Wpis z mikrobloga

@snwptest zgadzam się, miałem wybór żeby pracować z domu, więc zwróciłem po paru kilometrach. Mam nadzieję że wszyscy w miarę bezpiecznie dojadę z rana do pracy, szkoły oraz do swoich rodzin.

BTW, nasza jednostka OSP nie miała żadnego zgłoszenia (gmina Łąck) do godziny 7 rano jeśli chodzi o kolizje / wypadki.
@frems: To nieprawda. Np. bardzo delikatne operowanie hamulcami, gazem i kierownicą spowoduje, że jeden przejedzie, a drugi, który jedzie z dokładnie taką samą prędkością, ale nerwowo szarpie autem i zrywa przyczepność skończy w rowie. W umiejętności wlicza się też zdolność rozpoznania nawierzchni, i dostosowania stylu do warunków.

Opony dobrej klasy też pomogą. Pewnie około 5%, ale pomogą. Dzięki oponom oczywiście nie pojedziesz 90km/h na lodzie, ale jeśli zdarzy się sytuacja kryzysowa
Mysle, ze jak trafisz na lod, to umiejetnosci nic nie zmienia:)


@Account_executive: @hadesPL: @dopebonner: @snwptest: Zmieniają. Dlaczego w Norwegii czy Szwajcarii jest mniej takich sytuacji a tym bardziej wprost ofiar mimo że zginąć można na co drugim zakręcie nawet i bez lodu. W PL prawo jazdy ma więcej ludzi niż choćby maturę przeczuwam i o to tego skutki.

Rok temu w PL kompletny lód, jechałem i tak trochę
Pobierz
źródło: comment_45IsiT1hWuf0ajhxtxl2sQKlLzwaIxLB.jpg
@Saeglopur: Nie wiem skąd się bierze przekonanie w Polsce "jak lód to nic nie pomoże", że lód pojawia się z zaskoczenia, i jest kaplica.

Wystarczy podczas jazdy, kiedy widać niepewną nawierzchnię lekko przyhamować, żeby wyczuć granicę przyczepności auta. Jeśli czuć, że jesteśmy za blisko tej granicy, to zwolnić, poprawić łuki w zakrętach, zmienić styl operowania pedałami, w razie redukcji robić to z międzygazem, i się jedzie. ¯\_(ツ)_/¯
@GaiusBaltar: I to jest problem. Większość ludzi po prostu jedzie. Zima, czy lato. Oni nie prowadzą, oni jadą. Zawsze tą samą drogą, zawsze tą samą przędkością. "No skoro jechałem tak przez 5 ostatnich lat to co ma się stać? Znam ta trasę na pamieć."
@Account_executive: i to SUV (lub crossover przynajmniej) wydawało by się że ESP, napędy na 4 kapcie...

może amator letnich opon lub 10 letnich opon ? a może po prostu nie potrafi dostosować się do warunków? ¯_(ツ)_/¯
@snwptest jakby to cokolwiek na lodzie dawało...