Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad zakupem słuchawek, budżet do ~800zł, które będa grać docelowo na Audiotrak Prodigy Cube z MUSES02, którego kupiłem niedawno i być może w przyszłości na czymś lepszym, ale to póki co odległe plany. Mam na oku modele Beyerdynamic DT770/DT990 PRO, AKG K702 i Focal Listen. Chciałbym, aby dźwięk był w miarę neutralny a na pewno, żeby nie był to model przebasowiony, używane w 60% do grania i 40% słuchania muzyki. Aktualnie posiadam Takstar 80 Pro i Sennheiser Momentum On-Ear, ale w moim odczuciu zamulają basem. Czy możecie doradzić w wyborze? Może znacie jakiś salon w Warszawie, gdzie mogę te modele porównać?
#audioboners #audio #sluchawki #sprzetaudio
  • 9
@jamtojest: K702 to może być dobry kierunek. Wieeelka scena. Do tego grają lekko i mają świetny detal. Żadnego zamulania, prędzej w drugą stronę - dla wielu mogą grać zbyt lekko.
Acz idealne też nie są, mają podkręcone 2khz przez co lubią podostrzać nagrania i srednica wydaje mi się w nich zbyt sucha. Ale znów nie chce za wiele swoich preferencji wrzucac. To inaczej, mam o wiele drozsze sluchawki i czuć że
@jamtojest: Dzięki za ping :D
@Left_Hand_Path: No własnie z tego co czytam przeróżnych opinii i recenzji to skłaniam się najbardziej ku K702, chociaż na celownik wpadły mi jeszcze DT880, tylko cena mnie trochę już boli :)
A mam jeszcze pytanie, czy do tego Audiotraka słuchawki o impedancji 250Ohm to w ogóle warto rozważać, nie zagrają zbyt cicho? Audiotrak ma 150Ohm i nie jestem pewny jaka jest "bezpieczna granica" impedancji w
@rzeznikmocy: Audio Technika ATH M50x. Łatwe do napędzenia, grają podobnym charakterem co Takstary, tylko wyższa jakość i lepsza równowaga.

Ale najbardziej polecam pójść do mp3store i posłuchać tego wszystkiego. Ja też nie wiedziałem, posłuchałem tak kilkunastu par i zabił mnie charakter brzmienia Beyerdynamic. Wielka przestrzeń i uczucie, że nic nie masz na uszach. Ale ja brałem do muzyki.
@rzeznikmocy: DT880 nie znam. Przyznam że ja wiele nie słyszalem bo trafiłem po prostu na swój ideał i zakończyłem poszukiwania słuchawek. Bo im więcej się myśli o audio tym mniej się słucha muzyki a więcej sprzętu...
Ale do rzeczy, najlepiej zrobisz jak posłuchasz K702, wiem że mój opis brzmi dość negatywnie a nie o to chodzi bo to bardzo dobre słuchawki. Chciałem tylko przedstawić to że one są specyficzne. Słuchałem na