Wpis z mikrobloga

Jaki budżetowy NOWY samochód segmentu B/C?

Założenia: samochód korzystny cenowo, możliwie najbardziej przestronny, z prostym benzynowym silnikiem (ale niech ma chociaż te 100KM), podstawowe wyposażenie. Auto ma być dla starszej osoby, głównie do miasta, dwa razy w roku jakiś wyjazd na parę dni, czasem wnuki na tylnej kanapie, więc musi być 5 drzwi i możliwie sporo miejsca jak na swoją klasę.

Biorę pod uwagę max 60 tys. brutto (im mniej tym lepiej), ale właśnie się zastanawiam - zaatakować segment B i zmniejszyć budżet, czy budżet wyśrubowany i jakiegoś golasa kompaktowego? Kto się orientuje, co obecnie warto brać, gdzie jest dobry stosunek cena/jakość?

#kupautozmikro #samochody #motoryzacja
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jamtojest: obczaj Tipo - wg mnie jest strasznie wykonany, ale dla starszej osoby może być ok. Podstawowy silnik 1,4 pali trochę ponad 6 litrów, a za 45k masz klime, radio z Bluetooth i aux i skrzynie 6 biegowa. Jedynie fotele mnie strasznie nie pasują, ale to kwestia gustu
@aksal89: No właśnie wiem, że jeśli chodzi o wielkość, to raczej Tipo jest bezkonkurencyjne, ale trochę się boję tego wykonania. Jechałem tym, nie ma tragedii, ale jakoś nie mogę z czystym sumieniem polecić tego auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jamtojest: na papierze to wszystko wygląda rewelacyjnie, ale jak takim pojezdziłem, to zrozumiałem, czemu jest te 15-20 tysięcy tańszy od innych aut tej wielkości ( ͡° ͜ʖ ͡°) do materiałów myślę, że można się przyzwyczaić, ale wg mnie fotele są tragiczne, umiem w nim maks 150 km wytrzymać ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Igrekpl: właśnie też miałem rozkmine nad tym silnikiem tyle, że w starszym Mk3, osobiście Ci nie powiem jakie wrażenia, ale ludzie twierdzą, że silnik bardzo udany i całkiem przyjemnie się jeździ, nawet od czasu do czasu w trasie. Dźwięk silnika ciekawy, bo jednak 3 gary, niektórych #!$%@?, innym kojarzy się z bardziej rasowym autem. W Focusie Mk4 raczej pozbawiony bolączek wieku dziecięcego, jakiś tam przewód układu chłodzenia się sypał i gotowało
@Igrekpl: właśnie Mk3 widziałem sporo egzemplarzy z przebiegiem blisko 300kkm i o dziwo dalej nie wyglądały tragicznie. Nie chcę Cię tu czarować, bo kieruje się tylko opinią z internetu xD Na pewno wytrzyma Ci to więcej niż ten nędzny TSI ( ͡° ͜ʖ ͡°) a z drugiej strony, czy kupujesz auto na te 10 lat i więcej? Zrobić nawet 200kkm to przeciętny kierowca robi to w 10