Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Mam problem z serwerem NAS WD My Cloud Ex2 Ultra. Dodaję lokalizację sieciową w explorerze Windows 10 - do użytkownika bez hasła normalnie mogę się dostać, natomiast do użytkowników z hasłami nie mam dostępu. Pojawia się komunikat "możesz nie mieć dostępu do używania tego zasobu sieciowego". Nazwę użytkownika i hasło na 100% wpisuję dobre. Przez FTP normalnie mogę się zalogować i widzę pliki. Przez przeglądarkę również mogę bez problemu się zalogować. Połączenie sprawdzałem na wszystkich protokołach SMB.
Gdy wpiszę adres IP serwera na pasku wyszukiwania w explorerze, to widzę wszystkich użytkowników, jednak nie mogę się do nich zalogować. Po kliknięciu PPM na użytkownika i wybraniu "mapowanie dysku sieciowego" pojawia się komunikat:
"Określony folder sieciowy jest aktualnie mapowany przy użyciu innej nazwy użytkownika i hasła.
Aby połączyć się przy użyciu innej nazwy użytkownika i hasła, trzeba najpierw odłączyć wszelkie istniejące mapowania na ten udział sieciowy."
Na necie znalazłem informację, że trzeba usunąć połączenia przez komendę net use \*IP /delete, ale w moim przypadku to nic nie dało.
Serwer mam od ok. 2 tygodni, przez pierwsze 2-3 dni na każdym komputerze mogłem zalogować się bez problemu. Po tym czasie nagle pojawił się problem z logowaniem. W ustawieniach nic nie zmieniałem, jedynie sprawdziłem FTP i wszystkie protokoły SMB.
#nas #serwery #siecikomputerowe #wd
  • 5
@NashBridges: również o tym pomyślałem, ale nawet wpisując passy admina pojawia się komunikat o braku dostępu. Zresztą w takiej sytuacji net use /delete powinno chyba pomóc?
@Frexor: wpisanie nic nie da, bo on już ma zapamiętane credentiale i używa ich gdy adres się zgadza, tak to zapamiętałem bo miałem taki sam problem. pousuwaj wszystkie zmapowane i zacznij od "tyłu" i zobaczysz czy to to