Wpis z mikrobloga

(Wpis nr 307)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" ( #zlotaeravhs) będzie film, przez jednych uważany za SF, przez innych za docudramę, w każdym bądź razie to oparta na faktach historia zaginięcia człowieka, który > później twierdził, że został porwany przez UFO... Czy to prawda, czy oszustwo, każdy sam musi ocenić...

"Uprowadzenie" (Fire in the Sky, 1993)

5 listopada 1975 roku, godzina 17:49, Białe Góry, północno-wschodnia Arizona, USA.

Grupa drwali wracająca z pracy zauważyła krążący nad ziemią dziwny obiekt. Jeden z nich, Travis Walton wysiadł z furgonetki i poszedł w stronę tajemniczego obiektu. Wtedy ogarnął go promień światła wystrzelony ze statku.

Kumple Waltona uciekli, on nie miał tyle szczęścia, został wciągnięty na pokład. Koledzy opowiedzieli o tym zdarzeniu policjj i ludziom w miasteczku, jednakże nikt w to nie uwierzył, wyśmiewając tę historię.

Do tego policjant prowadzący śledztwo podejrzewa, że ta "historyjka" ma ukryć fakt zamordowania Waltona.

Wszystko się zmienia, gdy po kilku dniach zaginiony zostaje odnaleziony i szczegółowo opowiada o swoim uprowadzeniu i pobycie na statku, gdzie został poddany bolesnym badaniom i eksperymentom medycznym jakie na nim przeprowadzili kosmici z UFO.


Zwiastun. Strona Filmweb.

Film on-line, z lektorem, na vShare lub Cda.

Dla zainteresowanych UFO - polecam film **"(Incydent w)Roswell".

Poprzedni wpis - sensacja z ciężarówkami "Czarny pies", wcześniej - kickboxing "Czarny pas" i thriller o Yakuzie "Czarny deszcz".

⇨ #zlotaeravhs -** mój autorski tag do obserwowania przypominanych filmów, a zarazem do przeglądania wszystkich wcześniej prezentowanych.
W zakładce z grafiką można szybko i łatwo obejrzeć "hurtowo" komplet ich okładek...
https://www.wykop.pl/multimedia-tag/zlotaeravhs/ .

#ufo #takbylo #kosmici #gruparatowaniapoziomu #filmnawieczor

Montago - (Wpis nr 307)
Dziś w cyklu "Filmy ze Złotej Ery VHS" ( #zlotaeravhs) będzi...

źródło: comment_nxFL3tDIQTQYDdVHgtAsbYBoclvckptR.jpg

Pobierz
  • 16
@Montago: Przerwa w tagu, czy to już koniec? Pytam, bo fakt, że dawno nie zaglądałem, ale jest to z pewnością jeden z najlepszych tagów na wykopie, wykonałeś kawał porządnej roboty, a wielu osobom przywróciłeś wspomnienia z dzieciństwa, za co serdecznie Ci dziękuję.
@Montago: Bardzo mi przykro, że coś takiego Cię spotkało, ogromnie się cieszę, że udało Ci się z tego wyjść i jesteś znów z nami. Uważam, że Twój tag jako jeden z nielicznych przejdzie do historii. Mega, że jesteś!

Na "pocieszenie" dodam, że ja także już się żegnałem w sierpniu że wszystkim...

"Nie ważne, napijmy się"
contrast - @Montago: Bardzo mi przykro, że coś takiego Cię spotkało, ogromnie się cie...