Wpis z mikrobloga

@sorek: Ja jako Polak wolałbym żeby do Brexitu nie doszło. Jak mi torysi wprowadzą cła na polska wędlinę czy ograniczą mi swobodę podróżowania do domu to ich chyba #!$%@?ę. O obecnym miejscu pracy nie wspominam, bo NHS za ich rządów zostanie na bank sprywatyzowany / sprzedany amerykanom. O takich ''luksusach'' jak normalna komunikacja miejska w miastach poza Londynem i obniżka cen pociągów też możemy zapomnieć.
@sorek: Jak nie chcą jak chcą. Rządy konserwatystów to kolejne lata austerity i generalnego dziadostwa. Zobacz sobie co się dzieje w niedoinwestowanych samorządach czy szpitalach xD WIesz że po latach wrócili do postcode lottery w sprawie niektórych zabiegów? xD Wiesz że oddziały ratunkowe są zawalone ludźmi którzy przez tydzień z rzędu nie mogą się dostać do lekarza rodzinnego z racji ograniczenia finansowania przychodni? Ja coś o tym wiem.
@Stryjekmod: Ta. Imperium w którym przez własną idiotyczną politykę nie ma kto posprzątać korytarza w szpitalu przez brexitową nagonkę na tych złych imigrantów z UE co zabierają pracę ''prawdziwym'' brytyjczykom xD O innych znacznie ważniejszych pracownikach nie wspomnę, bo pomimo oferowania Golden Hello nie ma wystarczającej ilości pracowników stricte medycznych wliczając w to pielęgniarki, lekarzy czy flebotomistów. Nawet import z Filipin i Indii nie wyrabia.
@MarianoaItaliano: oczywiście masz rację we wszystkim co piszesz, do tego dodałbym również sektor edukacji wyższej, gdzie są duże braki w kadrze, i w pytę więcej by się tego znalazło. Ale wisienką na torcie jest kosz z jedzeniem w moim Sainsburym w mieście. #!$%@?, potęga której obywatele muszą polegać na bankach z żywnością i jałmużną z marketu bo ludzie nie mają za co jeść. No ale wyrzucą imigrantów i będzie UK GREAT
@bacteria: Najlepszym dowodem na to jest tania siła robocza z krajów UE która pcha ten ich #!$%@? do przodu tak jak Ukraińcy obecnie pchają nasz. Siła ta była/jest dla nich łatwo dostępna, nie wymagała od pracodawców i pracowników kosztownych wiz, promes, zaproszeń tylko pracownik z UE był/jest traktowany jak tutejszy, pracownicy z UE są też bardzo mobilni - nie ma roboty zimą to przyjeźdża do domu, jest to wraca. UK dzięki