Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Czy są wśród nas osoby, które zdecydowały się na zakup karty graficznej spod ręki AMD? Myślę nad dwoma kartami - PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil 8GB GDDR6 oraz Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6. W sieci znajdziemy mnóstwo opinii na ich temat. Większość osób twierdzi, że powyższe karty charakteryzuje wysoka kultura pracy, akceptowalne temperatury, podczas gdy inni twierdzą, że są problemy z sterami, a komputer może pełnić funkcję farelki (głównie opinie dotyczą produktu od Gigabyte). Myślę, że są tutaj osoby, które mają jakieś doświadczenie z tymi kartami i mogą coś doradzić :-) Byłbym naprawdę wdzięczny.
#pcmasterrace #kartygraficzne #amd
Pobierz
źródło: comment_Rq9pdylaEUscX3MoE9jEYtcyHtw8WAli.jpg

Która karta lepsza (kultura pracy, temperatury itp.)

  • PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil 8GB GDDR6 20.0% (6)
  • Sapphire Radeon RX 5700 XT NITRO+ 8GB GDDR6 80.0% (24)

Oddanych głosów: 30

  • 21
PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil 8GB GDDR6


@mariobit: posiadam powyższa kartę od około miesiąca.
Ogólnie to z testów wynika, że to najlepszy 5700 pod względem temp, mój trzyma koło 65 stopni.

Z sterownikami była tragedia, wieszały się, randomowe black screeny na 2-3sekundy, w ogóle nie współpracuje z unreal engine, podobno też jak grasz w 1080p to gpu działa na niskich obrotach(mało fps).

Z kolejnymi updateami sobie poradzili z większością,
Ogólnie to z testów wynika, że to najlepszy 5700 pod względem temp, mój trzyma koło 65 stopni.


@blekqq: no zobacz a wyżej najlepsze temp były w gigabyte
@mariobit: Wybór pomiędzy tym dwoma, to jak wybór pomiędzy lamborghini i ferrari.Obok MSI Gaming X obie karty są jednymi z najlepszych wyborów jeśli chodzi o 5700XT.

U mnie może kultura pracy nie zachwyca, ale moja obudowa to trochę piekarnik (Zalman Z3). Bynajmniej karta nie jest niesłyszalna pod obciążeniem.

Jeśli chodzi o problemy ze stabilnością, gdy miałem podpięty monitor FullHD ani razu nie odczułem jakiegoś problemu. Dziwnie po podłączeniu monitora QHD pojawiły
@marjanoos: Nie żałujesz trochę tego, że nie dołożyłeś kilka stówek do karty od zielonych? Być może uniknąłbyś tych problemów.

@blekqq: Ale generalnie jesteś zadowolony?

@10129: W sieci to właśnie Gigabyte nie cieszy się zbyt dobrą opinią...
@mariobit: na początku plułem sobie w brodę, że nie kupiłem 2070super, ale teraz kiedy naprawili bugi w sterownikach i nie mam problemów, to jestem zadowolony.
W apexie mam 144fps do 1440p 144hz monitora i jest git
@marjanoos: Ja akurat póki co posiadam monitor FullHD, więc rzeczywiście może jakoś to działać. Tak czy siak, wielkie dzięki za opinię. Moim zdaniem i tak ta karta będzie ciągle rozwijana, więc chyba powinno być tylko lepiej. Jeszcze przy okazji zapytam, posiadasz kartę od Sapphire czy PC? Chyba, że jakiś inny producent?
@blekqq: Trochę mnie zmartwiłeś tymi niskimi FPSami przy 1080p. Jednak w przypadku kart zielonych nie ma mowy o jakimś
@mariobit: niby to naprawili w poprzednim update

Fixed Issues


Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.

Ale kupowanie tej karty do monitora full hd to głupota xd
do 1080p lepiej coś tańszego ;x
@blekqq: Tzn. tak naprawdę, to komputer będzie używany głównie pod programy IDE, jakieś montowanie video i różne zabawy z 3d. Chciałbym go od czasu do czasu podłączyć pod telewizor 4k i pograć w jakieś gierki i stąd myślę nad czymś lepszym, jeśli chodzi o GPU. Być może w przyszłości pomyślę nad jakimś lepszym monitorem, więc wiesz... wolę kupić coś już teraz, a nie potem bawić się w wymianę gpu.

Rozmawiałem z
@Jurigag: W przypadku uruchomienia jakiejkolwiek gry na telewizorze ta jakość powinna być po prostu lepsza. Po drugie, przy dobrej promce ta karta jest droższa o +/- 400 zł od takiego gtxa 1660. Wydaje mi się, że warto dołożyć. Tym bardziej, że dla mnie gpu to inwestycja na lata, bo zbyt często podzespołów nie wymieniam...
@SanczezG:
Na YT jest sporo testów, np za 1 grudnia: https://youtu.be/2T5YnXNc9OE

Co do starych to CS 1.6 jest wystarczająca stary? Z nowych mogę sprawdzić na tom Clancy ghost recon to sobie porównasz z tym co jest u mnie a z tym co piszą na necie (jutro dopiero bym ci wstawił wyniki), ew podaj jakąś gierkę może akurat mam
@kam3o world of tanks? Age of.empires III? Rome total war? Company of heroes? Cos podobnego? Nie wiem, Zeus? ( ͡º ͜ʖ͡º)

To teraz zgłupiałem. Byłem przekonany że te 5700 XT nie działa z 1080p i zdecydowałem.na.nvidie mimo możliwych zgrzytów z freesync... A teraz mówisz że działa ¯_(ツ)_/¯ nosz kur...