Wpis z mikrobloga

Tata i siostra mają w Virgin Mobile i też dostali takie smsy. Albo to jakiś scam, albo ktoś to na szybko pisał bo wiadomość z błędem jest xd "sytemow spolki" zamiast "systemów"
@szulcu7: Wiadomość dostałem od Virgin, w sensie w ciągu konwersacji z ich powiadomieniami o wygasających pakietach, doładowaniach itp. Poza tym, jeżeli to scam, to gdzie jakiś link do wyłudzenia danych, naciągnięcia na opłaty dodatkowe itp. w stylu "KLIKNIJ I SZYBKO ZABEZPIECZ SWOJE DANE". Wygląda, że to od nich, a że im się pali dupa.. to i literówki mogły się zdarzyć.
@Cinex też raczej sądzę, że to od nich, ale jak nie mam pewności to zawsze zakładam, że to scam dopóki jakoś nie potwierdzę, że jest inaczej xd, a co do wiadomości w ciągu konwersacji od virgina, to scamy z inposta też przychodziły w tym samym ciągu wiadomości co prawdziwe wiadomości. Cytując niebezpiecznika w sprawie inpostu "Wiadomości wysyłane są albo z zespoofowanego nadawcy opisanego jako INPOST albo TEST (albo czasem z numeru telefonu).
@szulcu7: dobrze wiedzieć, dzięki! Swoją drogą właśnie zauważyłem, że nie zaktualizowałem swoich danych w Virgin po zmianie dowodu ( ͡° ͜ʖ ͡°) chociaż pewnie firmy z chwilówkami guzik to interesuje. Jak ktoś ma doświadczenie z wyłudzeniami i wie jak się zabezpieczyć, gdzie to zgłaszać, to wszyscy pewnie czekają na jakieś porady.
@jajcek: Pytam bo kiedyś byłem blisko założenia tam konto, ale mnie zastanowiło, że sami wymagają skanów dokumentów i odpuściłem. Pytanie, to tylko zabezpiecza przed kredytami w bankach czy w "chwilówkach" też? W ogóle chore to że za taką usługę trzeba płacić...
@azbmwwysiadamtak: super, dziekuje bardzo za link, proszę powiedz czy to dziala tylko na bankowe pozyczki / kredyty, czy parabankowe rzeczy też są tam uwzględniane?
EDIT @Tortex heh dopiero ogarnąłem, że zadałeś to samo pytanie, podłączam się