•  

  Odnośnie mojego pytania, które zadałem tydzień temu.
  https://www.wykop.pl/wpis/45970433/mirki-mam-okazje-kupic-karte-gtx-960-4-gb-refernet/

  Czy warto kupić uszkodzoną GTX 960 4GB. Otóż tak. Zadzwoniłem do gościa i okazało się, że mieszka niedaleko mojej siostry (miasto 25 km od mojego miejsca). Umówiliśmy się tak, że podrzuci kartę do mojej siorki, ona mu zapłaci a ja sobie ją kiedyś odbiorę. Karta leżała od poprzedniej niedzieli i dziś rano ją odebrałem. Pierwsze co zrobiłem to rozebrałem ją i wyczyściłem. Karta zaplombowana, pasta pod radiatorem to już bardziej proszek. W kanałach turbiny kurz żył swoim życiem. Wymieniam pastę i składam. Gdy skończyłem składać ujrzałem prawdopodobnie przyczynę "usterki". Gość na 90% korzystał z wejścia analogowego DVI z przejściówką na D-SUB. Odkręcone były "gwinty" od zabezpieczenia kabla DVI. Co dalej - gniazdo było delikatnie przestawione względem otworów. Prawdopodobnie w czasie korzystania przejściówka traciła styk z gniazdem. OK, wymarsz na strych i mam ATI Radeon X1300 - dawca brakujących elementów. Dokręcam i widzę jak gniazdo lekko poruszyło się do góry - powinno być gitówka

  Składam kompa i przystępuję do testów. Funmark test 2 godziny, wszystko w porządku, temperatura 80 stopni więc dużo ale standardowo jak to blower (w idlu 35-36 stopni w obudowie regnum RG3). Potem godzina w Valley benchmark - nie zauważyłem artefaktów. OK, gramy. Na kompie mam DIRT 3 - godzina grania wszystko w porządku. Wygląda na to, że mam sprawną kartę za 50 zł.

  Pozdrawiam nvidie, która na stronach pobierania ma pomylone linki. Wybieram driver type: Standard a to ścierwo generuje link do sterowników DHC. W pewnym momencie myślałem, że karta nie przyjmuje sterownika nawet ale potem postanowiłem pobrać starsza wersję sterownika i ta już działała.

  #pcmasterrace #komputery #hardware #gpu

  pokaż spoiler @sailercon @auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW @drzuo @Harmonia @slapdash @youmimicanski @Pawci0o

  źródło: IMG_20191215_183223.jpg