Wpis z mikrobloga

Za każdym #!$%@? razem jak padnie temat, że mężczyźni w polsce popełniają samobójstwa 8-13 razy częściej(zależy od badań) niż kobiety, to pojawiają się takie wysrywy jak pic rel.

No tak, bo przecież to jest jedyne rozwiązanie problemu! Zamiast zadać sobie trud i pomyśleć jak można ograniczyć liczbę samobójstw wśród mężczyzn to jebne post, że przegrywy chcą zmuszać kobiety do samobójstwa.

Nawet próba zauważenia tego problemu spotyka się z atakami w stronę mężczyzn. Prawdopodobnie statystyki będą jeszcze długo rosnąć.

Wiem, że osoba z obrazka to troll, ale dużo razy widziałem takie same reakcje u innych osób.

#przegryw #depresja #samobojstwo #normictwo
6ES7 - Za każdym #!$%@? razem jak padnie temat, że mężczyźni w polsce popełniają samo...

źródło: comment_aXxbIBUQLpwy08tvsIlXVZlW4L1VZeSZ.jpg

Pobierz
  • 14
@Agbonlahor jakieś źródło? Bo w większości świata jeśli nawet nie w całym jest właśnie na odwrot. No chyba że wyimaginowana depresja i 3 tabletki paracetamolu się licza
@6ES7: No ale technicznie to ona tylko zadała pytanie xD Bo w sumie co mają zrobić. Centra zdrowia psychicznego są w każdym większym mieście. Psychiatra/psycholog na NFZ bezpłatny. Do szpitala psychiatrycznego można pójść. Wystarczy, że powiesz, że chcesz się zabić. Kolejki mogli by zredukować.
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy to ją znajdzie. Problem w tym, że mężczyźni boją się chodzić do lekarzy/terapeutów.
@6ES7: Bo boją się mówić o swoich słabościach? Bo myślą, że szukanie pomocy jest poniżające? Bo chcą zgrywać macho przed całym światem? To po prostu męskie ego. Co na to chcesz poradzić. Mnóstwo mężczyzn do lekarza chodzi z żoną by za nich wszystko mówiła i to dopiero wtedy gdy już z bólu nie wytrzymują. Taka już cecha tej płci ¯\_(ツ)_/¯
@6ES7: Ale to nie jest żadna nowość ani cecha naszych czasów. Tak jest od zawsze. Mężczyźni lubią czuć się silni. Co do oczekiwań społeczeństwa to mam wrażenie, że to przede wszystkim mężczyźni nakładają na siebie nawzajem presję ("Nie bądź #!$%@?", "Zachowuj się jak mężczyzna", "Chłopaki nie płaczą", wyśmiewanie i wyzywanie od pedałów, tępienie wszelkich objawów wrażliwości itp). Tutaj na wykopie widać to bardzo często.
Większość kobiet wolałaby by ich partnerzy mówili