Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BlackPinguin: Jakiś sprawdzony przepis na ciasto masz? Wyglądają ładnie. Mimo tego,że w kuchni radze sobie bardzo dobrze,to pierogów nigdy nie robiłem. Jedna osoba mi mówi,że trudno je się robi,a mam trochę grzybów i chętnie bym zaryzykował ich zrobienie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BlackPinguin: No właśnie widziałem,że to tylko woda olej mąką i sól potrzebna do zrobienia ciasta i długie jego wyrabianie,więc raczej żadna filozofia. Trudniej jest chyba zrobić ciasto na pizze,a to wychodzi mi zawsze :D Więc chyba jutro zaryzykuje i się pobawię w produkcję pierogów. Jakieś proporcje w gramach co do ilości kapusty i grzybów i ciasta? Czy farsz robiłaś na oko?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Creative3000: ogólnie na oko, ale pamiętam
2 kg kiszonej kapustu, tylko ja odlewam wodę w czasie gotowania i dolewam świeżej, wtedy nie jest taka kwaśna
Prawie 1 kg pokrojonych w kostkę pieczarek i podsmażonych na maśle
2 duże marchewki, starte na tarce i dodane do gotującej się kapusty
2 podsmażone na maśle cebule
Sól pieprz, wegeta jak lubisz ogólnie przyprawy do smaku :)
@BlackPinguin: Nie no zdecydowanie za dużo! Myślę,że jakoś koło 1kg grzybów mam i kupię do tego 1kg kapusty kiszonej,powinno być dobrze chyba nie? Tak 50 na 50 :> Po odsączeniu wody kapuchy będzie mniej,a grzybków musi być więcej,jak dla mnie,więc taka proporcja powinna(chyba) być dobra.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Creative3000: Nie robiłam z grzybami, tylko z brązowymi pieczarkami, one się strasznie kurczą na patelni
Myślę, że za dużo grzybów, kapusty powinno być około 70 procent
Nie zawsze więcej znaczy lepiej ;)
Kapustę po ugotowaniu przecedź, ostudź, odciśnij trochę z nadmiaru wody i posiekaj nożem, wtedy będą łatwiejsze do robienia :)