Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jako, że jestem początkujący i zrobiłem dopiero kilka warek z ekstraktów proszę bardziej doświadczonych i pomoc. Czy warto inwestować w ten sprzęt z tego sklepu? Bo wygląda na ciekawą promocję https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Kotly-warzelne/F-llhorn-kociol-zacierny-2500W-30l-wyswietlacz-LED-timer-stal-nierdzewna-304.html?gclid=CjwKCAiArJjvBRACEiwA-Wiqq-o-wktXKlr4Kr-FYS_TQa5kZRDtmewJPrRiq4R9R4zsDkOqy7kI9BoC1UYQAvD_BwE #piwowarstwo
  • 17
@Satizo: No, promocja super, taki kosztuje normalnie 147 euro ( ͡º ͜ʖ͡º)
Nie pokazali tych sit do filtracji, czy jest to taki sam system jak w droższych Klarsteinach, czy może jakaś bieda wersja. Ta gałka temperatury też jest daleka od dokładności... No i sami piszą, że nie ma pompy. Czyli jest to po prostu garnek do podgrzewania wody z wyłącznikiem czasowym.
@Satizo ten konkretny model raczej sie nie opłaca. Nie masz nic poza automatycznym grzaniem. Potrzebna byla by Ci jeszcze jakaś pompa. Dodatkowo taki kociołek jak ja posiadam https://www.electronic-star.pl/Gospodarstwo-domowe/Wyposazenie-kuchenne/Kotly-warzelne/Mundschenk-Instalacja-do-warzenia-piwa-chlodnica-zanurzana-2500-W-30-l-stal-szlachetna-304.html?listtype=search&searchparam=Kociołek ma kosz do wysładzania. Tu napisali że ma jakieś wkłady sitowe, ale nawet nie pokasali jak wyglądają na zdjęciu, więc podejrzewam że to jakis shit. No i w normalnym kociołku możesz zaprogramować czas i temp zacierania w kilku krokrach. Tutaj jest jakieś pokrętło. IMO
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Rozumiem. Dzięki za cynk. Nieychcialem się wpakować w jakiś szajs i później pluć sobie w brodę. Trzeba będzie pomyśleć nad czymś sensowniejszym. Znajdzie się coś w kwocie 2 tys czy powinienem myśleć o większej kwocie. Samorobka nie wchodzi w grę bo się do tego kompletnie nie nadaje. Ewentualnie jakiś prostszy model z opcją dołożenia zewnętrznego sterownika
@Satizo ten co Ci wkleiłem polecam, pare dodatków (hopspider+dodatkowe sito na dno) i nic więcej nie potrzeba. Możesz też poczekać, po nowym roku ma być nowa Coobra (podobne rozwiązanie, na tych samych zasadach) i może coś ciekawego dorzucą.
@gieneq: cena wydaje się przystępna. Teraz będę wiedział czego się trzymać. Nie mam szczególnego parcia na zakup więc poczekam na Coobre. Jeśli się okaże warta może w nią zainwestuje
@Satizo Ja w sumie zrobiłem dopiero jedno piwo ale z zacieraniem. Wcześniej też się napalałem na automatyczy garnek bo wyobrażałem sobie to utrzymywanie temperatury niewiadomo jak trudne. Okazuje się że to jest bezproblemowe tyle że co 15-20 min włączysz gaz i tyle. Na 20 nie trzeba gara za kilka stów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bardakon: problem. Jeśli tak to można nazwać jest w tym, że mam indukcje i ciężko znaleźć garnek 25-30 litrów który będzie do niej pasował bo nie mam opcji łączenia palników. Swoją drogą gratuluję odwagi przy pierwszym piwie, ja pierwsze robiłem z brewkitu. A co do reszty to wydaje mi się, że cały proces jest łatwiejszy do opanowania i zmniejsza ryzyko błędu. Niemniej jednak i tak mam w planie zrobienie chociaż jednej
@Satizo żaden problem z tym warzeniem w garnku. Kupiłem za 25 zł gotowy wężyk z oplotu i kranik który super pasuje (nie biowin!) i poszło super. Tyle bym zmienił że przed filtracją trzeba sobie wcześniej nagotować wody bo szybko schodzi i potrzeba gorącej.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bardakon Z gorącą wodą nie ma problemu. Z kranu jak się upre poleci 80 stopni. Ale dalsza procedura lekko mnie przeraża. Muszę jeszcze raz obejrzeć kopyre to może się zdecyduje
@Satizo: Nie ma z tym absolutnie żadnego problemu, nie ma co się porywać z armatą na wróbla. Grzejesz wodę garnku za 120 zł (albo jak każdy - za zero od babci z piwnicy) wsypujesz słody z worka i mierzysz temperaturę, jak się ustali na tylu ile jest w przepisie to wyłączasz i sprawdzasz co 15 minut, a potem podgrzewasz i znowu zostawiasz. Tego jest taka ilość i masa że ta temperatura
@bardakon: oj kusisz kusisz. Wczoraj zrobiłem Amarican Pale Ale, ale chyba drożdże nie wstały bo od północy jeszcze nie ruszyły. Jak nie wystartują do wieczora to nie mając innego wyjścia będę musiał wrzucić S-04 bo nic innego nie mam. Koło 14 ma do mnie dotrzeć gar z nierdzewki na 40 litrów z kranikiem (podobno kiedyś służył do bimbru) więc może obejdzie się bez inwestycji i spróbuję zacierania