Wpis z mikrobloga

@Aokx: proszę bardzo. Zarobki były różne. Tak jak teraz, większość, która zarabiała mało dostawała podobne wypłaty. Natomiast byli równi i równiejsi, Ci równiejsi dostawali o wiele większe wypłaty. Cwaniaki zawsze miały lepiej kosztem głupiej większości wierzącej w to, że wszyscy mają po równo.
@Aokx: to ty się bronisz przed zrozumieniem czegokolwiek. zamiast pomyśleć piszesz bez ładu i składu nawet nie próbując zrozumieć tego co wczesniej pisałem. Wróć do tego co pisałem wcześniej i napisz mi swoje wnioski.
@bazylczuk tą zależność można w wielu płaszczyznach życia spotkać, nie tylko w gospodarce.

Pierwszy prosty przykład. Pracujesz sobie z kolegą/koleżanką na jednym dziale albo w zwykłym biurze. Owy współpracownik lubi uprawiać spychologie albo się opierdzielać. Szefowi przy każdej wtopie nie chce mu się robić dochodzenia kto zawinił i stosując odpowiedzialność zbiorową upierdziela premie Tobie i opierdzielającemu się koledze. Za wszystko po równo odpowiada wasz dział czy biuro. Za Twoje zasługi nagroda idzie