Wpis z mikrobloga

@Kapa3991: Tego to się nie spodziewałem xD Dobrze, że nie mam już ENG kiedyś udało mi się to sprzedać z zyskiem 40% i ze 2 dywidendy łyknąłem. Ciekawe co z resztą energetyków bo mam TPE i ENA.
Ogólnie czegoś takiego nawet na bananie się nie spodziewałem( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vinmcqueen: @Kapa3991: O kurde, jak ktoś teraz wszedł z większą kasą w energę, bo niskie ceny z perspektywą przyszłych wzrostów, to współczuje.

A Orlen w odpowiednim czasie chce odkupić - właściwie za grosze, poniżej wartości spółki.
@minvt: Ja się martwię o mój Orlen. Niestety dla mnie Orlen jutro w dół, Energa w górę. Jak pójdzie 2cyfrówka to trzymam, do momentu, w którym wycofają się z budowy Ostrołęki, bądź przerobią ją na gaz. Jak spadnie delikatnie, do 3% na otwarciu to sprzedaje ze stratą i daje sobie spokój z bananową w tym roku.

@m00n: Zgadzam się z Tobą.
@Tikyo: IMO za 7 nikt oprócz SP nie sprzeda na wezwaniu. Z 10 musieliby dać min, żeby fundy oddały i ze 12 żeby drobnica oddała. Ale ORLEN faktycznie dostanie baty, pytanie jak mocno. Ciekawa sesja jutro się zapowiada( ͡° ͜ʖ ͡°)
@m00n: Wszystko zgodnie z oczekiwaniami. Piernicze trzymam, jeżeli komisja europejska wyda zgodę na przejęcie lotosu, i wypłacą dywidendę, to może będę trochę na plusie. Cieszę się, że kupiłem po 92 zł, a nie jak niektórzy po 108.
@m00n: Może dlatego, że po przejęciu Energi przez Orlen zmniejszą się ich udziały w rynku. I "Orlen" będzie miał dużo tańszy (w wytworzeniu) prąd. Jeżeli udałoby im się zrealizować wszystkie plany oraz wycofać się z budowy bloku c w Ostrołęce lub zmienić go z węgla na gaz, to kupno Orlenu może w przeciągu roku przynieść nawet 70% zysku (jeżeli ktoś kupi teraz po 80zł)
Tak naprawdę, bananowa to jak gra w