Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, naszła mnie ochota na poszerzenie swojej kolekcji planszówek, tylko fajnych gier masa, a wszystkich nie kupię (przynajmniej na razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Obecnie posiadam Pandemic, Dracula i Wojna o pierścień, wszystkie z nich bardzo mi się podobają (Może tylko Pandemic, zaczyna się trochę przejadać). Z gier, które mnie interesują to Robinson Crusoe, Root, Brass Birmingham, Terra Mystica, Scythe, 7 cudów świata, Descent, Cyklady, Kemet, Inis, Posiadłość szaleństwa.
Jakbyście mogli wybrać z nich dwie lub trzy to które byście polecili? Przeważnie gram w dwie osoby, więcej też się zdarzy, ale rzadziej. Z góry dzięki :)
#gryplanszowe #grybezpradu
  • 17
@Darksands: Do Robinsona robiłem 2 poważne podejścia i odpuściłem, czeka na lepsze czasy.

Descent - na dwie osoby (i więcej) dobrze siądzie, zwłaszcza że jest apka. Poza tym fajnie, jak współgracze potrafią się wczuć w klimat.

Posiadłość - też świetny klimat, a do tego apka, więc odpada konieczność bycia mistrzem gry i można się cieszyć przygodą z pozostałymi osobami.

W pozostałe nie grałem, więc się nie wypowiem, więc pewnie mój głos
@Darksands: Jak na 2 to skreśl Root, Inis i Scythe prawdopodobnie też.

Posiadłóść jest fajna ale droga, szczególnie jak znudzi się podstawka i zamarzysz o dodatkach i DLC. Robinson to faktycznie walka o przetrwanie - nie ma fajerwerków, starasz się nie zginąć, czasami z różowym wyciągamy.

Ja czekam w tej chwili na polską edycję Spirit Island (Q1 lub Q2 2020)...
@Darksands: Jak poznam kiedyś osobę która skończyła Robinsona to będę chciała z nią porozmawiać. Raz znudziło się w trakcie, raz zasnelam w trakcie, a raz powalilismy coś z zasadami i nam się już nie chciało kończyć. Podobno świetna gra ale jakoś u mnie w domu nie siadło.
Scytye w sumie fajne tylko trzeba do tego szybkich graczy, podobało mi się ale raczej bym sobie tego nie kupiła. 7 cudów fajne i
Ja czekam w tej chwili na polską edycję Spirit Island (Q1 lub Q2 2020)...


@el009: Słusznie, słusznie, dostałem tę grę kilka dni temu i jestem absolutnie zakochany. Coś fenomenalnego

@Darksands: Jeśli Descent to tylko w 2 edycji, Posiadłość Szaleństwa podobnie. Root sporo traci w grze dwuosobowej (chociaż polskie recenzje starają się mówić coś innego ;) ), 7 cudów świata działa dobrze od 4 osób w górę (chyba że wersja Pojedynek,
@venomik: Jakoś nie mogę zrozumieć co ciekawego jest w tej grze. Serio i dla mnie, i dla kilku znajomych to jest po prostu nudna gra. A w rankingach jest bardzo wysoko. Wiec skądś się jej fenomen musiał wziąć. I nie wiem skąd. Jak lubię pograć, tak 3 podejścia zakończyły się fiaskiem. Jest taka specyficzna? Czy to jakiś dziwny przypadek i mam próbować do skutku, w końcu chwyci?
@Katydid: ja gram w robinsona i nakręciłem na to ze trzy osoby. Generalnie co kto lubi, mi podoba się pozornie niespiesznie tempo i to że gra stara się nas ubić. Do tego nie wiem skąd trzy próby i trzy fiaska. Mi poszło dobrze już chyba za trzecim razem solo / za pierwszym razem z koleżką ale już wiedziałem co i jak. Można regulować poziom trudności dodając psa/ piętaszka ew. skupiać się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darksands: Robinson - świetna przygodowa gra ale trzewiczek lubi pisać skomplikowane zasady gry i nie wszystko jest na początku zrozumiałe.

7 cudów świata świetna gra ale z dodatkami liderzy I miasta, podstawka szybko się przejada jak Pandemia do której też polecam dodatki (laboratorium mniej, ale ten pierwszy jest bardzo dobry)

Posiadłość szaleństwa - nam w 4 i 5 osób bardzo źle się grało, słaba immersja, ale jak grałem w dwie osoby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darksands: hej, jeszcze załączam Ci moją kompletną listę :)

Kolejność tytułów przypadkowa.

#poradniklemona

Zombicide - Czarna plaga
Zombicide - Zielona horda

7 Cudów świata
7 Cudów świata Liderzy (bardzo polecam, urozmaica mocno rozgrywkę i umożliwia nastawienie się na dany styl gry na samym początku)
7 Cudów świata Miasta (bardzo polecam, dodaje negatywne interakcję miedzy graczami)
7 Cudów Świata: Pojedynek /na 2 osoby
7 Cudów Świata: Pojedynek Panteon (dodatek do wersji na