Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam. Jak działa #rozbiorka #perfumy w świetle prawa i nabywanie takich perfum ? Jest szansa, że kiedyś smutni panowie wpadną? Z kolegą dyskutowalismy na ten temat dziś. Dał przykład kupna butelki 1l wódki i rozlania go do 2x 0.5 i sprzedaży. Pozdrawiam
  • 24
@lukaszcba1989:
Z alkoholem jest inna sprawa, bo tam masz monopol i regulacje dot. obrotu, dlatego ludzie kitraja sie bardziej z robieniem dekantow. Ta nisza jednak tez istnieje i mozna kupic probki whiskey.

mysle ze rozbiorki, ktora nie maja dochodu, mimo ze maja obroty i przychod, nie ma charakteru dzialanosci gospodarczej, ma charakter okazjonalny w rozumieniu czasowym i organizacyjnym
@vizori: ale masz duze koszty uzyskania przychodu, bo musiales wydac pieniadze na gratisy. Chyba, ze gratisow nie mozna zaliczyc na poczet kosztow uzyskania przychodow
@Kexu: Z tymi gratisami to nie takie proste, obawiałbym się że skarbówka mogłaby zinterpretować te "gratisy" jako wydatek reprezentacyjny (którego nie można wrzucić w KUP) ( ͡° ʖ̯ ͡°) Poza tym, jeżeli wartość gratisów jednorazowo przekracza 200PLN jest to klasyfikowane jako "przychód z innych źródeł" i osoba kupująca odlewki musiałaby umieszczać je w PIT-8C.
@vizori: Jak tutaj leca rozbiórki po 5k i więcej obrotu, to byłoby z czego naliczać jakby komuś coś się przywidziało, że podatek jednak się należy... Jeszcze by tego brakowało, aby trzeba było się spowiadac US jakie odlewki sie kupuje/sprzedaje.
@Kexu: Obrót jak obrót, ja to się najbardziej boję przypadkowego zostania przestępcą podatkowym przez kilka groszy zarobku na szkle ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@uwielbiamnalesniki: Przecież te gratisy nie biorą się z powietrza, ich wartość pewnie byłaby ustalana na podstawie tego ile zapłaciłeś za flakon.
@makrel_gieldowy: Wiadomo, to podstawa. Gorzej że na takie rzeczy trzeba mieć paragony, a z przechowywaniem ich bywa różnie. Nie wiadomo też jak daleko potencjalna kontrola chciałaby zaglądać w przeszłość ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@vizori: No nie wiem, mi się wydawało ze wlasnie wartosc gratisów można ustalić z powietrza, skoro obraz namalowany farbkami za 2zl mogę sprzedać za 1mln to czemu nie mogę sprzedać płynu o ładnym zapachu za jakaś ustalona przeze mnie kwotę? Wartosc płynu to grosze bo w końcu to alkohol plus jakies składniki zapachowe, wartosc zapachu jest jak wartosc obrazu. Będą sprawdzać skład chemiczny żeby udowodnić ze to był mityczny batch pierwszego
@lukaszcba1989 zbyt dużego pola do dyskusji tu nie ma. Z nabywaniem żaden problem, to sprzedawca się martwi. Ewentualnie możesz być ciągany jako świadek jak widniejesz na przelewach.

W przypadku sprzedaży wchodzą takie definicje jak okazjonalość i organizacja. Jeśli handlujesz odlewkami w sposób trwały i zorganizowany, jesteś zobowiązany zarejestrować taką działaność. Przy przychodzie (nie mylić z dochodem) ok. 40 000 (~15 flaszek Roji) nawet trzeba kasę fiskalna ogarnąć.

Kolejny aspekt to rozbiórki okazjonalne,
@uwielbiamnalesniki: Dalej musiałbyś pokazać skąd masz sok. I wydaje mi się że nawet jeśli asekuracyjnie trzymałbyś wszystko w formie GO które rzekomo rozrabiasz to mógłbyś mieć przypał przez handel kosmetykami niespełniającymi europejskich norm(etykieta, raport bezpieczeństwa, zgłoszenie w CPNP) ( ͡° ͜ʖ ͡°)