Wpis z mikrobloga

Śmiejecie się z Francuzów, że wywieszają białe flagi, poddają się itd, lecz rachunek II ww jest prosty, ich kraj oraz gospodarka ocalały, Polska straciła wszystko, a najbardziej żal ludzi, za co zginęli skoro Polska przegrała kampanie?
Gdy Francuzi odczuli, że podwyżki w ich kraju idą niewspółmiernie z ich wynagrodzeniami, wyszli na ulicy. W Polsce natomiast nadal jest kult pracy, byle pracować za 2,5 tys., praca dla pracy, wszystko dla szefa żeby kupił sobie najnowszy model auta.
Sami sobie, szczerze odpowiedzcie kto jest przegrywem, Polacy, czy Francuzi.
Śmiejecie się z Afrykańczyków, że kilkanaście procent ich nie pracuje. Nie pracują ponieważ mają dumę i godność, która nie pozwala im być dymanym za grosze, a mimo to im nawet na wynajem mieszkania nie starcza.
#praca #pracbaza #historia #przegryw
  • 22
@tokumbo Nie ma co porównywac Francji do Polski. Startowali z innego pułapu przed wojną i cyt. Karierę Nikosia Dyzmy - gdy w nich Amerykanie ładowali dolary, to w nas Ruskie Marksa i Engelsa. Zniszczenia wojenne miały wpływ, ale nie taki. Gdyby było jak mówisz, to Czechy byłyby na poziomie Francji, a jest im znacznie bliżej do nas - mimo że też mieli lepszą sytuację przed wojną.
Francuzi są przegrani bo ich społeczeństwo niedługo stanie się mniejszością we własnym kraju.


@Hubciap: Tak tak. Francja upada pod naciskiem kalifatu odc. 2137.

Prawda jest taka że pod kątem demokracji i kontroli obywatelskiej taka Francja jest kilka lig nad Polską w której ludzie mają generalnie w dupie politykę i swoją przyszłość związana z decyzjami naszych kochanych polityków.

Niech się dzieje wola nieba, ważne żeby na bombelki było, o patrz Grażyna, chleb
afrykańczykom to się nie chce robić bo są cholernymi roszczeniowymi leniami.


@Kamil10445: polecam pojechać do afryki i sprawdzić czy to prawda na własne oczy. Tam nie ma żadnego socjalu ani publicznej służby zdrowia i każdy #!$%@? jak może, a alternatywą jest śmierć głodowa.
@tokumbo: no niestety.

Francja: jeden z przegranych i podbitych przez Niemcy krajów, czynny udział w Holocauście, oficjalna kolaboracja z nazistami: po wojnie należą do czwórki dzielącej Niemcy na strefy wpływów, "zwycięzcy", generalnie wychodzą na tym interesie najlepiej.

Polska: kraj przegrany i podbity przez dwóch najeźdźców, jeden z najsilniejszych ruchów oporu mimo ciężkiego terroru i reżimu okupantów, brak oficjalnej kolaboracji, prowadzenie działań wojennych na emigracji: w nagrodę 40 lat kolejnej okupacji, skrajne
@TypowyRobert: może, ale rodowity francuz przechodzący na islam to niezwykła rzadkość, choć niedługo może to będzie rozsądek
@venividi: nie wiem co w tym takiego śmiesznego, naród upada w kilka pokoleń a nie w ciągu kilku postów na wykopie. Teraz się śmiejesz a za 50 lat będą do nas emigrować. Ale wiadomo że wykopek woli poniżać swoich niż się przyłożyć do budowy państwa.
nie wiem co w tym takiego śmiesznego, naród upada w kilka pokoleń a nie w ciągu kilku postów na wykopie. Teraz się śmiejesz a za 50 lat będą do nas emigrować. Ale wiadomo że wykopek woli poniżać swoich niż się przyłożyć do budowy państwa.


@Hubciap: Ale masz na to jakieś dowody czy stworzyłeś se chochoła i teraz próbujesz go bronić?

Francja ma całkiem długą historię kolonialną, więc czarnoskórzy zamieszkują tam nie
@venividi: Nawet jak bym chciał normalnie porozmawiać to zostane nazwany polaczkiem i że krzyczę na widok murzyna. Mówię o pewnej tendencji, która się uwidacznia po latach, a masowa imigracja zaczęła się najwcześniej w latach 70 z Algierii a nie od jakichs pojedynczych murzynów z belle epoque. Pani kanclerz niemiec też swoje dołożyła. Niech statystyką będzie przejście się po Paryżu osobiście, mniej białych niż kolorowych. Jak przejżałem twoje posty tutaj drugi raz
stwierdzam jak jest z obserwacji i tyle


@Hubciap: Tak można podsumować Twoją odpowiedź. Jakie dane? Jaka historia? Jacy muzułmanie na płw. Iberyjskim?

JA PRZECIEŻ WIDZE ŻE NAS KOLONIZUJĄ I BEDO EMIGROWAĆ.

Nawet jak bym chciał normalnie porozmawiać to zostane nazwany polaczkiem i że krzyczę na widok murzyna


No ale w tym problem drogi mirku że sam się w ten sposób pokazujesz wyskakując z teorią, na poparcie której nie podajesz nawet cienia
@venividi: wychodzisz z błędnego założenia, że mi na tej rozmowie tak zależy że będę teraz szukał bibliografii, albo że zawsze mam pod ręką dane eurostatu. Ja nie piszę doktoratu na temat imigracji tylko mówię o swojej obserwacji i wiedzy, jak w każdej rozmowie. Nie wiem skąd założenie że ja to muszę udowadniać, nie zgadasz się to się nie zgadzaj, ale obrażanie mnie tylko prezentuje kto tu ma większe predyspozycje do wypowiedzi.
wychodzisz z błędnego założenia, że mi na tej rozmowie tak zależy że będę teraz szukał bibliografii, albo że zawsze mam pod ręką dane eurostatu.


Nie wiem skąd założenie że ja to muszę udowadniać, nie zgadasz się to się nie zgadzaj,


@Hubciap: Podstawowa zasada. Stawiasz tezę? Uargumentuj ją, bo na Tobie spoczywa ciężar argumentu. W przeciwnym razie Twoja teza jest warta tyle co nic.

Ja nie piszę doktoratu na temat imigracji tylko