Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • avatar

  w listopadzie tamtego roku, 7 8 coś takiego, przyjechał do nas pan z Pabianic, wypatrzył na otomoto ogłoszenie swojego wymarzonego mercedesa C klasy w kombi. 2010 rocznik, 2.2 diesel, avantgarde na błotniku, przebieg nie pamiętam, ale grubo powyżej 250kkm. Cena była dość wysoka, ale warto było. Pan był bardzo miły, przyjechał ze swoim "mechanikiem", który z byciem miłym był zdecydowanie na bakier. Kiedy my sobie gadaliśmy i ja zachwalałem mercedesa, że igiełka (prawie taki był, zderzak przód był malowany na nowo, a na masce jedynie malowaliśmy odpryski, generalnie połowa maski miała ori lakier.) to pan mechanik sobie go oglądał. Szukał i szukał, aby się do czegoś dopierdolić. Komputer nie pokazał mu nic, miernik tak samo (a maska malowana ( ͡° ͜ʖ ͡°)). No dobra, to stawiamy go na podnośnik. Tam znalazł, spod korka ciekł olej, powolutku bo powolutku, ale ciekł. Możliwe, że przy wymianie go nie dokręciliśmy dobrze, nasz błąd. Olej, który ciekł miał nawet ładny kolor, więc szło uwierzyć. No, ale mechanikowi się to nie podobało. Silnik ma wycieki. Grom go wie skąd jeszcze będzie ciekło. To trzeba z 5 tys. od razu na remont szykować. Zadeklarowałem się, że jeżeli panowie poczekają, to o 15 przyjdzie mi nowy olej, wymienimy, lepiej dokręcimy i będzie cacy, silnik jest zdrowy i jestem tego pewien. No i tu pan z grubej rury zaczął lecieć.
  Cytat, może niedokładny, ale mniej więcej coś w tym rodzaju:
  "Panie kurwa, kogo pan chcesz oszukać, kurwa toć tu widać gołym okiem, że tu porządnie grzebane było, cieknie z silnika jak z pizdy, trzeba szykować 5 litrów na dolewki do wymiany, tym samochodem strach jechać."
  Trochę się zdenerwowałem wtedy, bo klient był dość nakręcony na samochód a tu taka zła reklama od "mechanika". No ale klient zdecydowany, poczekamy do tej 15 i zobaczymy. Panowie gdzieś pojechali, ja miałem dzwonić jak tylko dostanę olej bo chcieli być przy wymianie. No to po 15 dzwonię do pana kupca, że olej jest i zapraszam. Dojazd im zajął z 20 minut, byli "na jedzeniu". Wymieniliśmy olej, dokręciliśmy pneumatem jak się tylko dało, trzeszczotką z ramienia jeszcze poprawili i... nie cieknie. Postaliśmy z pół godziny, no i mechanik wydał swój werdykt.
  "Ja widziałem jak pan dokręcał, teraz to już na pewno misa do wymiany będzie, zaraz pęknie przecież, już lepiej było silikonem zakleić"
  No ja się kłócić nie zamierzałem, zapytałem grzecznie kto to auto zamierza kupić i niech kupujący się decyduje bo straciłem już pół dnia na tego mercedesa, a podnośnik potrzebny, jest co robić. Ostatecznie, ten miły pan stargował tysiąca na paliwko i na ewentualne naprawy. Kiedy mechanik wyjeżdżał z garażu a my pisaliśmy umowę, to słychać było takie w miarę donośne "kurwa jaki szmelc", a za chwilę "kurwa jak go z hamulca spuścić do chuja". Śmiałem się chyba do kolejnego wieczora, a teksty tego pana są hitami naszego warsztatu, ten ostatni byłby pierwszy gdyby nie "do bramy i się nie znamy". I poczułem trochę ulgę bo ten mercedes w kombi jest tak brzydki, jak noc. Nie wiem co mu się w nim podobało. Do grobu bym nie chciał takim jechać, co dopiero na co dzień. #coolstory #truestory #autohandel #komisutwinza #motoryzacja
  pokaż całość

  odpowiedzi (103)

 • avatar

  W sumie beka, o 4:42 dzwonił kupiec, że on zaraz będzie, droga szybciej minęła (umówiliśmy się wstępnie na 6 rano). Mówię no spoko, dałem mu dokładny adres warsztatu i zapraszam, samochód gotowy do odjazdu, tylko umowę spisać. No ok, facet zajechał, obejrzał całe auto, mierniczkiem, komputerem itp. Trudno, że autko bezwypadkowe, 31kkm przebiegu, krajowe, cała historia auta w Polsce (2015 rocznik). Zajęło mu to z pół godziny. Ale tak stoimy gadamy, a on spojrzał na plac i mówi co to za żółty samochodzik tam stoi, on może i go by obejrzał. No dobra, Skoda Superb 2.0 tfsi, oklejona na żółty z palety AMG (taki jak te niektóre a45, a35 z tego rocznika), sprowadzony z Francji od 1 właściciela, 2014 rok, zrobiona na 370 KM, przebieg 140kkm itp itd. Ale od razu zaznaczyłem, że samochód jest powypadkowy, ma wymieniony błotnik prawy przód, zderzak i maskę. Oklejone na nowo tą samą folią 3M. Facet tak stoi stoi się zastanawia. I wziął tego superba jak stal xD nie sprawdził go nic, nawet komputera nie podłączył. Po prostu go wziął xD chuj, że cena ponad 20k wyższa, check wyjebany, w kierownicy poduszki nie ma, ale błąd skasowany (o wszystkim go poinformowałem). On go bierze, nawet się nie targował xD no i takim sposobem zamiast pewnej A3 z Polski pozbyłem się Superba z Francji, z którym nie wiadomo co się działo zanim trafił do mnie, wiem tyle, że miał w papierach jednego właściciela xD mi to pasuje, jestem na superbie ponad 10k do przodu co jak na tą branże jest dobrym wynikiem xD taki obraz mirasow handlarzy, biorą to co z daleka ładnie wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°) PS. Jak zobaczycie w Szczecinie na którymś placu taką ładną Skodę Superb oklejoną na oczojebny żółty i z 4 wydechami to dajcie znać, chętnie zobaczę za ile ją miras wystawi, założę się, że będzie na niej stratny, ja nawet nie marzyłem o sprzedaży jej w tej cenie co stała, co dopiero on jak musi na niej odrobić jakieś 25k (mój profit + koszty remontu + jego profit, chociażby minimalny) ( ͡° ͜ʖ ͡°) taki obraz wasz mirasy, taki obraz wasz. PS2. Jak ktoś jest chętny na jakieś historie związane z autohandlem to służę pomocą, mogę machnąć jakiś tag z januszami autohandlu bo trochę ich już było przez te 9 lat działania (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) #skoda #autohandel #januszebiznesu #truestory #coolstory #motoryzacja pokaż całość

  odpowiedzi (153)

 • avatar

  Za każdym zatrzymanym razem
  #wroclaw #mpkwroclaw

  odpowiedzi (20)