Wpis z mikrobloga

Co robie źle, jeśli przy przysiadzie high-bar najbardziej czuję prostownik? Schodzę biodrami do poziomu kolan, dupa mi sie nie zawija, trzymam brzuch, nie garbię się. Pcham plecami jak wstaję? Jak to fixnąć?

#mikrokoksy
  • 13
Dodaj dzien dobry do treningu.


@bst: Ja bym polecał raczej back extensions na ławce 45°, bo tam ciągle jest stosunkowo wysoki moment zginający odcinek lędźwiowy, a w dzień dobry bardzo szybko spada wraz z prostowaniem się biodra. Dodatkowo jako uzupełnienie dzień dobry siedząc, bo tam maksimum momentu przypada na podobny kąt zgięcia biodra, co w rzeczywistym przysiadzie.
@heheszkant: Jeśli przy izometrii puszcza mu prostownik warto iść w tym kierunku, koncentryka wymaga mniejszej siły mięśnia do skurczu niż izometria, w dzień dobry może poza tym wypracować sobie nawyk dla CUNu trzymania prostownika przez brzuch. Back extns dopiero po tym jako akcesorium bardzo ok
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chyba macie rację z tą izometria. Wydaje mi się że robię przeprost przy wstawaniu i stąd napięcie prostownika. Nie wiem czy też tak macie ale ja jestem w stanie napiąć brzuch i mimo to wygiąć się trochę w tył prostownikiem XD
koncentryka wymaga mniejszej siły mięśnia do skurczu niż izometria


@Poemat: Nie wiem, co masz na myśli. Generalnie mięśnie kurcząc się wytwarzają siłę, która jest przekazywana przez przyczep na staw, a nie wymagają jakiejś siły do skurczu. Wymagają to raczej sygnału z mózgu i paliwa.

Jeśli chodziło Ci o to, że przy pracy koncentrycznej wytwarzają więcej siły niż przy izometrycznej, to jest dokładnie odwrotnie:

It is well acknowledged that muscles that
  • 0
@heheszkant ale to dzien dobry jest najbardziej podobne do problemu jaki jest do rozwiazania. Przepracuje cala tylna tasme bardzo mocno.
No i ciezary beda zupelnie inne. Jak robi siad powiedzmy ze 150, to w dzien dobry spokojnie 100 powinien robic. A wez zaladuj w back extension 100kg na kark.
@heheszkant Sprawdź wykresy EMG dla mięśnia przy pracy koncentrycznej, izometrycznej i ekscentrycznej - w takiej kolejności jak napisałem wymaga on większej siły do wyzwolenia takiej samej wartości mV