•  

Wniosek w sprawie tzw. aborcji eugenicznej ponownie trafi do Trybunału Konstytucyjnego.

#bekazkatoli #polska #rozowepaski #katoliban

źródło: wykop.pl

• poprzednie komentarze (40)

•  

@katuluu: zmuszanie kobiet do dziewięciu miesięcy niechcianej ciąży i wielogodzinnego porodu to znęcanie się. Zwłaszcza kiedy płód jest ciężko upośledzony.
      Dalej uczłowieczajcie płody i odczłowieczajcie kobiety

@Soojin21 Do tego w przypadkach w których można dokonać aborcji eugenicznej często dziecko i tak umiera jakiś czas po urodzenie. Zależy od wad.

•  

@lakukaracza_:

PS. Na etapie ze zdjęcia, kobieta na 100% nawet jeszcze nie wiem, że jest w ciąży.

•  

@Soojin21: zmuszanie ojca do 18lat niechcianych alimentów to znęcania się. Jeśli kobieta ma prawo samodzielnie decydować o zatrzymaniu czy przerwaniu ciąży, ojciec w tym samym okresie powinien mieć prawo do decyzji o ewentualnym łożeniu na dziecko. W obu przypadkach decyzja musi być jawna, aby nie było potem wątpliwości.

•  

Nie musi. Może zostawić w oknie życia, oddać do adopcji, zrzec się rodzicielstwa itd. etc.

@katuluu: Dzień dobry, czy zgodzisz się odpowiedź mi na kilka pytań odnośnie Twojego stanowiska? Chciałbym przy tym z góry uprzedzić, że zadam również pytania pogłębiające, na bazie Twoich odpowiedzi. Jeśli nie czujesz się na siłach, by argumentować swoje stanowisko, nie odpisuj mi wcale. Pozdrawiam.

•  

@Soojin21: Pomijając już kwestie czy to człowiek czy zlepek komórek. Trzeba było myśleć o konsekwencjach ruchania się z byle kim. Jak wsiadasz za kierownicą samochodu to też ponosisz konsekwencję swoich czynów. Chcesz usunąć dziecko? Przecież możesz to zrobić za granicą nikt Cie nie trzyma.

•  

@Dustandbones:

Jak wsiadasz za kierownicą samochodu to też ponosisz konsekwencję swoich czynów.

Skoro już używasz takiej analogii to gdyby 'ponoszenie konsekwencji' działało tak jak prawo do aborcji to po wypadku samochodowym niemógłbyś wezwać karetki i musiałbyś siedzieć tak w tym samochodzie i czekać dziewięć miesięcy aż obrażenia miną. No bo przecież trzeba ponosić konsekwencje

•  

@lakukaracza_: normalnie wdał sie w ojca, ja to widze, ale czemu jest taki smutny xD?

•  

@lakukaracza_: ochrona od poczęcia do narodzin - i ani sekundy dłużej.

•  

Jak dla mnie, atesty i lewaka, pierdolenie, że płód to nie człowiek, to pierdolenie.

@GrammarNazi: Niestety mnóstwo ludzi ma problem z myśleniem krytycznym i daje się wciągnąć (co jest celowym działaniem "oratorów" prawicowych) w niemożliwy do wygrania spór semantyczny. Jeśli ktoś potrzebuje do obrony swojego poglądu w kwestii aborcji pseudo-argumentu w stylu "człowiek to od 12 tygodnia", to zwykle jest po prostu świadectwem tego, że nigdy nie przemyślał sprawy, a jedynie powtarza (jak niestety większość ludzi) zasłyszane narracje.

•  

@bartdziur albo takie

źródło: 1575881108131.jpg

•  

@Dustandbones: A co z kobietami, które nie ruchały się z byle kim, tylko z własnym mężem i oboje są na tyle uczciwi, że nie stać ich na socjal, ale też na tyle biedni, że nie stać ich na utrzymanie 3/5/7 dziecka (tym bardziej ciężko chorego/upośledzonego które będzie wymagało specjalnej opieki i drogiego leczenia)?

@Vandal83: Nie wiem, czy zauważyłeś, ale w tym wątku dyskusja toczy się o możliwych konsekwencjach zmiany obecnie obowiązujących przepisów. Zresztą posłuchaj sobie, przez ok. 2 minuty, bo tyle mieli kandydaci na odpowiedź w debacie, co obecna pani minister (o ironio) rozwoju mówi (czas mniej więcej od 1:24:28) o zmianie przepisów dot. aborcji eugenicznej (już pomijając, że pytanie z sali było o co innego).

•  

@Soojin21: Kurde, lubię Cię, ale tutaj piszesz bzdury. Wypadek samochodowy porównujesz do aborcji? Raczej nikt celowo nie powoduje wypadku samochodowego, a stosunek płciowy jest za obustronną zgodą (nie mówię tutaj o gwałcie, to inna sprawa). Jeżeli ktoś się decyduje na seks bez zabezpieczenia i zachodzi w ciążę jest sam sobie winien. Ok, jeżeli chce zrobić aborcję, to niech robi. Ale niech się nie usprawiedliwia tym, że "do 12 tygodnia ciąży to nie dziecko", bo to zwyczajna bzdura. Usprawiedliwianie się, że płód to nie dziecko, to zwyczajne oszukiwanie się. Płód to dziecko, to człowiek, mówienie, że jest inaczej, to zwyczajna bzdura. Co z tego, że przecież nie wygląda jak człowiek. Takie myślenie jest prostackie. Przecież wiemy, że ten płód za parę miesięcy będzie człowiekiem. Rób aborcję, ale nie udawaj, że nie zabijasz człowieka.

•  

@GrammarNazi:

Raczej nikt celowo nie powoduje wypadku samochodowego,

Nikt też celowo nie zachodzi w niechcianą ciążę. Ludzie prowadząc samochód stosują się do zasad ruchu drogowego. Czasami jednak mimo tego dochodzi do wypadku.

Ludzie uprawiając seks używają antykoncepcji. Czasami jednak mimo tego dochodzi do nieplanowanej ciąży.

•  

Komentarz usunięty przez autora

•  

A większość nie chce zabijania dzieci.

@katuluu: W peselu data poczęcia, świadczenia od dnia poczęcia, urlop macierzyński w dniu poczęcia itd. Czemu o to nie zabiegasz?

•  

@GrammarNazi: Wydaje mi się, że raczej nikt celowo nie zachodzi w ciążę z wadami genetycznymi. Wątek jest o aborcji w przypadku wykrytych wad płodu, kolego.

Obecna sytuacja to taka śmieszna faza przejściowa, gdy pojawia się jakaś technologia, ale jeszcze jest opór przed jej wykorzystaniem. Za kilkadziesiąt lat nawet w Polsce ograniczona eugenika będzie normą i nikt nawet nie będzie pamiętał, że trzeba było na ten temat przeprowadzać jakieś śmieszne dyskusje z czcicielami dziadka na chmurce ¯\_(ツ)_/¯

•  

@Soojin21: Tak sobie czytam i myśle, że niektórzy ludzie po prostu myślą, że niechciana ciąża to "dar od boga" i, żeby nie urazić tegoż boga, decydują się dziecko jednak urodzić i mieć, przez co potem jakiejkolwiek parze, która jednak myśli zdroworozsądkowo i nie chcą mieć dzieci albo nie chcą urodzić i dokonać aborcji wmawiają właśnie, że płód to człowiek.

•  

Nie musi. Może zostawić w oknie życia, oddać do adopcji, zrzec się rodzicielstwa itd. etc.

@katuluu: No super, w takim wypadku zajmowanie się nim spadnie na podatników XD Powiedz mi jaka jest korzyść z urodzenia umysłowo niepełnosprawnego dziecka?

•  

@Soojin21: Jeżeli dochodzi do niechcianej ciąży, to uważam, że kobieta powinna mieć prawo do jej usunięcia. Ale wkurza mnie usprawiedliwianie się, że płód do któregoś tam tygodnia, to nie człowiek.

•  

Może zostawić w oknie życia

@katuluu: to chyba tak nie działa skoro potem jest się ściganym z urzędu xD

•  

Płód to człowiek

@katuluu: XD płód to płód, a człowiek to człowiek

•  

@lakukaracza_: wygląda jakby spał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

W normalnym państwie a nie chlewie obsranym gównem robi się chociaż referendum. Chociaż tak naprawdę powinna być aborcja na życzenie. Nie ma żadnego argumentu aby na świat przychodziły niechciane dzieci. To nie tylko przemoc fizyczna i psychiczna na kobiecie ale przede wszystkim na dzieciaku.

•  

@ragnar-lodbrok-1992: Ja myślę, że to dużo prostsze. Płodzenie i rodzenie dzieci na pewno wyzwala w człowieku dość prymitywne instynkty, które są w nas ucementowane przez długie lata ewolucji. Niektórzy bez pytania się im oddają i nie potrafią zrozumieć, że inni ludzie mogą się od nich uwolnić i je pokonać. Stąd biorą się te takie wojenki, bo jedni wolą iść za wewnętrznym instynktem, który powtarza im, że to jedyna słuszna droga ku przetrwaniu gatunku, a drudzy wolą iść za rozumem i cieszyć się życiem.

Czasami jak na to patrzę to mam ochotę wydłubać sobie oczy, by więcej nie musieć na to patrzeć.

•  

@czlowiekzcegla: Wiem coś o tym, kumpel ma dzieciaka i hormony tak go zalały, że wszystko co dzieciaczek robi jest cudowne. A prawda jest taka, że zarzyna się dla dziecka i ten dzieciak nie pozwala mu nic robić sensownego w domu.

•  

@Soojin21: Jakich 9 skoro przeciętnie kobiety dopiero po miesiącu orientują się, że są w ciąży.
      Po za tym na prawdę nie rozumiem jak można niechcianie zostać zapłodnioną.

•  

@zibi_w: Uprawiasz regularny seks z kimś? Jak zaczniesz to zrozumiesz.

•  

•  

@Soojin21: to niech żre tabletki albo gumkę zakładają, wazektomie można zrobić.
      Jest tyle sposobów antykoncepcji, a upośledzone wykopki mowia o zmuszaniu XXDDD
      A jak nie to masz Czechy, Niemczech 1 dzien i po ciąży.

•  

@zibi_w: I prawidłowo, tak trzymać, zdrowe podejście!

•  

@KochanekAdmina: aborcja na zyczenie , ale kogo matki , ojca? Kto ma decydowac sadzac po waszych chorych glowach to pewnie tylko matka xdd , czyli idac dalej wasza logika , jezeli samotna matka domaga sie alimentów , a ojciec nie chciał dziecka to powinno sie ja jebac prądem ( ͡° ͜ʖ ͡°) zreszta o czym wy gadacie idziesz uprawiac seks liczysz sie z konsekwencjami , to nie przedszkole.

•  

@lakukaracza_: jestem za obecnym układem w sprawie aborcji + możliwość usunięcia do 3 miesiąca. Ale daje minusa za chuyową manipulację, bo w momencie gdy dziecko składa się dopiero z 4 komórek to nikt nie wie ani żaden test nie wykryje, że kobieta jest w ciąży.

•  

Po za tym na prawdę nie rozumiem jak można niechcianie zostać zapłodnioną.

@zibi_w: Podpowiem: w ten sam sposób, jak niechcianie możesz ulec wypadkowi samochodowemu.

•  

@lakukaracza_ Nawet w Arabii Saudyjskiej jest mniej restrykcyjne prawo i pozwalają na aborcję w przypadku zagrożenia życia matki.
      WIELKA POLSKA KATOLICKA XDDDD

•  

@lakukaracza_: Tak - życie ludzkie tak właśnie się zaczyna. To fakt naukowy, nie religijny. Każde ludzkie życie jest ważne. Aborcja eugeniczna to lewacka eugenika w działaniu - czyli segregacja ludzi ze względu na rasę, płeć, pochodzenie, czy zdrowie..

+: teobalda
    •  

Polecam film "Eugenika - w imię postępu":

https://youtu.be/M9nae58k31Y

•  

Przecież wiemy, że ten płód za parę miesięcy będzie człowiekiem

@GrammarNazi: Skoro będzie, to jeszcze nie jest. Jedzenie na twoim talerzu za kilka godzin będzie stolcem, ale to nie znaczy, że zjadasz stolec.

•  

Każde ludzkie życie jest ważne

@Zahary_pl: Dlaczego?

•  
      teobalda via Android

0

życie człowieka rozpoczyna się od poczęcia

•  

@teobalda: Pytam poważnie i liczę na poważną odpowiedź: co jest złego w odebraniu człowiekowi życia?

•  

•  

@GrammarNazi: bo to chyba nie takie proste. Tak samo jak wyznaczenie wieku każdej innej czynności. Inaczej też sądzimy ludzi w pewnym wieku. Z jakiegoś powodu te wszystkie kategorie powstały.
      Można powiedzieć, że jest to płód człowieka, ale czy jest on w pełni na równi z rozwiniętym człowiekiem?
      Dla mnie sprawa nie jest tutaj oczywista i generalnie ciężko mi to tak łatwo odhaczyć.

•  

Nie, ale nie oczekuj ode mnie, że zgodzę się na to, żebyś go z premedytacją w imieniu prawa zabiła.

@katuluu: to jest tak zabawne, że aż przerażające. Tacy jak ty mają w dupie te dzieci. Wy nie chcecie ich dobra, wy chcecie, żeby się urodziło i na tym wasza wspaniałomyślność się kończy, potem dziecko można wypierdolić na śmietnik. Nikt z was się nawet nie pomyśli o tym, aby takim dzieckiem się zająć, gdy zmuszona do porodu matka zostawi dziecko w okienku życia. Oj nie, takie to sobie może siedzieć w domu dziecka, ile wlezie, no ale ważne, że żyją, prawda? To jest tak obrzydliwa postawa, że rzygać mi się chce.

Jeszcze pleciesz o wycieczce o Słowacji, czy ty jesteś normalny? Do ciebie w ogóle dociera, że tego typu zakazy uderzają jedynie w biedne kobiety, których na takie wycieczki nie stać? Cała reszta pojedzie i się wyskrobie, nawet wtedy, gdy płód jest zdrowy. Bo może, bo to jej ciało. I ty najwyraźniej masz to w dupie. Niech płacą i dokonują aborcji, ALE w innym kraju, w wielkiej Polsce katolickiej takich rzeczy być nie może.

Jakiekolwiek zakazy w strefie aborcji powodują jedynie rozrastanie się podziemia aborcyjnego oraz prowadzą do tego, że jakaś część kobiet sięga po stare metody, czyli wieszaki czym często szkodzą przede wszystkim swojemu ciało, ale już uzgodniliśmy, że was życie kobiet interesuje akurat najmniej. Kto by się tam przejmował zdaniem chodzącym inkubatorów.

•  
      teobalda via Android

0

•  

@Soojin21: Znęcanie się nad kobietami, jak widać, jest u nas w społeczeństwie dopuszczane i akceptowane. Taka wsiowa i góralska mentalność.

•  

"Każde życie jest ważne" - to oczywistość wynikająca z naturalnego prawa każdego człowieka do życia, inaczej wracamy do barbarzyństwa i "prawa pięści".

@Zahary_pl: "naturalne prawo człowieka to życia" nie jest oczywistością. To kwestia umowy społecznej. Ta umowa może wyłączać pewne jednostki w pewnych warunkach, i nie oznacza to od razu powrotu do "prawa pięści". Mamy przecież w cywilizowanych krajach karę śmierci albo usprawiedliwione zabójstwo w samoobronie.

A zakładając, że tylko życie niektórych ludzi jest "ważne" - to dlaczego akurat Twoje życie miałoby być ważne, dlaczego ja/Ty masz prawo żyć i kto ma prawo o tym decydować (?)

Moje życie jest ważne dla mnie. Na innych nie jestem w stanie wymusić poszanowania dla mojego życia. Obowiązujące prawo nie sprawia, że moje życie staje się ważne - ma tylko za zadanie zniechęcić innych do krzywdzenia mnie dla własnej korzyści. Bo takie prawo umożliwia funkcjonowanie społeczeństwa.

•  

kim jesteś żeby decydować kogo życie jest mniej wartościowe? Albo kto zasługuje na życie? Każdy człowiek ma w sobie jakieś podstawowe zasady moralne

@teobalda: Odpowiesz na moje pytanie?

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala czytaj ze zrozumieniem

•  

@Wuxian: jak byla na tyle biedna , zeby rozlozyc nogi niech będzie na tyle bogata zeby jechac na abordowy trip(✌ ゚ ∀ ゚)☞ zreszta jak sie konczy pewien wiek mysli się nad konsekwencja swoich działań, ruchansko to nie tylko zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@teobalda: ja nigdzie nie uzurpuję sobie prawa do decydowania, czyje życie jest wartościowe, więc twój komentarz jest kompletnie nietrafiony. Pytam ciebie, co jest złego w odebraniu komuś życia. Dlaczego nie należy tego robić.

•  

@Soojin21: czemu tęczowe towarzystwo interesuje cos co im sie nigdy nie przytrafi?

•  

@Soojin21: tez tak uwazam, wtedy dopiero ludzie docenia potomstwo kiedy straca mozliwosc jego posiadania, juz sa dzbany ktore musza przez invitro, nawet nie wiedza czy to ich dzieci, tyle ze przez cipe babie te dziecko wyjdzie a genetycznie to czesto ktos obcy kiedy partner jest bezplodny.

tylko nie do konca wykonalne (chyba ze przez abstynencje i masturbacje), nie za bardzo da sie wykastrowac by nie zaszla w ciaze, hormony maja negatywny wplyw, nie moga byc brane cale zycie
      tylko feminizm ale te idiotki juz walcza o prawa krow

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala każdy człowiek ma prawo do życia, dlatego drugi człowiek nie może decydować o życiu

•  

•  

@lakukaracza_: generalnie, chyba wygrywasz tą dyskusję, gratuluje silnej argumentacji.

•  

@KomosaBiala:
      "Każde życie jest ważne" - wynika to z naturalnego prawa do życia każdego człowieka, odrzucając to prawo - "wracamy na drzewa", do barbarzyństwa i "prawa pięści".
      Pomyśl, że jeżeli przyjmiemy, że NIE każde życie jest ważne - to dlaczego akurat Twoje/moje miałoby być ważne (?) Dlaczego akurat ja/Ty miałbyś prawo żyć (?)

Przecież zaraz ktoś inny może się postawić w roli Boga i np. wykluczyć Ciebie spod "definicji człowieka" i odebrać prawo do życia. Tak jest dzisiaj z nienarodzonymi i już było wielokrotnie w historii:
      - hitlerowskie Niemcy i wyłączenie Żydów spod "definicji człowieka"
      - niewolnictwo m.in. Indian, czy murzynów - im też odebrano "człowieczeństwo" i pozwalano traktować jak "rzecz"
      - w Australii aż do 1967 roku - Aborygenów traktowano jako element "fauny i flory". Jak rozjechałeś Aborygena - to jak kangura, wystarczyło "zsunąć na pobocze"..

•  

każdy człowiek ma prawo do życia,

@teobalda: Co to znaczy?

•  
      teobalda via Android

0

@777Deseikon to nie religia wymyśliła :)

•  

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala przeczytaj sb jeszcze raz tym razem ze zrozumieniem

•  

@Soojin21: Kim ty jesteś, aby decydować o czyimś życiu ?

•  

@KomosaBiala: Wcześniejszy mój wpis pojawił się x2, ale gdy usunąłem jeden, to zniknęły oba. Stąd po czasie zredagowałem, uzupełniłem z pamięci i wkleiłem ponownie. Nie widziałem Twojej odpowiedzi.

Wracając do meritum - czyli wnioskuję z Twojej odpowiedzi, że jednak rozumiesz, że poszanowanie dla "naturalnego prawa do życia każdego człowieka" jest dla funkcjonowania społeczeństwa fundamentalne, bo inaczej stajemy się "zwierzętami" ?

•  

@teobalda: Dlaczego tak trudno jest ci odpowiedzieć po prostu na moje pytania?

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala nie jest mi trudno

•  

jak byla na tyle biedna , zeby rozlozyc nogi niech będzie na tyle bogata zeby jechac na abordowy trip(✌ ゚ ∀ ゚)☞ zreszta jak sie konczy pewien wiek mysli się nad konsekwencja swoich działań, ruchansko to nie tylko zabawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@AkyszLewusie: w zupełności się zgadzam, ale nie jestem też za tym, aby karać ludzi za seks, bo wątpię, by takiemu dziecku faktycznie żyło się dobrze z rodziną, która wychowuje je właśnie za karę. A choremu dziecku przede wszystkim.

czemu tęczowe towarzystwo interesuje cos co im sie nigdy nie przytrafi?

@Saykoza84: a dlaczego na ten temat najwięcej szczekają mężczyźni, których donoszenie ciąży z ciężko chorym dzieckiem to na pewno dotyczyć nie będzie? Najwyżej popatrzą jak ich partnerka umiera, ale ważne, że nie oni.

Kim ty jesteś, aby decydować o czyimś życiu ?

@Buchos: a kim są ludzie, którzy chcą decydować o życiu kobiet?

•  

Wracając do meritum - czyli wnioskuję z Twojej odpowiedzi, że jednak rozumiesz, że poszanowanie dla "naturalnego prawa do życia każdego człowieka" jest dla funkcjonowania społeczeństwa fundamentalne, bo inaczej stajemy się "zwierzętami" ?

@Zahary_pl: Nie, że "stajemy się zwierzętami", tylko że jednostki łatwiej współpracują dla wspólnego dobra, jeśli umówią się, że nie będą się nawzajem krzywdziły. Prawo stoi na straży tej umowy. Ale ta umowa może zawierać wyjątki - i zawiera, nawet w cywilizowanych krajach.

•  

@teobalda: To odpowiedz. Co to znaczy, że każdy człowiek ma prawo do życia?

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala że każdy człowiek zasługuje na życie

•  

Kim ty jesteś, aby decydować o czyimś życiu ?

@Buchos: Zdajesz sobie sprawę, że dwóch ludzi uprawiając seks bez zabezpieczenia, dosłownie decyduje o czyimś życiu?

•  

@Buchos: dopóki to coś znajduje się w moim ciele to ja o tym decyduje

•  

@lakukaracza_: aborcja spoko, ale dla mężczyzn też. Nie może być tak że szmul broni się od odpowiedzialności i świadomie wpierdala kogoś w dziecko bo

hehe trzeba znać możliwe konsekwencje seksu

jakby jej to nie dotyczyło bo ona cudownie udostępnia cipy i eogole jak śmiesz jej coś sugerować, a potem dobre chłopaki patrzą na świat zza krat zakładu produkcji produkującego w systemie 4 brygadowym

•  

że każdy człowiek zasługuje na życie

@teobalda: Co to znaczy? Póki co powtarzasz to samo, tylko innymi słowami.

•  

: aborcja na zyczenie , ale kogo matki , ojca? Kto ma decydowac sadzac po waszych chorych glowach to pewnie tylko matka xdd , czyli idac dalej wasza logika , jezeli samotna matka domaga sie alimentów , a ojciec nie chciał dziecka to powinno sie ja jebac prądem ( ͡° ͜ʖ ͡°) zreszta o czym wy gadacie idziesz uprawiac seks liczysz sie z konsekwencjami , to nie przedszkole.

@AkyszLewusie: Matka poddaje się temu zabiegowi. Ojciec nie ma prawa wymuszać jakichkolwiek zabiegów medycznych na drugim człowieku.

pokaż spoiler Od tego jest aborcja prawna

•  

@KomosaBiala: wszelkie wyjątki - niszczą cywilizację.

Grzech zawsze obraca się przeciwko człowiekowi - aborcja nie tylko zabija nienarodzone dzieci, ale również krzywdzi/rani kobiety na całe życie oraz degeneruje moralnie całe społeczeństwo..

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala bo to znaczy dokładnie to co pisze

•  
      teobalda via Android

0

Nwm czego oczekujesz

•  

@lakukaracza_: niech Bóg ma Cię w swojej opiece ( ͡° ʖ̯ ͡°)

+: teobalda
    •  

@KochanekAdmina: aaa czyli matka ma prawo decydowac czy wykonac zabieg , ale dziecko juz nie ma prawa zeby zyc o kurwa , ale hit! O ojcu nie wspominam bo ten jest tylko od placenia

•  

@AkyszLewusie: Płód to nie dziecko ani tym bardziej człowiek. Zlepki komórek nie mają praw bo jeszcze trochę to ludzie twojego pokroju będą demonstrować za zakazem wycinania raka bo też ma prawo do życia.

Dopóki taki organizm nie będzie w stanie funkcjonować poza ciałem kobiety jest zwykłym pasożytem który nie powinień mieć praw jak człowiek tak jak nowotwory nie mają praw. Jeszcze trochę i plemnik będzie traktowany na równi z człowiekiem.

•  

@Wuxian: hmmm ukaraniem za seks tez nie jestem, ale i tak uwazam , ze trzeba brac odpowiedzialność za swoje popedy nie róbmy z siebie nieświadomych zwierzat , po to dobieramy sie w zwiazki zeby takim sytuacja jak niechciana ciaza zapobiegac mniej wiecej( ͡° ͜ʖ ͡°) zreszta nieraz tez nie rozumiem stwierdzenia nie odpowiednia pora na dziecko , ale to już moje preferencje osobiste( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@KochanekAdmina: i tylko ty alfo i omego jestes w stanie stwierdzić czy jest to dziecko czy nie , zreszta dajcie ta aborcję lewusom mniej zjebow na świecie, bo ktos z zasadami i tak tego nie zrobi

•  

wszelkie wyjątki - niszczą cywilizację.

@Zahary_pl: Czyli jeśli ktoś zabije w samoobronie, to powinien być sądzony jak morderca, bo inaczej zniszczy to cywilizację? I wyjaśnij, w jaki sposób wyłączenie zarodków z prawa do życia niszczy cywilizację.

•  

@Planeta_odebete2: to chyba u ciebie z logiką coś nie tak xd ona mówi o płodach a ty o dziecku które się już urodziło. W większości cywilizowanych krajów aborcję można wykonać do 12 tygodnia. Płód to będzie człowiek a może i nie będzie człowiek, u wielu kobiet dochodzi do poronienia z bardzo wielu powodów. Picie i palenie w ciąży nie jest nigdzie zakazane, jeśli matka chce to może sobie pić i palić. Jest to nie zdrowe dla dziecka, ale nikt jej w więzieniu nie zamknie.

•  
      N..........d via Android

+2

Beka z katoli
      Aborcja powinna być legal do momentu porodu
      Bez zadbych ograniczen nawet 1min przed porodem zdrowy płód usunąć

•  

bo to znaczy dokładnie to co pisze

@teobalda: Wyjaśnię ci: każdy człowiek ma prawo do życia = nie wolno zabijać ludzi. A ja pytam, dlaczego nie wolno. Co jest w tym złego?

•  

i tylko ty alfo i omego jestes w stanie stwierdzić czy jest to dziecko czy nie , zreszta dajcie ta aborcję lewusom mniej zjebow na świecie, bo ktos z zasadami i tak tego nie zrobi

@AkyszLewusie: No lewusy na Islandi dostali aborcje i to przymusową uszkodzonych płodów i zgadnij co się stało? xDDD Nie urodził się tam już ani jeden prawak, jedyny kraj wolny od ludzi z zespłem downa. Straszna wizja co?

Ja podałem najłatwiejszą definicje. Jeśli orgniazm nie jest w stanie przeżyć po "wycięciu" go z organizmu kobiety to dlaczego ma być traktowany jak człowiek? xDDDD Niech nawet będzie wspomagany technologicznie jak wcześniaki to i tak przez pierwsze miesiące nie ma co zrównywać czegoś co nawet nie przypomina kształtem człowieka do pełno-prawnego obywatela.

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala złe jest naruszenie tego podstawowego prawa

•  

@teobalda: Ale dlaczego? Bo ktoś ci tak powiedział? Potrafisz to uzasadnić?

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala jednak mamy coś takiego co pozwala nam odróżnić dobro od zła myślisz?

•  

to chyba u ciebie z logiką coś nie tak xd ona mówi o płodach a ty o dziecku które się już urodziło.

Dopsz. To nie do momentu przecięcia pępowiny, a do momentu wyciągnięcia ostatniej kończyny z dróg rodnych. Teraz lepiej?

W większości cywilizowanych krajów aborcję można wykonać do 12 tygodnia. Płód to będzie człowiek a może i nie będzie człowiek, u wielu kobiet dochodzi do poronienia z bardzo wielu powodów.

Może będzie, a może nie będzie? A co będzie? Hipopotam? Paczka Laysów paprykowych? Obrzeże chodnikowe? Czytasz w ogóle te swoje bzdury?

W sumie to jak człowiek śpi to nie wiadomo czy się obudzi. Może się obudzi, a może się nie obudzi (z bardzo wielu powodów). To może mu ciach j*bwłeb?

Picie i palenie w ciąży nie jest nigdzie zakazane, jeśli matka chce to może sobie pić i palić. Jest to nie zdrowe dla dziecka, ale nikt jej w więzieniu nie zamknie.

Owszem, ale jest społecznie potępianie. Dlaczego, skoro płód to nie człowiek? Co kogo to obchodzi?

@RustyJames:

•  

jakby jej to nie dotyczyło bo ona cudownie udostępnia cipy i eogole jak śmiesz jej coś sugerować, a potem dobre chłopaki patrzą na świat zza krat zakładu produkcji produkującego w systemie 4 brygadowym

@performance_artist: Prawaki takie jak ten powinny mieć na szyi tabliczkę. Jak zajdziesz, to masz donosić za wszelką cenę a ja mam prawo do rezygnacji z alimentów. Wtedy jedyne co by poruchali, to ręka kołdra albo drugi prawak. Ale jak przychodzi do ruchania, to jakoś nie wygłaszają najpierw swoich poglądów.

•  

@tell_llet: Co z tego, że nie wykryje? To nie wykrywalność jest zarzewiem problemu. Ideologia współczesnego katolicyzmu dopatrzy się tu człowieka bez względu na detekcję.

•  

@katuluu: czyli mów wprost masz wyjebane na takie dzieci ale kobieta nie może zdecydować czy chce urodzić chore dziecko (pomijając fakt że powinniśmy dążyć do eliminowania takich zarodków od razu ) bo tobie się to nie podoba. Fakt przecież to jak wizyta u fryzjera raz ciach i kobieta zapomina ( ͡° ͜ʖ ͡°) dumny jestem z takich ludzi jak Ty. Życzę Ci samych zdrowych dzieci qumplu bo w innym wypadku by Ci bania eksplodowała

•  

@Wuxian: nie twierdze iż uposledzone plody musza byc donoszone. A ciaza dotyczy faceta o wiele bardziej niz lgbt ktorzy dzieci miec nie beda nigdy, przekaz takowym ze nie grasuje po swiecie poteżny inseminator ktory tylko patrzy jak by tu lesbijke zaplodnic

•  

@KochanekAdmina: bardzo dobrze powiedziane. Piękna argumentacja

Każdy ma swoją moralność. :)

•  

@KochanekAdmina: dobrze powiedziane jezeli ktoś nie jest w stanie sobie sam oplacic leczenia niech zdycha pod plotem i nie zabiera moich pieniędzy na publiczną sluzbe zdrowia
      (✌ ゚ ∀ ゚)☞ o kurwa argument jak twoj , ktory nie bedzie pasować do twego światopoglądu .

•  

tych ładnych udają, że się trochę opierają, ale ostatecznie abortują wszystkich.

@Soojin21: a adopcja ?

•  

dobrze powiedziane jezeli ktoś nie jest w stanie sobie sam oplacic leczenia niech zdycha pod plotem i nie zabiera moich pieniędzy na publiczną sluzbe zdrowia

@AkyszLewusie: Jeśli opłacił ubezpieczenie to ma takie samo prawo do korzystania ze służby zdrowia jak ty, a jeśli nie opłacił to 100% dostanie rachunek za leczenie xD co to za argument z dupy? xD

•  

@KomosaBiala: nie oczekuj, że na wykopie znajdziesz ludzi świadomych wyborów moralnych, które potrafią uzasadnić xd CZŁOWIEK MA PRAWO DO ŻYCIA, BO MA! xd W najlepszym przypadku mogą się powołać na absolut moralny, który i tak nic nam nie wyjaśnia, ale chociaż sprawia pozory ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trudno się ludziom pogodzić, że nie ma odgórnej sprawiedliwości i tylko pewna "umowa" społeczna trzyma nas w ryzach i definiuje to, co "moralne".

•  

zmuszanie kobiet do dziewięciu miesięcy niechcianej ciąży i wielogodzinnego porodu to znęcanie się.

@Soojin21: nikt do tego nie zmusza. Przeprowadzenie aborcji jest utrudnione, ale dla chcącego nic trudnego.

•  

@Soojin21: a zmuszanie kobiet do ruchania się bez zabezpieczenia to nie znęcanie się?

•  

@KochanekAdmina: taki sam argument z dupy jak twoj o nie przetrwaniu samodzielnym dziecka , czyli jezeli sam nie jest w stanie oplacic swojego ubezpieczenia niech zdycha pod plotem , ale nieudacznicy lewicowi tez nie zasługują na zycie bo bez pomocy państwa nie potrafią przetrwac . O kurwa co tera(✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

@NieRozumiemIronii: no, ale jednak wymusza korzystanie z metod uznanych za nielegalne w danym kraju. To tak jakby komuś na wyjście z biedy proponować napad na bank

•  

taki sam argument z dupy jak twoj o nie przetrwaniu samodzielnym dziecka

@AkyszLewusie: Ty akurat rzuciłeś argument który nie ma miejsca dzbanie bo Polska służba zdrowia działa dokładnie w ten sposób który opisałeś sugerując że nie xD

Ty chyba jesteś wynikiem uszkodzenia płodu xD kończę tę dyskusje. Nie zapomnij zaadoptować chorego porzuconego dziecka jak ci ich tak bardzo szkoda.

+: Amishia
    •  

@KochanekAdmina: no ty jestes wynikiem lezenia kondona za szafa 3 lata lub peknietej probowki

•  

jednak mamy coś takiego co pozwala nam odróżnić dobro od zła myślisz?

@teobalda: co, sumienie? Sumienie jest zależne od naszych przekonań. Ktoś może zabić człowieka i nie mieć żadnych wyrzutów sumienia, bo jest przekonany, że tamten sobie na to zasłużył.

•  

@KochanekAdmina: ty za to uzyles jakiego argumentu debilu , jesteś na poziomie pierwotniaka

•  

ty za to uzyles jakiego argumentu debilu , jesteś na poziomie pierwotniaka

@AkyszLewusie: Ile zaadaptowałeś chorych dzieci?

•  

@Walenciakowa: gdzie napisałem że ma donosić do końca? I dlaczego mi implikujesz bycie prawakiem, przygłupie? xD
      Jedyne sprawiedliwe wyjście to prawo do aborcji dla obu partnerów, jak tego nie rozumiesz to chuj mnie to boli i nie wołaj mnie więcej.

jedyne co by poruchali, to ręka kołdra albo drugi prawak

Prawie 2020 a lewica dalej uważa homoseksualistów za podludzi xD

•  
      teobalda via Android

0

@KomosaBiala i ktoś może nie zabić bo wie że to jest złe i sprzeczne z jego sumieniem.

•  

@teobalda: skąd wie, że jest to złe? Mamy dziesiątki przykładów społeczności, które uwielbiały śmierć i katowanie, patrz kamienowanie. Chodzi zatem o motyw? Czy sam fakt zabijania?

•  

Czasami jednak mimo tego dochodzi do nieplanowanej ciąży

@Soojin21: Z winy zabezpieczających się. Wystarczy myśleć albo łączyć antykoncepcje.

•  

pogrzeby naturalnie poronionych zarodków na cmentarzach

@lakukaracza_: I pogrzeby podpasek. Bo wiadome jest, że kobiety często naturalnie abortują zarodki wraz z okresem :)

•  

tyle ilu ty uchodźców

@AkyszLewusie: Nigdzie nie napisałem że chce przyjmowania i utrzymywania uchodźców, za ty masz typowe naziolskie zapędy mówiąc ludziom jak mają żyć i nie brać za to odpowiedzialności.

Płód "urodzony" więc niech już sobie zdycha w jakimś bidulu w własnym kale xD PRAWACKA MORALNOŚĆ OBRONIONA xD

•  

@teobalda: Polecam serię wykładów o moralności z Harvardu. Problem jest bardzo skomplikowany. Problem, z którym ludzkość zmaga się od setek lat. Nie da się go tak uprościć, bo dochodzimy do absurdów.

źródło: youtube.com

•  

i ktoś może nie zabić bo wie że to jest złe i sprzeczne z jego sumieniem.

@teobalda: No tak. Czyli państwo nie ma żadnego powodu, żeby karać tych, którzy nie uważają zabijania za złe. Bo to tylko kwestia sumienia.

•  

@KochanekAdmina: jaaMam naziolskie zapedy? debilu to ty chcesz aborcji przyglupie. To ty masz zapędy naziolskie związane z aborcja lewaku

•  

@boguchstein: nie piszę o jakichś podziemnych metodach u felczerów tylko cywilizowanej wycieczce na Słowację.

•  

@KomosaBiala: w swojej obronie masz prawo nawet zabić, podobnie kara śmierci jest dopuszczalna.

Albo udajesz i celowo zmieniasz temat, albo nie rozumiesz oczywistości: że prawnie dozwolone, instytucjonalne pozbawianie drugiego człowieka (niewinnego!) prawa do życia to zupełnie inna sytuacja niż np. kara śmierci za morderstwo..

Zarodek to wczesna forma życia ludzkiego, a aborcja niszczy społeczeństwo/cywilizację - bo przyzwolenie na zło w przestrzeni publicznej niszczy moralność społeczeństwa. Kwestia czasu to przełamywanie kolejnych barier - np. eutanazja na życzenie, potem pewno eutanazja "utylitarna" - bo tak lepiej dla społeczności, bo jakieś życie będzie uznane za bezwartościowe itp. itd. Już w niektórych "postępowych krajach" mamy z tym do czynienia. Eugenika o której już wyżej wspominałem - też zaczynała się "niewinnie" - miała służyć ludzkości i być sposobem na zbudowanie "nowego, lepszego świata"..

Inny problem to matki, które dopuściły się aborcji (ale też niedoszli ojcowie), np. w Anglii, gdzie wszelkie "lewackie osiągnięcia" zostały wdrożone (pigułki, edukacja itp.) - wiele nastolatek jest po kilku aborcjach..
      Czy takie osoby o zranionym/wypaczonym sumieniu, czasem cierpiące na "syndrom postaborcyjny" (depresje, lęki itp.) - czy w przyszłości takie osoby mają szanse na budowę "stabilnych związków/rodzin", czy dobrze wypełnią rolę matki i wychowają "szczęśliwe dzieci" ? Jak już wyżej wspomniałem - aborcja uderza w człowieka i degeneruje moralnie całe społeczeństwo..

•  

Ile zaadaptowałeś chorych dzieci?

@KochanekAdmina: ty i twój partner z miłą chęcią zaadoptowalibyście nawet 4 dzieci i nawet opieka społeczna by się bała zrobić jakikolwiek wywiad, jak nawet na twojej wycieraczce są barwy tęczowe

•  

A ciaza dotyczy faceta o wiele bardziej niz lgbt ktorzy dzieci miec nie beda nigdy, przekaz takowym ze nie grasuje po swiecie poteżny inseminator ktory tylko patrzy jak by tu lesbijke zaplodnic

@Saykoza84: osoby homoseksualne nie są bezpłodne i mogą obejść ograniczenia biologiczne, jeśli tego chcą. Lesbijka może zajść w ciąże, kupując od kogoś nasienie, istnieją też banki spermy. Kobieta bi może nawet przespać się z jakimś mężczyzną, jeśli jej partnerka wyrazi na to zgodę i też zajść w ciąże. A taka ciąża może być po prostu wadliwa. Mężczyzna z kolei w ciąże nie zajdzie i nawet para gejów musi już korzystać z pomocy surogatki.

PS. Lesbijka również może być zgwałcona. Gwałciciel z reguły nie patrzy na orientację seksualną swojej ofiary.

•  

ty i twój partner z miłą chęcią zaadoptowalibyście nawet 4 dzieci i nawet opieka społeczna by się bała zrobić jakikolwiek wywiad, jak nawet na twojej wycieraczce są barwy tęczowe

@zerohedge: Nawet mógłbym zaadotpować 10 dzieci. Nijak to ma się do dyskusji. Póki co to prawackie naziole chcą żeby te niechciane chore dzieci przychodziły na świat, a wtedy to już niech zdychają bo moralność naziola obroniona.

•  

w swojej obronie masz prawo nawet zabić, podobnie kara śmierci jest dopuszczalna.

@Zahary_pl: No właśnie. I nagle "każdy człowiek ma prawo do życia, nikomu nie wolno mu go odebrać" okazuje się dopuszczać pewne wyjątki: "chyba że...".

Albo udajesz i celowo zmieniasz temat, albo nie rozumiesz oczywistości: że prawnie dozwolone, instytucjonalne pozbawianie drugiego człowieka (niewinnego!) prawa do życia to zupełnie inna sytuacja niż np. kara śmierci za morderstwo..

Ok, wyjaśnij mi więc: dlaczego nie wolno nam zabijać niewinnych, ale winnych już tak?

bo przyzwolenie na zło w przestrzeni publicznej niszczy moralność społeczeństwa

Być może. Ale nie wyjaśniłeś jeszcze, dlaczego aborcja jest złem.

Kwestia czasu to przełamywanie kolejnych barier

To jest argument równi pochyłej. Przeciwnicy praw kobiet także twierdzili, że to doprowadzi do przyznania prawa do głosowania dzieciom i zwierzętom. To jest pseudo-argument, który odciąga nas od meritum.

Czy takie osoby o zranionym/wypaczonym sumieniu, czasem cierpiące na "syndrom postaborcyjny" (depresje, lęki itp.) - czy w przyszłości takie osoby mają szanse na budowę "stabilnych związków/rodzin", czy dobrze wypełnią rolę matki i wychowają "szczęśliwe dzieci" ?

Syndrom poaborcyjny to mit. Cierpią na niego tylko kobiety, które nie chciały dokonać aborcji, a czuły się do niej zmuszone. Osoba, która chce dokonać aborcji już ma "wypaczone sumienie". Samo dokonanie tego aktu nie sprawi, że stanie się jeszcze gorszą osobą.

•  

@lakukaracza_: hehe, jasne i do momentu narodzin nie jest człowiekiem.

•  

@KomosaBiala: kończę dyskusję, bo szkoda mi czasu na tłumaczenie oczywistości (obrona własna vs zabijanie niewinnego), czy też prostowanie Twoich kłamstw (dot. syndromu postaborcyjnego).

•  
      teobalda via Android

0

•  

@teobalda: czyli argument z absolutem moralnym xd

•  

@Zahary_pl: jeśli cokolwiek w kwestii moralności wydaje ci się "oczywistością", to widocznie nigdy się nad tym dłużej nie zastanawiałeś. A syndrom poaborcyjny jest mitem, poczytaj sobie, skąd wziął się ten termin.

•  

@teobalda: ok, czyli jedna religia mówi ci, że zabijanie jest złe, a inna, że jest dobre, w pewnych okolicznościach. Która religia ma rację?

•  

@KochanekAdmina: a kto jest dla ciebie prawakiem czy może sąsiad z pod 6stki który mówi tobie dzień dobry, on chyba jest prawkiem na takiego wygląda według ciebie?. Masz jaką definicji czy może są to jednostki z którymi opiniami się nie zgadzasz.

•  

@Zahary_pl: musisz zrozumieć, że dokonujesz podziału (świadomie lub nie), więc posiadasz pewne kryteria. Pozbawienie jednej osoby życia przez drugą, w danych okolicznościach jest dozwolone lub nie. Musisz podać podstawy tego podziału. Skąd ten podział wynika i skąd wiemy, że jest poprawny.

•  
      teobalda via Android

0

•  

@teobalda: polegasz na wierze, a wiemy, że wiara z definicji nie wymaga dowodów. Zatem używając wiary jesteś w stanie dojść do całkowicie sprzecznych wniosków i uważać je za prawdziwe. Zatem ta metoda nie nadaje się do ustalenia, co jest dobre, a co złe.

•  

Masz jaką definicji czy może są to jednostki z którymi opiniami się nie zgadzasz.

@zerohedge: Przecież od razu widać że prawacy mają dresy i takie typowe "zakazane mordy" nieskalane myślą. Normalni zdrowi, uśmiechnięci ludzie mają poglądy lewicowe. Widać to marszach. Prawicowe marsze złożone są z mieszanki łysych agresywnych dresów i typowych kucy. Na marszach równości całe wesołe uśmiechnięte normalne rodziny.

•  

@Planeta_odebete2: będzie płodem a potem będzie martwym płodem to wszystko. To nie o to chodzi by nazwać kogoś człowiekiem a może jeszcze nie, bo chodzi o to by kobieta miała wybór i by jako wolny człowiek mogła decydować o swoim ciele. Po to masz prawo by chronić dzieci czy plody, jakkolwiek to nazwiesz nie ma znaczenia, po 12 tygodniu ciazy. Nie możesz kogoś zmusić do rodzenia. Nikogo nie obchodzi czy kobieta pali w ciąży czy nie, to jej decyzja, komuś może się to nie podobać, ale nie może nic z tym zrobić. Ty chcesz chronić te zycia z jakiego powodu? Aborcja to prosty zabieg i kobiety robią to często, bo dziecko się np. Nie rozwija w macicy. Jest wiele przypadlosci dla których aborcja musi zostać wykonana i do tego dochodzi decyzja kobiety o swoim stanie zdrowia. Ona decyduje czy chce być w stanie ciąży czy nie. Ciebie nie obchodzą te kobiety ani te dzieci, nie weźmiesz tych niepełnosprawnych niedorozwiniętych dzieci do siebie, nie masz też prawa o nich decydować. Może jesteś religijnym zjebem, a to gorsze od wszystkiego, bo nie da ci się przemówić do rozumu.

•  

@KomosaBiala: znam "syndrom postaborcyjny" nie tylko z książek, czy wielu "internetowych świadectw".
      Znam, widziałem, a nawet ratowałem kobiety po "próbie samobójczej" - właśnie z powodu wyrzutów sumienia po aborcji. Tyle w kwestii "mitów" - bo najwyraźniej sam żyjesz w świecie "lewackich mitów", tych prosto z "wysokich obcasów" i "aborcyjnego dream teamu" ..

•  

ufam że moja

@teobalda: i na tej podstawie ma być stanowione prawo? Na twojej wierze?

•  

@Zahary_pl: odchodzisz od meritum, którym jest ustalenie, co jest dobre, a co złe i w jaki sposób jesteśmy w stanie tego dokonać.

•  

właśnie z powodu wyrzutów sumienia po aborcji.

@Zahary_pl: o, to to, właśnie tak się to nazywa. Wyrzuty sumienia. Żal po zrobieniu czegoś, co uważamy za złe. To nie jest jakaś psychologiczna przypadłość wiążąca się z usunięciem zarodka z macicy, tylko wyrzuty sumienia. Mamy zabronić aborcji, bo niektóre kobiety tego żałują?

•  
      teobalda via Android

0

•  

@boguchstein: przecież z Tobą nie dyskutowałem - to od jakiego "meritum" odszedłem (?) Rozmowa z @KomosaBiala zeszła na temat aborcji i syndromu - stąd mój wpis..

•  

@teobalda: jeśli w dyskusji o moralności odwołujesz się do absolutu moralnego, to zakładam, że nie rozumiesz problemu.

•  

@teobalda: no ale popatrz, do czego doszliśmy: zabijanie jest złe, bo Dekalog (w którego słuszność ty wierzysz), tak mówi. Czyli, w skrócie, zabijanie jest złe, bo ty tak wierzysz.

•  

@RustyJames:

będzie płodem a potem będzie martwym płodem to wszystko. To nie o to chodzi by nazwać kogoś człowiekiem a może jeszcze nie, bo chodzi o to by kobieta miała wybór i by jako wolny człowiek mogła decydować o swoim ciele.

Ojojojojojoj. Kobieta ma wybór. Gdy decyduje się na seks, zdaje sobie sprawę, że może począć nowe życie, za które stanie się odpowiedzialna.

Ty chcesz chronić te zycia z jakiego powodu?

Czy ty w ogóle słyszysz jak to brzmi? Bo to życia. Chronienie życia to najbardziej ludzka, z ludzkich postaw. Jakbyś upadł i rozwalił sobie ryj o glebę, to miej pewność, że ciebie też bym chciał uratować. Gdyby jakiś kretyn, mierzył do ciebie z pistoletu, to gdybym miał możliwość, chciałbym go powstrzymać. Nawet, gdyby kretynem był twój ojciec i twierdził, że to nie moja sprawa.

I nie wspominaj nic o rozumie, skoro nie potrafisz ogarnąć, że twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność innego człowieka.

@RustyJames:

•  
      teobalda via Android

0

•  

@teobalda: No właśnie, dla ciebie. Dla kogoś innego nie, więc dlaczego miałby go przestrzegać?

•  
      teobalda via Android

0

•  

@teobalda: teraz powiedz, dlaczego mamy słuchać twojej opinii, gdy mogę posłuchać kogoś kto "wierzy" w całkowicie odwrotną opcję? Albo trollujesz, albo nie kumasz jak działa logika i argumentacja.

•  
      teobalda via Android

0

•  

@KomosaBiala: tak - aborcja oprócz zabójstwa człowieka, również destrukcyjnie wpływa na psychikę kobiety - jakkolwiek to nazwiemy: sumienie/syndrom postaborcyjny itp. A Twoje "teoretyzowanie" i "semantyczne ucieczki" tych faktów nie zmienią.

Najwyraźniej wiedzą o tym syndromie m.in. władze Francji skoro grozi tam wysoka kara finansowa za przypominanie, że aborcja to zabójstwo.

Trzeba okłamywać całe społeczeństwo, zakazywać mówienia prawdy - aby nie potęgować właśnie "syndromu aborcyjnego". Choć oszukiwanie samej siebie co do prawdziwego znaczenia dokonanego czynu (dzieciobójstwa) - to tylko pozorna i chwilowa "ulga"..

•  

@Planeta_odebete2: Jak to brzmi? Chcesz ratować życia które mogą powstać a nie muszą, bo jest na to prosty zabieg. Komórki łączą się i powstaje dziecko ale można to powstrzymać na etapie który nie doprowadzi do żadnych szkod. To co innego niż życie człowieka który jest na świecie i nie jest w ciele innej osoby. Tak kobieta i mężczyzna uprawiają seks, często bez zabezpieczenia i tego nie zmienisz choćbym nie wiem co byś zrobił. Nie wydaje mi się żeby z tego powodu kobieta nie mogła zdecydować czy chce usunąć chory płód z którego powstanie chore dziecko. Nikt nie chce mieć aborcji ale kobieta powinna mieć ten wybór bo jest to w jej ciele.

•  

tak - aborcja oprócz zabójstwa człowieka, również destrukcyjnie wpływa na psychikę kobiety

@Zahary_pl: masz na to jakieś dowody? I jesteś w stanie wykazać, że urodzenie niechcianego dziecka i oddanie go do adopcji wpływa na psychikę (i ciało!) kobiety mniej destrukcyjnie?

Najwyraźniej wiedzą o tym syndromie m.in. władze Francji skoro grozi tam wysoka kara finansowa za przypominanie, że aborcja to zabójstwo.

Czekaj... czyli zgadzasz się z tym, że nazywanie aborcji zabójstwem zwiększa ryzyko syndromu poaborcyjnego? Jak myślisz, z czego to wynika?

I uciekłeś od meritum. Dlaczego niewinnym przysługuje prawo do życia, a winnym już nie?

•  

Tak kobieta i mężczyzna uprawiają seks, często bez zabezpieczenia i tego nie zmienisz choćbym nie wiem co byś zrobił.

Nie chcę nic zmieniać

> Nikt nie chce mieć aborcji ale kobieta powinna mieć ten wybór bo jest to w jej ciele.

Pozbawia się tego wyboru w momencie, w którym dobrowolnie godzi się na seks.

Dzieci nie rodzą się z nieruchomościami, tylko kilkanaście lat mieszkają u rodziców. Czy w związku z tym, rodzice mają prawo wypierdzielić je za próg, bo powinni mieć prawo decydować o tym, kto mieszka W ICH domu?

@RustyJames:

•  

no ale popatrz, do czego doszliśmy: zabijanie jest złe, bo Dekalog (w którego słuszność ty wierzysz), tak mówi. Czyli, w skrócie, zabijanie jest złe, bo ty tak wierzysz.

Oczywiście, na całym świecie, od krajów cywilizowanych, po jakieś kultury plemienne, co do reguły, kara się za zabójstwo. Jeśli dobrze rozumiem twoje intencje, próbujesz tu dowieść, że zabójstwo jest, w najgorszym wypadku, moralnie neutralne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@KomosaBiala:

•  

Oczywiście, na całym świecie, od krajów cywilizowanych, po jakieś kultury plemienne, co do reguły, kara się za zabójstwo. Jeśli dobrze rozumiem twoje intencje, próbujesz tu dowieść, że zabójstwo jest, w najgorszym wypadku, moralnie neutralne? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Planeta_odebete2: Nie. Próbuję dowieść, że moralność jest, ostatecznie, umową społeczną. Ja nie chcę być zabita, ty nie chcesz być zabity - umówmy się, że ja cię nie zabiję, jeśli ty też obiecasz mnie nie zabić. Taka umowa sprzyja funkcjonowaniu społeczeństwa, współpracy. A prawo stoi na straży tej umowy.

•  

@KomosaBiala: jest na to mnóstwo dowodów - szczeg. tych mocnych, czyli zeznań świadków/świadectw. Jak wspominałem ja znam osobiście takie przypadki. Ale najwyraźniej nie czytasz uważnie i w ogóle nie interesuje Cię w dyskusji "dochodzenie do prawdy", a tylko erystyka - czyli bicie piany, tzw. mieszanie herbaty bez cukru.

Dowody w postaci badań naukowych też znajdziesz, ale może to wymagać wysiłku (prawda często wymaga wysiłku!) i np. zakupu książki na amazonie, bo generalnie w dzisiejszym świecie prawda jest cenzorowana - jak już wspomniałem, w niektórych krajach nawet prawnie zabronili mówienie prawdy o aborcji, to któż miałby odwagę obiektywnie przeprowadzić takie badania (?)

Polecam Ci też film "Unplanned" - tam też poznasz więcej prawdy/faktów o aborcji.

Nazywanie aborcji zabójstwem jest stwierdzeniem prawdy - choć oczywiście okłamywanie, że jest to nic nie znaczący "zabieg" jak usunięcie "kurzajki", może komuś przynosić krótkotrwałą ulgę. Ludzie często potrafią wypierać ze świadomości prawdę i latami żyć w kłamstwie - ma to wysoką cenę, bo często pogubieni, zrozpaczeni - szukają ulgi w niekończących się sesjach u psychoterapeutów.

Naprawdę nie rozumiesz różnicy pomiędzy zabijaniem niewinnego dziecka - a zabiciem napastnika w obronie koniecznej ? Tak są sytuacje, gdy pozbawiasz się prawa do życia i taką sytuacją jest targnięcie się na życie drugiego człowieka!

•  

•  

jest na to mnóstwo dowodów - szczeg. tych mocnych, czyli zeznań świadków/świadectw.

@Zahary_pl: I jest mnóstwo zeznań kobiet, które po aborcji poczuły ulgę i nic poza tym. Więc nie można powiedzieć, że aborcja negatywnie wpływa na psychikę kobiety. Wiesz, co negatywnie wpływa na psychikę kobiety? Przekonanie, że zrobiła coś złego. Zrównywanie aborcji z zamordowaniem niemowlęcia prowadzi do stworzenia takiego przekonania. To nie aborcja prowadzi do syndromu poaborcyjnego - tylko narracja pro-life.

Polecam Ci też film "Unplanned" - tam też poznasz więcej prawdy/faktów o aborcji.

Zdajesz sobie sprawę, że ten film jest pełen przekłamań? Na pewno chcesz czerpać wiedzę z takich propagandowych źródeł?

Nazywanie aborcji zabójstwem jest stwierdzeniem prawdy

Tak, w tym samym sensie, jak ubój świni jest zabójstwem. Ale dla wielu ludzi nie ma w tym nic złego. Chociaż, gdyby im pokazać w trakcie posiłku filmy z rzeźni, to mogliby odczuć... syndrom pojedzeniomięsny. To działa dokładnie tak samo.

Naprawdę nie rozumiesz różnicy pomiędzy zabijaniem niewinnego dziecka - a zabiciem napastnika w obronie koniecznej ? Tak są sytuacje, gdy pozbawiasz się prawa do życia i taką sytuacją jest targnięcie się na życie drugiego człowieka!

Czyli to jest kwestia umowy. Ustaliliśmy, że jeśli ktoś nie trzyma się umowy o niezabijaniu, to jego ta umowa nie obowiązuje. Tak?

•  
      m.......o via iOS

0

@Soojin21: TO NIE PŁÓD TO NOWE ŻYCIE CUD STWORZENIA !!1!1!1!111!1!11111 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@mirka_wykopkova: Nie, ale nie oczekuj ode mnie, że zgodzę się na to, żebyś go z premedytacją w imieniu prawa zabiła.

XD ale katotalibański płatek śniegu

Hurr durr boge my feeeliings

•  

Znam, widziałem, a nawet ratowałem kobiety po "próbie samobójczej" - właśnie z powodu wyrzutów sumienia po aborcji
      Razem z kolegą gejem? Dowód kolego

•  

@Soojin21: mówisz o odczłowieczaniu, a sama robisz to odbierając nienarodzonym ludziom ich człowieczeństwo. Płód ludzki to jest co, kosmita? XD Nienarodzone kobiety można odczłowieczac! To wolno robic! Niechciana ciaza bo się wpadło to sobie ujebie dzieciaka, nie? W życiu trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny a nie zabijać ludzi

•  

W życiu trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje czyny a nie zabijać ludzi

@Ignacyy: O, skoro już tu jesteś, to może tobie uda się odpowiedzieć na pytanie: co jest według ciebie złego w zabijaniu ludzi? Dlaczego nie powinno się tego robić?

•  

Well, w demokracji jednak zdanie większości jest nadrzędne.
      A skąd ty wiesz jakie jest zdanie większości? Od 20 lat rządzą tu partie katolickie albo ultrakatolickie i jakoś żadna z nich nie odważyła się zrobić referendum w sprawie aborcji, bo dobrze wiedzą, że na 90% skończyło by się to ich porażką.
      @katuluu:

•  

@KomosaBiala: dobrze znam te refleksje, sam myślę niejednokrotnie o antynatalizmie, eutanazji, aborcji i widzę w tym wszystkim sens, z kolei w przedłużaniu gatunku go nie widzę. Tu chodzi bardziej o zwykłe ludzkie odczucia, moralność, którą sami ukształtowaliśmy i z której jako gatunek raczej nie wyjdziemy, a także obawę przed byciem świadkiem tego, jak świat upada, umiera, przez zabijanie ludzi, jeśli mówimy o sytuacji, w której zabijanie byłoby powszechnie dopuszczalne.

•  

@pat1ryk: Ludzie mają inicjatywę referendalną :) Jeśli jest tak dużo chętnych, to wio

•  

@Ignacyy: czyli zabijanie jest złe, bo gdyby było powszechnie dozwolone, to doprowadziłoby do upadku cywilizacji? Z tym się zgodzę. Tyle że zezwolenie na aborcję nie grozi cywilizacji w ten sam sposób. Zabijanie zabijaniu nierówne.

•  

@KomosaBiala: może i nierówne, po prostu denerwuje mnie, ze ludzie zaczynają sobie tak luźno poczynać i przestają brać odpowiedzialność za swoje czyny. Nie mówię o aborcji w skrajnych przypadkach, ogromnych chorobach itp., a o takiej "bo się trafiło".

•  

@KomosaBiala:
      Ubój świni, to zabójstwo świni, aborcja to zabójstwo człowieka. Choć niektórzy "relatywiści" uważają, że nie różnią się od świń/zwierząt..

W sprawie fundamentalnej - czym jest aborcja, film "Unplanned" nie przekłamuje, ale lepiej nie oglądaj, bo Ci "namiesza w głowie" - a Ty przecież nie szukasz prawdy ;) Podobnie prawdą jest stowarzyszenie założone przez bohaterkę tego filmu - w wyniku jego działań, setki kobiet "wyszło z matrixa" i zdało sobie sprawę, czym naprawdę jest aborcja i "planned parenthood"..

Napisałeś:

>> : I jest mnóstwo zeznań kobiet, które po aborcji poczuły ulgę i nic poza tym.

niektórzy okłamują siebie i innych, że "czują ulgę" - tak było choćby w przypadku Abby Johnson.. Zresztą inne zło - narkotyki - też jednym przyniosą "ulgę"(chwilową), ale wielu innym "zniszczą życie"..

•  

@Ignacyy: ale czy poddanie się aborcji nie jest wzięciem odpowiedzialności za swoje czyny? Zamiast "przypadkiem" sprowadzać na świat nowego człowieka, taka kobieta po prostu naprawia swój błąd i przerywa proces. Chyba że bardziej zależy ci na ukaraniu kobiety, na daniu jej nauczki. Tylko nie wiem, po co.

•  

@Soojin21 przecież w Polsce nie ma praktycznie głosów za zaostrzeniem obecnego prawa, które dopuszcza aborcję w przypadku zagrożenia życia matki, lub choroby płodu.

•  

@lakukaracza_: tak, płód to człowiek, tak mówią badania naukowe (to nie jest 'wątroba matki czy jej noga'), a jak nie wierzysz to zbadaj DNA, jakoś dziwnie okaże się zapewne, że jest inne niż matki...

•  

Ubój świni, to zabójstwo świni, aborcja to zabójstwo człowieka.

@Zahary_pl: Dlaczego zabicie człowieka jest złe, a świni nie? Cały czas próbuję dostać od ciebie odpowiedź na to jedno fundamentalne pytanie.

niektórzy okłamują siebie i innych, że "czują ulgę"

Oczywiście, ty wiesz lepiej, co inni czują. Bo gdyby faktycznie czuli ulgę, to by się kłóciło z twoimi poglądami. Więc nie mogą czuć ulgi, tak po prostu.

Wyobraź sobie świat, gdzie aborcję uważa się za zwykły zabieg. Żadna kobieta nie czułaby się winna po aborcji, rodziłoby się też mniej dzieci niechcianych i chorych - a te chciane i zdrowe nadal by się rodziły. Co byłoby złego w takim świecie? Spróbuj mi odpowiedzieć na to pytanie jak najkonkretniej.

•  

tak, płód to człowiek, tak mówią badania naukowe (to nie jest 'wątroba matki czy jej noga'), a jak nie wierzysz to zbadaj DNA, jakoś dziwnie okaże się zapewne, że jest inne niż matki...

@sebastiam: Bliźnięta jednojajowe mają to samo DNA. Czy to znaczy, że są jednym człowiekiem?

•  

@KomosaBiala: bliznieta jednojajowe moga miec to samo DNA, ale nie musza. Pytanie bylo czy maja to samo DNA co matka? (chodzilo o odrebnosc od organizmu matki, o to ze nie jest to czesc ciala matki, ale osobna zywa istota, czlowiek, co wiecej majacy swoje prawa w polskim kk np w kontekscie dziedziczenia)

•  

@KomosaBiala: tym razem już definitywnie podziękuję za dyskusję :) Przeniosła się do piaskownicy, a ja naprawdę mam ciekawsze zajęcia niż wyjaśnianie dlaczego 2+2=4.. Pozdrawiam

•  

Komentarz usunięty przez autora wpisu

•  

@Zahary_pl: jeśli dla ciebie kwestionowanie czegoś, w co mocno wierzysz = piaskownica, to chyba faktycznie nie mamy o czym rozmawiać

•  

bliznieta jednojajowe moga miec to samo DNA, ale nie musza. Pytanie bylo czy maja to samo DNA co matka? (chodzilo o odrebnosc od organizmu matki, o to ze nie jest to czesc ciala matki, ale osobna zywa istota, czlowiek, co wiecej majacy swoje prawa w polskim kk np w kontekscie dziedziczenia)

@sebastiam: ja rozumiem o co ci chodzi, tylko ten argument prowadzi do uznania ciała jednego bliźnięcia za część ciała drugiego, jeśli tylko mają to samo DNA.

•  

@KomosaBiala: nie, ten argument prowadzi do wniosku, ze kobieta decydujac sie na aborcje decyduje sie na zabicie zywego czlowieka (lub blizniat), a nie na 'wymazanie' czesci wlasnego ciala...jakby conajmniej byla to jej dwunastnica, a co za tym idzie, pytanie jest czy wolno jednemu czlowiekowi decydowac o tym ze inny ma przestac istniec (zostac zabity). Moim zdaniem , nie ma takiego prawa.

•  

@katuluu: każda ciąża i każdy poród to ryzyko dla zdrowia i życia matki oraz zawsze ogromne obciążenie dla organizmu. W przypadku nieuleczalnie chorego płodu jest to również zagrożenie dla zdrowia psychicznego kobiety.

Zmuszanie do rodzenia nieuleczalnie chorych dzieci to skurwysyństwo w stronę zarówno matki jak i tego dziecka, które będzie cierpieć swoje całe - czasem krótsze czasem dłuższe - życie.

•  

@lakukaracza_: nigdy nie słyszałam o aborcji 1dniowego zarodka.

•  

nie, ten argument prowadzi do wniosku, ze kobieta decydujac sie na aborcje decyduje sie na zabicie zywego czlowieka

@sebastiam: Nie, sam ten argument mówi nam tylko o tym, że kobieta ma w swoim ciele zbiór komórek, z którym dzieli tyle samo DNA, co ze swoimi komórkami jajowymi. Ten zbiór nie jest odrębny od jej ciała, jest odżywiany tą samą drogą, co reszta jej komórek, i jest żywy w tym samym sensie, jak żywe są komórki. Ten twór ma własne, ludzkie DNA, ale do żywego człowieka mu jeszcze daleko.

pytanie jest czy wolno jednemu czlowiekowi decydowac o tym ze inny ma przestac istniec

A czy wolno jednemu człowiekowi decydować o tym, że inny ma zacząć istnieć? Wbrew pozorom, to ma dużo większe konsekwencje dla samego zainteresowanego.

•  

@lakukaracza_: oho, dyskusja o aborcji. Ciekawe przed czym ta zasłona dymna tym razem... podnosimy jakieś podatki? Zawieramy jakieś chujowe umowy międzynarodowe? Sprzedajemy jakąś całą branżę za bezcen Niemcom/Amerykanom/Żydom? Dodajemy w kluczowym miejscu ustawy "lub czasopisma"? A może jednej z partii spadły słupki w sondażach i trzeba elektorat skonsolidować? Zrozumcie, że dyskusja o aborcji to jest zawsze temat zastępczy, a w kuluarach w tym czasie przepychane są zmiany w prawie, o których nawet się nie dowiecie, bo wszystkie media wałkują po raz stopięćdziesiąty aborcję.

•  

•  

@Soojin21 Twoje ciało staje się, też ciałem dziecka i jego ciało twoim, tylko że ono z chwila zapłodnienia nie zamierza cię mordować. Staram się prowadzić jakąś konstruktywną dyskusje ze zwolennikami aborcji ale już coraz mniej sił. Jakim trzeba być człowiekiem i jak bardzo zakochanym w sobie żeby bez skrupułów decydować i zabijać człowieka, z wyjątkiem sytuacji zagrażającej życiu matki, kobiety decydujące się na taki zabieg powinny być w mojej opinii sądzone jak zabójcy, odsiadka i przymusowa terapia

•  

@Buchos: Co jest złego w eutanazji? Terroryzowanie matki rodząc płód z gwałtu też jest spoko?

•  

Jeszcze miesiąc temu lewacy z neuropy zarzekali się, że nikt nie neguje tego, że płód w łonie matki od poczęcia to człowiek, nowe ludzkie życie. https://www.wykop.pl/link/5190603/96-proc-biologow-przyznalo-ze-zycie-ludzkie-zaczyna-sie-od-poczecia/
      A teraz widzimy pod tym wpisem lewackie pierdolenie, o tym jak to płód niby nie jest człowiekiem i nie zasługuje na żadną ochronę, żadne prawo do życia itd.

Nie uciekniecie od prawdy. Aborcja to morderstwo. To już wasza sprawa, czy zgadzacie się na legalizację tego morderstwa (dla niepoznaki zwanego aborcją), czy też nie.

•  

@Koliat: Powiedz mi kolego, czemu to dziecko jest winne, ze zasługuje na smierć ? Rozumiem traumę matki ale nikt nie zostawia kobiety samej po takim zdarzeniu, jeśli specjaliści mimo tego nie pomogą to natychmiastowo po porodzie może się go zrzec i zostawić w szpitalu. Zdaje sobie sprawę z powagi takiego zdarzenia ale to dziecko niczym nie zawiniło

•  

@Buchos: Przy czym widzisz - codziennie na świecie obumierają setki tysięcy zarodków. To normalny, naturalny proces. Wywołanie takiego obumarcia w małym promilu granicznych przypadków nie zwiększy ilości krzywd na świecie bo to "poszkodowane" dziecko nie zdążyło jeszcze niczego poczuć - dokładnie jakby nigdy nie istniało. To proste, szybkie i ekonomiczne rozwiazanie na które nie każdy musi się godzić - i jeśli matka wyznaje wartości które nie pozwalają jej na aborcje przecież nikt jej nie zmusi.

Swoją drogą - tabletka 72po to też coś złego?

•  

Nie, sam ten argument mówi nam tylko o tym, że kobieta ma w swoim ciele zbiór komórek, z którym dzieli tyle samo DNA, co ze swoimi komórkami jajowymi. Ten zbiór nie jest odrębny od jej ciała, jest odżywiany tą samą drogą, co reszta jej komórek, i jest żywy w tym samym sensie, jak żywe są komórki. Ten twór ma własne, ludzkie DNA, ale do żywego człowieka mu jeszcze daleko.

No wlasnie ten 'zbior' jak go nazwales, jest wlasnie odrebny od Jej ciala, fakt - nie przezyje przez pierwsze miesiace samodzielnie, ale jak zobaczysz zdjeci, chociazby USG to nie ma mozliwosci zebys uznal tego czlowieka jako czesc jej ciala... o tym ze jest to odrebna istota nie swiadczy tez to, ze nie moze sam istniec... sa rozne choroby wieku starczego, gdzie potrzebujesz np intubowania i nie mozesz sam egzystowac, nie znaczy to ze ktos przestal byc w tym momencie czlowiekiem...

pytanie jest czy wolno jednemu czlowiekowi decydowac o tym ze inny ma przestac istniec

A czy wolno jednemu człowiekowi decydować o tym, że inny ma zacząć istnieć? Wbrew pozorom, to ma dużo większe konsekwencje dla samego zainteresowanego.

powolanie do zycia / istnienia- nie jest tym samym. Chociazby w KK. Chociaz mam wrazenie, ze sobie pozwoliles tutaj na bardzo gruba ironie.

•  

bo to "poszkodowane" dziecko nie zdążyło jeszcze niczego poczuć - dokładnie jakby nigdy nie istniało. To proste, szybkie i ekonomiczne rozwiazanie na które nie każdy musi się godzić - i jeśli matka wyznaje wartości które nie pozwalają jej na aborcje przecież nikt jej nie zmusi.

powiedz to dzieciom, ktore sa abordowane w USA w 24tym tygodniu, maja wyksztalcone konczyny, uklad nerwowy, somatyczny i czuja wszystko, gdy sa zalewane trujacym roztworem a pozniej rozrywane na kawalki...

a owe zarodki . maja juz w 15 dniu plytke nerwowa i rynienke nerwowa, zatem nie czuja?

a jezeli komus 'nawala' system nerwowy i nie czuje bolu (sa takie choroby) to tez humanitarne jest sie jego pozbycie?

Swoją drogą - tabletka 72po to też coś złego?

cos bardzo zlego... bo to nie jest guz , ktory wycinasz, ale przyszly czlowiek....

•  

@KochanekAdmina: na szczęście 80% wniosków w Stanach odnośnie adopcji jest odrzucanych z powodu złej sytuacji materialnej delikwentów lub problemów psychicznych. To dobrze, iż ty i twój partner którego poznałeś w tym tygodniu się do tej grupy kwalifikujecie

Gorące dyskusje ostatnie 12h

Pamiętacie patusa od "17 lat żyje, a ty mi pietnastaka dajesz" ? No to właśnie wyszedł na wolność. Sąd drugiej instancji jeszcze zmniejszył mu wyrok z 15 na 13 lat ¯\(ツ)

pokaż spoiler #polska #sadowehistorie #patusy #ciekawostki #prawo #mojkrajtakipiekny #bekazpodludzi #patologia #patologiazewsi
    pokaż całość

odpowiedzi (83)

to niezły matrix

odpowiedzi (12)

Polska na nic nie jest gotowa

Plecak położony w centrum nie wzbudza podejrzeń

Można zabić prezydenta większego miasta na większym festiwalu WOŚP i huj

Kościoły to skupiska starych bab co nie myją łap po sraniu kaszlą na bułki w sklepie a komunikacja miejska to już wgl

Szkoły to istne kupy gówna bakterii gdzie papier do kibla to wyczyn

Zakłady to janusserka że jak się zatoniesz to zaklej plastrem żeby szef cb nie wyjebał bo dostaniesz L4

Jak ktoś założy maskę anty smogowa to jest cyborgiem z przyszłości z pokolenia androidów Andromedy

Nie stać nas na szczepionki . Ten wirus nas zajebie . Zbyt lekko do tematu podchodzimy.

Szpitale nie mają funduszy ani izolatek czy kwarantnn a większość odpowiednich osób to niekompetentni ludzi

Stan szpitali to beka bo dobrze że hajs idzie w kościół a lekarze to chuj bo ważne że są ludzie po filologi czy europeistyce

HEHE WODECZKA I OGORECZEK NAJLEPSZE POLSKA STRONK SEBA HOĆ DO CHOLANDII NA JOINTA TAM JEST RZYCIE

U nas NFZ to fikcja ale ważne że w Ndz nie chodzi się do sklepu bo pan na chmurce się obrazi i 500+ jest
    Wszystko na odpierdol.

#gownowpis
    #zalesie #afera
    #chiny
    pokaż całość

odpowiedzi (28)