Wpis z mikrobloga

Mirki, modyfikuję skrzyneczkę, obecnie mam i5-4670k podkręcone do 4,4Ghz.

Komputer głownie do grania.

Myślę nad wymianą na Ryzeny, no i teraz mam dylemat... Ryzen 5 3600 czy Ryzen 7 2700X. Jak to wygląda wydajnościowo? Opłaca się dopłacać do Ryzena 3600?

Obece GPU to GTX 1070 i wydajnościowo mi procek ją ogranicza, stąd wymiana.

#ryzen #amd #cpu #skladamkomputer #intel #pcmasterrace
  • 28
Patrzyłem na allegro, nie ma fajnych opcji od intela, jeśli chodzi o używane.
Natomiast bardzo dużo dobrego czytałem i słyszałem o nowych Ryzenach, kto by pomyślał, że tak fajnie się sytuacja na rynku CPU rozwinie i Intel przestanie mieć monopol ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A jaką płytę główną polecacie do Ryzena 5 3600? I jakie pamięci, celowałbym w pamięci które dadzą się podkręcić do 3600MHz, jakieś polecane modele?

No i kolejne pytanie, wiem że zasilacz 550W spokojnie to uciągnie, ale gdzieś czytałem żeby zasilacz u szczytu miał około 70% obciążenia, dla żywotności i lepszej kultury pracy, jest w tym trochę prawdy?
@Kerach: Płyta B450 gaming plus max/B450 tomahawk max/B450 a-pro max, wybierz ta co ci się bardziej podoba, komponenty mają praktycznie te same. Pamięci najlepiej Crucial 3200Mhz, dobrze się kręcą i 3600 powinno być osiągalne, chyba że budżet pozwala to kup coś 3600Mhz. Co do zasilacza się nie wypowiem, mam vero l2 500W w takim zestawie i wszystko dobrze działa. Do ryzena polecam jeszcze jakieś chłodzenie inne niż te ze zestawu, przynajmniej
@Kerach Miałem ten CPU tylko niżej wykrecony do tego GPU. Owszem CPU ogranicza GPU ale tylko w miejscu procesorowym. W miejscach mocno graficznych różnicy nie odczujesz. Choć bez wątpienia ogólny komfort gry się zwiększy bo nie będzie przycinek w niektórych tytułach przez przeciążenie CPU.
@Variv: No to teraz zrobiłes mi zagwozdkę, bo zaczynam się zastanawiać czy jest sens na ten moment wymieniać procek, a co za tym idzie wymienić też płytę i RAM. Czy czasem może nie lepiej by było poczekać na nowe konsole, które wymuszą skok technologiczny, i wtedy coś wymienić.

@spoon22: Przez poprawione biosy masz na myśli, że w pełni od razu po zakupie wspierają Ryzena 5 3600?
@Kerach: Płyty które teraz już kupisz powinny mieć obsługę ryzenów 3000 od razu po rozpakowaniu ew jak tego nie będzie to msi ma szybki update biosu z poziomu usb i bez proca.
@Variv: No to teraz zrobiłes mi zagwozdkę, bo zaczynam się zastanawiać czy jest sens na ten moment wymieniać procek, a co za tym idzie wymienić też płytę i RAM. Czy czasem może nie lepiej by było poczekać na nowe konsole, które wymuszą skok technologiczny, i wtedy coś wymienić.


@spoon22: Przez poprawione biosy masz na myśli, że w pełni od razu po zakupie wspierają Ryzena 5 3600?

@Kerach Nowe konsole raczej
@Kerach Dam ci taki przykład no zachowałem gtx 1070. Jak np. przy apex miałem coś koło 70 FPS że spadkami. To teraz mam bez spadków zablokowane na 90. A jak odblokuję to w zależności od obciążenia i do 144 skacze.

W odyssey klatki mi skakał od 40 do 60. Grałem na locku 45. Teraz z nowym CPU (i9900k) gram z lockiem na 55. Więc jest jakiś wzrost ale nie tak duży jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spoon22: nie nie prawda xd dalej są problemy to że jakiś random nie zwraca uwagi że ma anizssy boost albo za wysoki vcore, nie polecę MSI najgorszemu weotoeit
@Variv , @spoon22 : Dobra, przekonaliście. Obecnego PC składałem akurat do Wiedźmina 3 (zanim przesuneli premierę...). Chyba czas najwyższy złożyć nowego.

Wezmę Ryzena 5 3600, bo patrzyłem na wyniki w grach, i Odyssey jako jedna z niewielu gier obecnie, która obciąża 6 rdzeni, ma wyniki praktycznie takie same, na Ryzenie 5 3600 jak i Ryzenie 7 3800X (różnica 0,5 klatki, więc margines błędu). Powinien starczyć na długo ;)

Co do AM4, czytałem
@emjot86: A co myślisz o obudowie SilentiumPC Armis AR5X TG RGB, z coolerem SilentiumPC Fortis 3, będzie OK?

Zasilacz myślę że wezmę Corsair RMx Series RM650x, czy niepotrzebnie biorę tak mocny?

Jako RAM wezmę Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16, (BLS2K8G4D32AESBK)
Czytałem że większa szansa że lepiej dadzą się podkręcić niż zwykłe 3000MHz od Ballistixa