•  

   @Sleepypl: istnienie ekonomów jest takim dowodem na fałszywość komunizmu, jak istnienie teologów jest dowodem na fałszywość ateizmu

  •  

   @Sleepypl: potrafisz mi wytknąć błąd?

  •  

   @Tyraxor: 1. Dowodami na fałszywość/nieskuteczność są prawa ekonomiczne, a nie istnienie/nieistnienie jakichś ludzi.
   2. "Ekonomiści" odmieniamy na "ekonomistów", a nie "ekonomów". Chyba, że miałeś na myśli nadzorców gospodarstw (https://sjp.pl/ekonomowie) XD

  •  

   Komentarz usunięty przez moderatora

  •  

   @Sleepypl: dialektyka materialistyczna UDOWADNIA, że komunizm jest finalnym rozwojem społeczeństwa. - to tego samego typu dowód na działanie komunizmu w jednym zdaniu. Ktoś kto potrafi bez skrępowania tak pisać na rzecz komunizmu lub kapitalizmu jest zaślepiony.

   ile płacą rubli za każdy wpis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   około 10k szekli miesięcznie + czynsz z kamienic w Polsce

   źródło: Screenshot 2019-12-07 at 20.27.40.png

  •  

   @Tyraxor: "dialektyka materialistyczna UDOWADNIA, że komunizm jest finalnym rozwojem społeczeństwa." No ale to nurt filozoficzny, a nie ekonomia (https://pl.wikipedia.org/wiki/Materializm_dialektyczny) XD. Jeżeli chcesz jakikolwiek dowód ekonomiczny na to, że komunizm to dziadostwo to spójrz na sytuacje Wenezueli, bądź dowolnego innego kraju w którym panuje/panował komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   spójrz
   @Sleepypl: bardzo naukowo ( ͡° ͜ʖ ͡°).

   na sytuacje Wenezueli, bądź dowolnego innego kraju w którym panuje/panował komunizm ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   tam był komunizm XD i jednorożce

  •  

   @Tyraxor: Wprowadzili kilka komunistycznych postulatów i posypał im się kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Sleepypl: Przecież ekonomia, ad hoc opisuje zjawiska społeczne, a nie jest jakimś obiektywnym źródłem informacji. Daleko jej do nauk ścisłych

   Wprowadzili kilka komunistycznych postulatów i posypał im się kraj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   komunistycznych jak co? obalenie własności prywatnej? Brak podziałów klasowych. Nie masz pojęcia dlaczego Wenezuela ma problemy gospodarcze

  •  

   @Tyraxor: " Przecież ekonomia, ad hoc opisuje zjawiska społeczne, a nie jest jakimś obiektywnym źródłem informacji." Kurcze, właśnie obaliłeś tę naukę, szybko idź powiedz to komuś ważnemu ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Tyraxor to nie był prawdziwy komunizm, teraz się uda!
   ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  •  

   Kurcze, właśnie obaliłeś tę naukę

   @Sleepypl: jest to taki sam poziom obiektywności jak gender studies. Ma zastosowanie w pewnych przypadkach, ale nie jest uniwersalnie przydatny w każdej dziedzinie.

  •  

   @Tyraxor: dobra skończ, pogrążasz się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   "nie zesraj się" nie ładnie się tak odzywać do innych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   jest to taki sam poziom obiektywności jak gender studies

   @Tyraxor: Nie no, to akurat jest spora przesada porównywać ekonomię do tych konstruktów "gender studies". Ekonomia mimo bycia "społeczniakiem" ma całkiem sprawnie zbudowany aparat matematyczny. Ot chociażby przypadek Nasha i jego nagrody Nobla.

  •  

   Ot chociażby przypadek Nasha i jego Nobla.

   @xfin: gdyby powstał Nobel specjalnie dla gender studies, też istniałoby sporo nobli z tej dziedziny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

   Ekonomia mimo bycia "społeczniakiem" ma całkiem sprawnie zbudowany aparat matematyczny
   Nie odmawiam ekonomii przydatności, ale ekstrapolowanie wąskich modeli, na wszystkie przyszłe ustroje to zwykła głupota.

  •  

   Nie odmawiam ekonomii przydatności, ale ekstrapolowanie wąskich modeli, na wszystkie przyszłe ustroje to zwykła głupota.

   @Tyraxor: Ekstrapolowanie modeli opisujących konkretne ustroje na inne (nieopisane) ustroje to generalnie głupota ¯\_(ツ)_/¯
   Niemniej w "rdzeniu" ekonomi uwzględniającym przepływ pieniędzy i towarów, bilans zysków i strat powinna jakoś sobie z tym poradzić.

  •  

   @Tyraxor ekonomia mówi, że ludzie działają by zaspokajać swoje potrzeby.

   komunizm mówi że ludzie powinni działać żeby zaspokajać czyjeś potrzeby i to nie działa

   ¯\_(ツ)_/¯

  •  

   @K_R_S: opowiedz mi więcej co Ci mówi komunizm

  •  

   @Tyraxor: ty ale wiesz ze komunizm i bycie homo sie wzajemnie wykluczaja? XD czy w twoim teoretycznym pierdoleniu tego po prostu nie bierzesz pod uwage?

   +: czikita1337, B................a +2 innych
  •  

   @Tyraxor: "dialektyka materialistyczna UDOWADNIA, że komunizm jest finalnym rozwojem społeczeństwa" tylko niestety rzeczywiste iteracje tego ustroju raz po raz udowadniają, że tak nie jest. Ah, tak zapomniałem "to nie był prawdziwy komunizm".

  •  

   @Tyraxor: od 1933 do 86 homoseksualizm w zsrr byl penalizowany prawnie

  •  

   @ROCCO1: Jak prawie na całym świecie. Myślisz, że gej nie może wierzyć w kapitalizm, bo przez wiele lat w krajach kapitalistycznych penalizowani homoseksualizm. I np. w kapitalizmie doprowadzili Turinga do śmierci? Takie były czasy. PS. ZSRR to nie jedyny socjalistyczny kraj.

  •  

   @Tyraxor: jedna osoba vs 1000 osob rocznie zsylanych do łagru?

  •  

   @ROCCO1: Chyba nie za bardzo wiesz, jak traktowali osoby homo Wielkie Brytanii. ZSRR to nie jedyny socjalistyczny kraj.

  •  

   @Tyraxor: @Sleepypl: Manifest komunistyczny proszę państwa, to jest stek bzdur wywodzący się z błednych założeń, a ludzie dalej wyciągają jego okładkę bo sama idea 'wydaje się taka piękna', nie ma prawa jednak działać u podstaw.

   Po 1. Manifest komunistyczny powstał tylko i wyłącznie dzięki przekształceniu społeczeństwa w wyniku rewolucji przemysłowej. Gwałtowny wzrost dostępu do dóbr takich jak: Wolny czas, Edukacja oraz Medycyna spowodował powstanie takiej jednostki jak Karol Marx. Mocno oderwany od rzeczywistości student filozofii wywodzący się z bogatej rodziny żydowskiej. Ojciec chciał aby został prawnikiem, ten zaś migał się od służby wojskowej i dalej studiował filozofię stając się mało atrakcyjną jednostką w społeczeństwie która wolała poświęcić się obserwacjom i wyciąganiu błędnych wniosków.

   Po 2. Marx krytykował zarówno prawicowe rządy, jak i ruchy liberalne oraz socjalistyczne, które uważał za szkodliwe lub nieskuteczne... Wypowiadał się delikatnie mówiąc 'krytycznie' wobec władzy publicznie na łamach gazety w której pracował, czasopismo zostało ostatecznie zamknięte a nasz "bohater" rozpoczął tułaczkę po świecie, buntując się i sprzeciwiając wszystkim i wszystkiemu, nawołując do rewolucji przez co wylądował przed sądem.

   Po 3. Manifest podburza do walki wpajając ludziom pokroju Marksa czyli nieudolnym i niezdolnym do samodzielnego rozwoju majątku że trzeba obalić tego dla kogo się pracuje rysując wobec tego utopię, która nie jest możliwa do osiągnięcia. Utopia ta przedstawia świat gdzie wszyscy są równi i pracują na wspólne dobro. Rozbija się jednak o to że ludzie z natury jak każde zwierzęta najpierw dbają o siebie i swoje potomstwo usiłując zabezpieczyć lepszy byt dla siebie jako jednostki i nic tego nigdy nie zmieni.

   Dowodzą tego absolutnie wszyscy politycy na świecie, ludzie bogaci, celebryci, "kasty" np. prawników, biznesmeni itp itd.

   Dalej idee kapitalistyczne stawiane najczęściej jako kontrbalans dla koncepcji komunistycznych, są motorem naszej cywilizacji od samego początku, a wyewoluowały z naszego dążenia do ułatwienia sobie barteru w którym to przyjęliśmy jeden produkt, sam w sobie o małym znaczeniu ekonomicznym (nie nadaje się do produkcji, lub konsumpcji a przy tym jest trwały) jako symbol wartości posiadania.

   Prawda jest taka że zawsze chcemy posiadać więcej.

   Dlatego też Pablo Escobar wolał trzymać kokainę zamiast dolarów w gotówce, zwyczajnie przedstawiała większą wartość, zajmując mniej miejsca, i tak jak każda jednostka "chciał posiadać więcej".

   Aha, a socjalizm nie działa ponieważ dąży do samo-zaorania, poprzez bezzwrotną, nieprzemyślaną pomoc jednostkom słabszym, a później też wszystkim w społeczeństwie dążymy do kreowania jednostek nie zdolnych do generowania jakiegokolwiek wkładu w sukces państwa, czytaj do pracy, ponieważ zawsze czekają na gotowe i 'im się należy', w pewnym momencie zaczyna brakować dóbr do rozdawania i kończy się to na przykład Wenezuelą, albo innym kryzysem.

   No więc @Tyraxor: Niech Tobie się dalej należy
   a my wraz z @Sleepypl: Będziemy sobie śmieszkować z najprawdopodbniej każdego nurtu politycznego bądź ekonomicznego.

   pokaż spoiler i Ciebie


   pokaż spoiler Usuń konto zielonko ( ͡° ͜ʖ ͡°)


   Aha i pamietajcie, hitler nie wiedział #pdk a socjaliści dzielnie zwalczają problemy nie występujące w innych ustrojach.

  •  

   Po 1
   Po 2
   Po 3

   @micke: pozamerytorycznie ataki na twórcę, a nie na sam tekst

   Rozbija się jednak o to że ludzie z natury jak każde zwierzęta najpierw dbają o siebie i swoje potomstwo usiłując zabezpieczyć lepszy byt dla siebie jako jednostki i nic tego nigdy nie zmieni.
   Czytał o tyktaturze proletariatu? a no tak, czytanie jest lewackie( ͡° ͜ʖ ͡°)

   Dowodzą tego absolutnie wszyscy politycy na świecie, ludzie bogaci, celebryci, "kasty" np. prawników, biznesmeni itp itd.

   argumentum ad verecundiam

   Dalej idee kapitalistyczne stawiane najczęściej jako kontrbalans dla koncepcji komunistycznych
   Nie, kapitalizm to nie konkurencja dla komunizmu. Kapitalizm to tylko krok w rozwoju ludzkości. System dobry w pewnych ramach czasowych, ale wraz z rozwojem jest wymieniany na. socjalizm.

   są motorem naszej cywilizacji od samego początku, a wyewoluowały z naszego dążenia do ułatwienia sobie barteru w którym to przyjęliśmy jeden produkt, sam w sobie o małym znaczeniu ekonomicznym
   nikt z tym nie dyskutuje. System kapitalistyczn jednak jest ograniczony, więc po pewnym czasie zostanie zamieniony. na socjalizm.

   Prawda jest taka że zawsze chcemy posiadać więcej.
   I?

   Dlatego też Pablo Escobar wolał trzymać kokainę zamiast dolarów w gotówce, zwyczajnie przedstawiała większą wartość, zajmując mniej miejsca, i tak jak każda jednostka "chciał posiadać więcej".
   I? Poczytaj cokolwiek o komunizmie zanim zaczniesz go krytykować, bo bajdurzysz nie odnosząc się do niczego poza twoimi chochołami.

   Aha, a socjalizm nie działa ponieważ dąży do samo-zaorania, poprzez bezzwrotną, nieprzemyślaną pomoc jednostkom słabszym, a później też wszystkim w społeczeństwie dążymy do kreowania jednostek nie zdolnych do generowania jakiegokolwiek wkładu w sukces państwa, czytaj do pracy, ponieważ zawsze czekają na gotowe i 'im się należy',
   Nie wiesz czym jest socjalizm. Poczytaj cokolwiek o socjalizmie zanim zaczniesz go krytykować, bo bajdurzysz nie odnosząc się do niczego poza twoimi chochołami.

   kończy się to na przykład Wenezuelą, albo innym kryzysem.
   nie masz pojęcia czemu Wenezuela upadła, a kryzysy w kapitalizmie są były i będą

   No więc @Tyraxor: Niech Tobie się dalej należy

   ale mi się bardzo dobrze powodzi. Problem w tym, że nie wszyscy. mają tak dobrze jak ja.

  •  

   @Tyraxor: problem kalkulacji ekonomicznej

   dziękuje, komunizm zaorany, można się rozejść

  •  

   @Sleepypl:
   Mam tu taki podcast, gdzie gość mówi o ewolucji. W minucie między 13:20, a 14:20 opowiada jaka cecha umożliwiła człowiekowi pójść w rozwoju dalej niż małpy i budowanie efektywnie społeczności.
   Sam posłuchaj ale z tego wyraźnie wynika, że komuniści cofnęli się w rozwoju albo ewentualnie zatrzymali na etapie szympansa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: youtube.com

  •  

   @szpongiel: kiedy komunizm w pełni opiera się o kooperację, ale jedyne co umiesz to strugać chochoły :

  •  

   @szpongiel: posłuchaj, poczytaj co taki jegomość jak Krzysztof Karoń pozbierał w sensowną całość. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   z tego wyraźnie wynika, że komuniści cofnęli się w rozwoju albo ewentualnie zatrzymali na etapie szympansa

   Twórcą manifestu partii komunistycznej jest Karol Marks, oto co ten sam człowiek pisał w filozoficznej części swoich wypocin w tzw. manuskryptach paryskich w 1844r.

   Ta materialna, bezpośrednio zmysłowa własność prywatna jest materialnym, zmysłowym wyrazem wyalienowanego życia ludzkiego. Jej ruch - produkcja i konsumpcja - jest zmysłowym przejawem ruchu wszelkiej dotychczasowej produkcji, tzn. urzeczywistnieniem, czyli rzeczywistością człowieka. Religia, rodzina, państwo, prawo, moralność, nauka, sztuka itd.są to tylko szczególne sposoby produkcji podporządkowane jej ogólnemu prawu. A zatem pozytywne zniesienie własności prywatnej, jako przyswojenie życia ludzkiego, jest pozytywnym zniesieniem wszelkiej alienacji, czyli powrotem człowieka od religii, rodziny, państwa itd.

   Przecież on wprost pisze o powrocie do jaskini, bo dla niego tymi strasznymi, alienującącymi rzeczami są produkty kultury czyli: religia, rodzina, państwo, prawo, moralność, nauka, sztuka itd. i on chce to wszystko wywalić do kosza. Jak zdrowy na umyśle człowiek to czyta i potem widzi tych brainletów w komentarzach (albo o zgrozo na uczelniach) propagujących idee tego zwyrodnialca, to się zastanawia czy czasem nie przyszło mu żyć w otwartym oddziale psychiatrycznym.

  •  

   @Sleepypl: Przypominam tylko ze to nie komuniści a kapitaliści są o krok do wpędzenia ludzkości do grobu poprzez emisje CO2 i ocieplanie klimatu.
   O zgubnym wpływie CO2 kapitaliści wiedzieli już 60 lat temu ale ich działania dywersyjne w tym temacie nie pozwalają do dziś walczyć skutecznie z tym problemem. To samo dotyczy chociażby wszechobecnego plastiku czy wielu problemów stworzonych przez kapitalistów jak np. epidemia uzależnień od opioidów w USA. W kapitalizmie co 4 Amerykanin nie poszedł w zeszłym roku do lekarza z obawy o koszty a co 10 zna kogoś kto zmarł z powodu braku pomocy medycznej z uwagi na brak pieniędzy.
   To kapitaliści stworzyli modę na np papierosy i to oni powielali mity i siali dezinformacje o ich szkodliwości. A niedawno kapitaliści promowali epapierosy wśród młodzieży powodując kolejna epidemie uzależnień.

   +: Tyraxor
  •  

   @AntyDojcz przypominam tylko że komuniści w ZSRR bezpośrednio doprowadzili do katastrofy ekologicznej poprzez nieprzemyślane działania które zniszczyły jezioro aralskie. To też komuniści wpędzili Chiny w 4 lata głodu mordując wróble. Też komuniści sukcesywnie niszczyli Kubę robiąc z niej efektywnie skansen technologiczny.

   W sumie jedyny komunistyczny kraj który utrzymał się przy istnieniu i "działa" robi to ponieważ otworzył się na idee kapitalistyczne wykorzystując swój zasób - tanią siłę roboczą. Ale jest to odwrócenie od Marksistowskiej propagandy więc "nie jest to prawdziwy komunizm"

  •  

   @micke: Jezioro Aralskie to lokalna katastrofa, ocieplenie klimatu to globalna i zagraża całemu życiu na ziemi. Także w globalnej destrukcji 1:0 dla kapitalistów. W dodatku bajzel ten musza sprzatac socjalisci

   +: Tyraxor
  •  

   @AntyDojcz: nie osmieszaj sie caly blok wschodni mial w dupie ekologie - to byl wymysl kapitalistycznego zachodu. Nawet katalizatorow w samochodach nie bylo.

  •  

   @Miniu30: To nie byl wymysl kapitalistow z zachodu tylko socjalistow z zachodu. Do dzis ekologia jest uwazana za lewacka

   +: Tyraxor
  •  

   @AntyDojcz: no patrz a komunisci mieli ja totalnie gdzies. Gospodarka oparta na przemysle ciezkim , kompletne olanie norm , nawet smog badano do końca jedynie optycznie mimo istniejącej aparatury.

  •  

   @Miniu30: Bo komuniści Rosyjscy chcieli za wszelka cene udowodnic wyzszosc modelu komunistycznego, kapitaliści robią to tylko i wyłącznie z chciwości.

  •  

   @AntyDojcz: robili to dlatego ze ich gowno system tak pogrążał gospodarke ze ledwo dawała rade i nie bylo ich na to stać. Ekologia zaczela dzialac dopiero jak odzielono właściciela fabryk od ustawodawcy.

   +: MH_00
  •  

   @AntyDojcz: robili to dlatego ze ich gowno system tak pogrążał gospodarke ze ledwo dawała rade i nie bylo ich na to stać. Ekologia zaczela dzialac dopiero jak odzielono właściciela fabryk od ustawodawcy.

   @Miniu30: Przecież przez ponad 40 lat w ZSRR robotnicy spożywali więcej kalorii niż w USA, są na to dokumenty chociażby CIA ktore to potwierdzały. Amerykanie przez całekiem spory przedział czasu przegrywali zimną wojnę.

  •  

   tylko socjalistow z zachodu

   @AntyDojcz: gdzie masz pajacu na zachodzie socjalistów? Socjaldemokracja, to system kapitalistyczny. Z ogromną liczbą regulacji, ale nadal to jest gospodarka wolnorynkowa. Nie pierdol kocopołów, bo potem ktoś to przeczyta i jeszcze w to uwierzy

   +: Miniu30
  •  

   @AntyDojcz: nie osmieszaj sie - nie spozywali wiecej kalori - a ich dieta byla oparta na ziemniakach bo nie stac ich bylo na mieso. Tu jest cala dyskusja o tym gdzie podalem zrodla z ZSRR https://www.wykop.pl/wpis/38592485/sam-podchodze-do-wpisow-redright-ze-spora-rezerwa-/
   Masz tam w ktoryms z moich komenatarzy tabelke z danymi jeszcze z zwiazku radzieckiego. Wtedy nikt nie byl na tyle idiota by tak klamac dopiero teraz pojawiaja sie tacy...

  •  

   @Miniu30: Zrodla podane przez ciebie mowia tylko o przeciętnej ilosci kalorii na obywatela a jak dobrze wiemy nierownosci w USA sa i byly jednymi z najwiekszych na swiecie, robotnik przyjmował jedynie ok 2000 kalorii. USA czyli najwieksze mocarstwo na swiecie wyprzedzalo jedynie o 10% kraj ktory zostal niemalże zaorany przez IIw swiatowa (na ktorej USA zbudowalo swoja potęgę zarabiajac niemilosierne pienidze sprzedajac bron wszystkim stwona konfliktu), troche to wymowne.
   Kapitalizm jak widac ma sie swietnie, szkoda tylko ze w krajach ktore sa uwazane za tradycyjna kolebke kapitalizmu, niestety w Europie wschodniej, afryce i wiekszosci azji sie nie udalo.

  •  

   @AntyDojcz: to jest ten dokument na ktory sie tak powolujesz innego nie ma w- lata 60 i 70 to jeszcze nie jest okres nierownosci. Zrodlo tych 2000 kalori w USA?
   Tu ci wkleje jeszcze raz ta tabele z ZSRR- dieta oparta na ziemniakach. O nierownosciach w kraju rad mozesz sobie tu poczytac https://nintil.com/the-soviet-union-poverty-and-inequality.
   Europa Srodkowa dopiero po upadku socjalizmu zaczela nadganiac zaleglosci ktore zrobily sie przez ten system.
   W Afryce bylo pelno panstw socjalistycznych - wyszly na tym gownianie jak kazdy.
   W Azji te kraje ktore bawily sie w socjalizm czy to demokratyczny jak Indie czy ten prawdziwy Chiny/Korea Polnocna/Wietnam tez zostawaly w tyle.

   źródło: zsrrdiet.jpg

  •  

   @Tyraxor: stalin mordował homoseksualistów

  •  

   @Tyraxor: propagowanie zbrodniczych ustrojów totalitarnych jest w Polsce przestępstwem. Kolejnym krokiem będzie prokurator.

   źródło: 2019-12-08 13.57.08 www.wykop.pl fbd38746d8ba.jpg

  •  

   @TheRealMikz: Myślisz, że Izrael zgodzi się na ekstradycję?

  •  

   @Tyraxor: nie obchodzi mnie to, trzeba takich jak Ty zgłaszać masowo żeby było widać ile takiego raka jest wśród nas

  •  

   ale mi się bardzo dobrze powodzi. Problem w tym, że nie wszyscy. mają tak dobrze jak ja.

   @Tyraxor: to jest twój problem, czy tych, którym się tak dobrze nie powodzi? Bo jak twój, to oddawaj 90% swoich dochodów dowolnej fundacji działającej na rzecz biednych oraz pokrzywdzonych, no i po problemie...

  •  

   @TheRealMikz: Zgłaszać to chyba żeby nie było widać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @Nieszkodnik: Problem całego społeczeństwa, ale jak nie widzisz nic poza czubkiem swojego nosa, nie powinieneś brać udziału w polityce.

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   źródło: IMG_1531.JPG

   +: Tyraxor
  •  

   @Tyraxor: zgłaszać żeby pokazywać społeczny sprzeciw w kwestii propagowania zarówno nazizmu, jak i komunizmu. To są zbrodnicze ustroje wskutek działania których zostały wymordowane miliony ludzi.

  •  

   @TheRealMikz: Ja w swoim wpisie krytykowałem bezmyślne podążanie za autorytetami. Przeczytaj go jeszcze raz. Jeżeli sceptycyzm wobec autorytetów tak bardzo Ciebie obraża, to powinieneś chyba przemyśleć swoje cele w życiu.

  •  

   @Tyraxor: pochwalasz i propagujesz zbrodniczy ustrój, w moich oczach równie dobrze mógłbyś być łysym naziolem.

  •  

   propagujesz zbrodniczy ustrój

   @TheRealMikz: gdzie?