Wpis z mikrobloga

Wiecie jak wygląda wkurzona kapibara? Tak samo jak radosna kapibara, to tylko kapibara, nie czepiajcie się.

Co się jednak odwaliło, to mnie przerosło. Wysypał mi się telefon, mama mówi: "dobra prześlę Ci pocztą jakiś zastępczy, jutro będzie u ciebie". Kolejnego dnia dostaję sms'a o treści: Zostawiłem paczkę u fryzjera - tu nazwa salonu i adres. Myślę sobie - ok spodziewam się przesyłki, ale od poczty polskiej, przecież powinni:
- zostawić paczkę w domu, skoro chłopak pracuje zdalnie i zwykle nie wychodzi
- gdyby nie usłyszał domofonu, przecież powinno być awizo
- nikt nie dzwonił do mnie i nie konsultował, czy wyrażam zgodę na zmianę adresu i odbiorcy mojej przesyłki
- jeśli teraz załatwiamy to przez fryzjera, to gdzie kod odbioru? Przecież fryzjerka nie będzie mnie legitymować?

Idę więc do tego fryzjera, nie wiem o jaką paczkę chodzi, bo przecież ten telefon nie miałby sensu. Pytam się:

Ja: Dzień dobry, ponoć jest jakaś paczka dla mnie.
Fryzjerka: a tak tu są paczki, pani sobie wybierze.

Były 3 paczki, w tym jedna moja. Patrzę na fryzjerkę i korci mnie, żeby powiedzieć, że wszystkie są moje, ale pytam się ,czy to tak zawsze u nich wygląda. Bo przychodzi ktoś z ulicy i mówi: wezmę paczkę, a oni bez sprawdzenia danych, bez weryfikacji, zabezpieczeń, niczego, mówią spoko, proszę się częstować. Babeczka na to, że klienci są jej zawsze wdzięczni, przecież dostają sms'em info, że mogą sobie odebrać u nich. Teraz nie wiem, co z tym zrobić, zgłosić zaginięcie przesyłki (naturalnie przy tym całym absurdzie niczego nie podpisałam), podać adres, gdzie można wejść i zabrać paczki, bo #rozdajo? Na bank nigdy więcej nie zaufam #pocztapolska, bo to jakiś cyrk. Co Wy byście zrobili? Jeśli taka paczka zaginie, do kogo mieć pretensje? Też ciekawe, co by się stało jeśli olałabym tego sms'a i nie odebrała przesyłki. Gratulacje dla kuriera i poczty polskiej za nowatorskie rozwiązania. Co o tym myślicie?

#pocztapolska #fail #wkurzonakapibara
  • 5
@RefleksyjnaKapibara:
Zasady doręczania przesyłek określa art 37 ustawy Prawo pocztowe.

Art.37.
1. Przesyłkę pocztową lub kwotę pieniężną określoną w przekazie pocztowym doręcza się adresatowi pod adresem wskazanym na przesyłce, przekazie lub wumowie oświadczenie usługi pocztowej.
2. Przesyłka pocztowa, jeżeli nie jest nadana na poste restante, może być także wydana ze skutkiem doręczenia:
1) adresatowi:
a) do jego oddawczej skrzynki pocztowej, z wyłączeniem przesyłek rejestrowanych,
b) w placówce pocztowej, jeżeli podczas próby