Wpis z mikrobloga

Siamanko Mirki i Mirabelki.
Parę dni temu zakupiłem mieszkanie deweloperskie, a pod koniec lutego będę miał już odbiór.
W związku z tym myślę powoli nad wykończeniem mieszkania.
Mieszkanie będzie miało osobną kuchnię z oknem, osobny salon z balkonem, sypialnię oraz łazienkę.
Chciałbym zapytać Was o jakieś praktyczne porady, wskazówki lub inspiracje warte uwagi.
Napiszcie o swoich praktycznych rozwiązaniach, które Wam się sprawdziły lub tych których żałujecie i nie polecacie tego powtarzać. Oczywiście proszę o konstruktywne komentarze wraz z wyjaśnieniem.
Wiem, że to takie ogólne pytanie, ale jeśli wykańczaliście swoje mieszkanie to pewnie macie jakieś swoje spostrzeżenia warte podzielenia się z innymi.
Dzięki
#deweloperka #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #remontujzwykopem #kiciochpyta #wykonczenia
  • 10
@bylymylypyly: przede wszystkim na odbior przyjdz z kims zajmujacym sie odbiorami na codzien. Wpisze w protokol wszelkie bledy, niedorobki. Jak ci dadza info ze mozesz umowe na prad podpisac to zrob to od razu. Przy odbiorze sprawdzi tez elektryke. Na kuchni, lazience, podlodze, drzwiach nie oszczedzaj. To zostaje ci na lata. Wszelkie meble mozesz kupic pozniej. Ekipe do lazienki juz umawiaj. Dobre ekipy zwykle nie sa dostepne od reki. Podloge warto
@bylymylypyly: i moim zdaniem lodówka i mikrofalówka wolnostojące.

Mikrofalówka popsuła mi się po roku - model niedostępny wnęka do innych nie pasowała.

Lodówka - jak zakończy swój żywot - pewnie 2 lata i jeden dzień tez będzie ciekawie.

Płyty indukcyjne bosha to zło.
@1Jurko oszczędzać raczej nie zamierzam, z tym, że wykończenie będę robił z ojcem, a raczej ojciec głównie, bo ja większość czasu za granicą. On już od długiego czasu zajmuje się wykończeniówką i wiem jak robi, więc ten temat mam z głowy.
@huballus lodówki nie zamierzam zabudowywać, ale akurat myslalem żeby mikrofalę zabudowac nad piekarnikiem, aby to razem fajnie skomponować.
A co do gniazdek to jestem tego samego zdania- będzie ich więcej.
Nad siecią internetową również myślę żeby ją fajnie rozprowadzić, aby urządzenia "stałe" były połączone przewodowo. Estetyka musi być.
@bylymylypyly: z terminem odbioru się nie nastawiaj - różnie to bywa :/ obowiązkowo inspektor przy odbiorze, do lutego masz czas to warto chodzić i wybierać, powoli drzwi (czas oczekiwania jest spory, jeśli zamawiasz od producenta a nie kupujesz w castoramie), łóżko (realizacja od 4 do nawet 8 tygodni) no i oczywiście ekipy do łazienki i kuchni szukaj teraz zaraz.
@p3sman możesz coś więcej powiedzieć co masz na myśli z tym terminem odbioru?
Ja akurat mam ten komfort, że mi sie nie spieszy i chcę zrobić wszystko na spokojnie. I tak teraz jestem głównie za granicą więc jest ten luz że nie muszę się wprowadzać tam w ciągu miesiąca.
Ekipy nie potrzebuję bo ojciec siedzi w wykończeniówce więc bedzie głównie on sie tym zajmował przy mojej pomocy. A meble, drzwi nie uciekną,