Wpis z mikrobloga

Zacząłem się powoli rozglądać za nowym laptopem i powiem Wam, że tylko się #!$%@?łem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

5 lat temu kupiłem MSI, model GE60 z i7 i gtx850m do 4 tys. Laptop poza dobrymi parametrami na tamte czasy opakowany był w obudowę ze szczotkowanego aluminium, z bardzo dobrym, równomiernie podświetlonym i jasnym ekranem( ponad 300cd/m2). Ponadto ma świetny touchpad, wszystkie niezbędne porty i dojście serwisowe.

Na chwilę obecną patrząc nawet do 5 tys jest słabo. Sprzętowo może i są okej, ale czar pryska jak się wczyta w specyfikacje i testy na różnych portalach.

Moja prywatna lista hańby:

1. tandetna plastikowa obudowa i touchpad
2. ciemny albo nierównomiernie podświetlony ekran
3. brakujące porty - np od kart SD
4. brak dojść serwisowych - trzeba odkręcać i podważać całą obudowę od spodu
5. już nawet nie wspominam o wyglądzie niektórych laptopów gamingowych XD

Wiążę nadzieję z MSI Alpha 15, który niedawno miał premierę i dopiero wejdzie do sprzedaży.

Możliwe, że szukając ominąłem jakiś model więc jeśli macie sugestie to chętnie przeczytam.

#komputery #laptopy #zalesie
Pobierz
źródło: comment_2TQrtERjZVsLSwN4VOFsBnBTmslB9wV6.jpg
  • 1
To tak:
Wszystkie laptopy są wykonane poniżej jakiejkolwiek krytyki pod względem wykonania
Nierównomierne podświetlenie/blb - niestety to jest losowe jak sie sztuka trafi, nawet monitory za 2kafle to totalny random, takie standardy quality control,
ograniczenie bryły na wyjścia serwisowe to ciecia i zbijanie kasy jakoby no nie da sie otworzyc to nie da sie nic wymienić.
od 5k zaczynają się sensowne modele, ale obecne ge mają plus w postaci chłodzenia które tylko