Wpis z mikrobloga

@NooB1980 nie rozpowszechniaj tu https://www.wykop.pl/wpis/45853313/nikt-jeszcze-nie-udowodnil-i-nie-udowodni-szkodliw/ bzdur.
Wysoki poziom cukru naczczo, wbrew temu co sobie wymysliles, czyli od 115 w góre jest szkodliwy, a 140 to juz cukrzyca. Bo jak ktos ma naczczo 140, to w ciagu dnia bedzie mial 200+, co dlugofalowo prowadzi do uszkodzenia naczyn kwionosnych, miażdzycy a na koncu do stopy cukrzycowej.
I nie insulina jest tu toksyczna, tylko hiperglikemia.
Wiec jak nie masz o czyms zielonego pojecia, to nie pisz bzdur bo te sa akurat szkodliwe.

#mikrokoksy #cukrzyca
  • 43
@NooB1980: to co podales w dyskutowanym poscie to nie jest grupa IFG, IFG wg roznych zrodel to jest od 100 do 115 badz do 125, Ty podales do 140, 140 to jest juz cukrzyca, czyli moj drogi slupek TTDM, wiec sie kretynie zaorales.
@heheszkant: Mniej niz 100, ale ma byc minimum 8h glodowki i najlepiej ok 1-2h po przebudzeniu. Czasami do godziny po przebudzeniu mamy podniesiony cukier przez kortyzol ktory ma nas obudzic.
a rozrozniasz 'pacjenci z mutacja glukokinazy' i zwyklych pacjentow?


@bst: Sugerujesz, że jakieś efekty tej mutacji chronią ich przed efektami hiperglikemii? Bo zdecydowanie nie mają normalnej glikemii, a powikłań a'la tych przy cukrzycy jednak nie mają. Więc logicznie można wywnioskować, że albo sama stosunkowo niewielka hiperglikemia, w izolacji od cukrzycy, nie powoduje znacznych powikłań naczyniowych - albo, że ich mutacja jednocześnie powoduje u nich hiperglikemię, i chroni ich przed jej skutkami.
@bst: To podaj mi badanie z poziomem 140mg/dl na czczo bez podawania insuliny u osob szczuplych, otylych. Czekam, nie daj na siebie dlugo czekac. :)

140 to jest juz cukrzyca, czyli moj drogi slupek


@bst: naucz sie ortografii wpierw, drugi czy drogi? :)

Osoby w tym badaniu >125mg/dl uzywaly egzogennej insuliny w tabletkach i zastrzykach oraz diete wysokoweglowodanowa 45%kcal z T Szach i mat grubasku. :)
#wwzuo i egzogenna #
@anonymous_derp: nie chce mi sie tego analizowac, w cukrzycach siedze od lat, sam mam cukrzyka w domu, mam styczosc z ludzmi chorymi na cukrzyce przez fundacje chorych na cukrzyce, jestem edukatorem diabetologicznym, mam swiadomosc tego, ze mozna znalezc badanie ktore udowadnia i obala dowolna teze. Zamiast wyszukiwac badan ktore na sile cos udowadniaja sugeruje opierac sie na istniejacych normach i zwiazanych z tym zaleceniach. Jak ktos ma cuker naczczo ktory wskazuje
@bst: Debata na zywo? Przyjmujesz wyzwanie, zydzie @Kasahara ciebie rowniez to dotyczy. Po Sławiansku, krotko bez sciany tekstu:
- wplyw Ww, T z pozywienia na syndromy metaboliczne
-badanie rezonansem w celu udowodnienia swoich racji 18F FTHA/18 octan kontra 18F FDG jako substraty w syndromach metabolicznych.
@NooB1980: rozumiem ze placisz za rezonans i kontrast? dowiadywales sie czy gdziekolwiek Ci zrobia ten kontrast :)? czy tak sobie wymysliles z kosmosu?
Debata na zywo, zapraszam :)
Debata na zywo, zapraszam :)


Oczekuje nadan, a nie....

@bst: > Wysoki poziom cukru naczczo, wbrew temu co sobie wymysliles, czyli od 115 w góre jest szkodliwy, a 140 to juz cukrzyca. Bo jak ktos ma naczczo 140, to w ciagu dnia bedzie mial 200+, co dlugofalowo prowadzi do uszkodzenia naczyn kwionosnych, miażdzycy a na koncu do stopy cukrzycowej.

I nie insulina jest tu toksyczna, tylko hiperglikemia.

Wiec jak nie masz