60 goli, wygrywa mistrzostwo Hiszpanii i zdobywa Złotego Buta. Ronaldo strzela 55 goli, nie wygrywa nic i... zdobywa Złotą Piłkę. Coś nieprawdopodobnego, to była hucpa. Pokrzywdzony był też wtedy np. Ribery, choć wówczas w Bayernie tak jak w Liverpoolu 2019 wyróżniało się kilku piłkarzy: Ribery, Robben, Schweinsteiger, Neuer.

  - 2014: C. Ronaldo odpada w fazie grupowej Mistrzostw Świata. Niebywały skandal - zawiódł kompletnie na najważniejszej imprezie, nie wyszedł nawet z grupy odpadając z krajem w którym na futbol mówi się 'soccer'. Pokrzywdzony był zarówno Messi, który doszedł do finału MŚ, a przede wszystkim Neuer, który był w życiowej formie, zrewolucjonizował grę na pozycji bramkarza i zdobył MŚ ratując Niemcy z opresji. A tu cyk, Złota Piłka dla C. Ronaldo.

  - 2016: C. Ronaldo wygrywa Ligę Mistrzów oraz Euro. No, zasłużona Złota Piłka, prawda? Otóż nie do końca, bo na Złotą Piłkę w co najmniej równym stopniu zasłużył Antoine Griezmann. Przypomnijmy jak to było: zarówno Ronaldo jak i Griezmann poprowadzili swoje drużyny do finałów LM oraz Euro. Ronaldo strzelał kluczowe gole w LM z Wolfsburgiem, Griezmann strzelał kluczowe gole w LM z Barceloną i Bayernem. W finale było 1-1. W serii karnych zarówno Griezmann jak i Ronaldo zdobyli gola z karnego. Wygrał Ronaldo, bo tak się złożyło, że Juanfran nie strzelił karnego, a nie dajmy na to Marcelo. Ok, a Euro? Griezmann król strzelców, 6 goli, kluczowe gole z Irlandią i Niemcami. Ronaldo ledwo wyszedł z grupy dzięki rozszerzeniu Euro do 24 drużyn. Z Polską nie istniał, a w finale zszedł z kontuzją w 24. minucie.

  Portugalia wygrała finał bez C. Ronaldo. Powtórzmy: Portugalia wygrała finał bez C. Ronaldo. To była mocna, wyrównana drużyna, tak samo jak Real Madryt. Realizowali swój plan z Ronaldo i bez Ronaldo. Griezmann był bardziej wartościowy dla swoich drużyn niż Ronaldo. A zatem Ronaldo zdobył Złotą Piłkę za to, że w finale LM Juanfran nie strzelił karnego, a potem za to, że w finale Euro jego drużyna narodowa wygrała bez Ronaldo. Nadzwyczajny wpływ Ronaldo na sukcesy. Nagroda dla Ronaldo za 2016 rok jest do obrony, ale nie byłoby nic złego gdyby wygrał wówczas Griezmann.

  Podsumowując, Messi powinien mieć 6 lub 7 Złotych Piłek a C. Ronaldo 2 lub 3. I taka różnica dobrze odzwierciedlałaby różnicę w klasie pomiędzy genialnym snajperem jakim jest C. Ronaldo a genialnym snajperem, rozgrywającym oraz dryblerem jakim jest Messi. Messi, który jako jedyny piłkarz w historii łączy w sobie te 3 cechy. Oby w przyszłych latach Messi dołożył kolejne Złote Piłki, choć znając historię tych nagród niewykluczone, że w atmosferze skandalu raz jeszcze wygra ją Ronaldo za odpadnięcie w fazie grupowej najważniejszej imprezy..
  #mecz #pilkanozna #fcbarcelona

  źródło: the-day-lionel-messi-made-cristi.jpg

Gorące dyskusje ostatnie 12h