Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej latające Mirki.
Robię PPL w UK. Do tej pory myślałem, że jeśli będę zdawał egzamin na radiooperatora w języku angielskim to z automatu dostanę ICAO level 6 i z bani. Okazuje się że coś się pozmieniało albo ja byłem w bledzie i ludzie, których pierwszym językiem nie jest angielski muszą mieć papier że na jakimś tam poziomie tym językiem się posługują. Oczywiście na stronie CAA(odpowiednik ULC) jest to tak przedstawione, że teoretycznie podczas zdawania egzaminu na radiooperatora egzaminator powinien cię dopuścić do jego zdawania jeśli twój poziom to level 6. Jeśli nie to musisz zdawać w wyznaczonym i zaaprobowanym przez CAA ośrodku ten właśnie egzamin ICAO (English proficiency test for aviation czy coś takiego). Takich ośrodków w UK są całe 2, jeden w Bournemouth (piękne plaże ale nie chce mi się tam jechać o tej porze roku), a drugi w Plymouth. Ale ale, dostałem cynk, że w przyszłym roku otwierają taki ośrodek w Midlands, w Leicester dokładnie. Napisałem e-mail z prośbą o więcej informacji i dostałem odpowiedź, że:
_
As a matter of interest, if you can make it there either Tuesday or Wednesday of next week (17th/18th December) we may be able to offer you the assessment free of charge if you don’t mind being observed by some examiner trainees.



_
Czyli w przyszłym tygodniu. Ja jestem nie przygotowany w ogóle bo dopiero zacząłem się interesować tematem. W dodatku mam być czyimś królikiem doświadczalnym ale z drugiej strony czuję, że bez przygotowania ten level 4 powinienem ogarnąć + w kieszeni zostaje £250 i czas dojazdu też robi robotę w tym przypadku.
Pytania do tych co mają ten temat za sobą:
- w przypadku zdobycia czegoś poniżej levelu 4 jest to gdzieś odnotowane?
- jak się przygotować na szybko, żeby zdać na 6?( ͡ ͜ʖ ͡)
- czy jestem niespełna rozumu, że się nad tym w ogóle zastanawiam i powinienem brać taka propozycję oglądania się za siebie?
#lotnictwo #samoloty #ppl #icao #angielski
  • 22
- w przypadku zdobycia czegoś poniżej levelu 4 jest to gdzieś odnotowane?


@kret_w_granulkach: Liczy się twoje aktualne uprawnienie, nikt nie będzie sprawdzał (nawet wątpię, że będzie miał taką możliwość), jaki stopień uzyskałeś w przeszłości.

- jak się przygotować na szybko, żeby zdać na 6?( ͡ ͜ʖ ͡)


@kret_w_granulkach: Jak się dowiesz, to mi napisz, też chciałbym wiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡°)

czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kret_w_granulkach: Ja przygotowywałem się z książki air speak, cos tam jeszcze z aviation English, do tego katastrofy w przestworzach po angielsku i blog icao4you ma bardzo dużo fajnych materiałów dla niestandardowych tematów, nie wiem jak wygląda Twój egzamin tam, być może się do tego nie przydadzą. Vas aviation na yt dla osłuchania się w non routine też może lecieć w tle.
@Rocky_Zuma_Skye: @Artiii: @positive_rate: @wololololo: dzieki za pomoc i rozwianie obaw. w zasadzie się zdecydowałem i jesli podpasuje mi godzina to będę sie podejmował tematu w środę.
@Artiii: mój egzamin ma wyglądać tak: https://www.ealts.com/pages/demonstration.html i o ile ten speaking wydaje się do przejścia to widzę, że z braku przywyczajenia do komunikacji w powietrzu (całe 12h nalotu jak do tej pory) listening będzie problematyczny.
@kret_w_granulkach No cóż, z komunikacją radiową niestety trzeba się osłuchać, ale nie jest w tym twoim teście tak źle, jak kiedyś słuchanie na ELPACU - tam był dramat ;) W każdym razie posłuchaj trochę frazeo, nawet na yt z podpisami, sporo ci pomoże. Powodzenia i daj znać, życzę ci 6 żebyś już więcej nie musiał tego robić ;) U mnie 6 niestety to spokój na 9 lat.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NieRozumiemIronii: jeśli wszystko pójdzie dobrze to wracam na wiosnę. Już raz zaczynałem jesienią i nie mówię że jest źle ale podejrzewam, że jednak wiosna i lato to lepszy okres biorąc pod uwagę pogodę i to że oprócz latania jest jeszcze życie, a przy okazji trzeba się nauczyć teorii której niby nie jest dużo w porównaniu do ATPL ale nie jest też tak mało, zwłaszcza jeśli głowa odwykła od nauki.
Dlaczego pytasz?(