Wpis z mikrobloga

@respanderro: dzień dobry ( ͡° ͜ʖ ͡°) jsm to typowa sekta, z silnym guru i bardzo ostrą selekcją. Stąd trafiają do niej i utrzymują się w niej tylko najbardziej podatni. JSM spelnia wszystkie wyznaczniki sekty, z praniem mózgów i odcinaniem od rodziny i świata zewnętrznego. Co jej grozi? Wycisną ją jak cytrynę, mentalnie, emocjonalnie i finansowo. W najlepszym przypadku wyrzuca ja po pół roku i oczernią, w
@Hand_Solo: Przesadzasz z tym wyciskaniem jak cytryne ;) Chyba az tak zle nie jest bo juz by byly strony ex sekciarzy z uwaga typu sandal to sekciarz i jak mnie zrobil na szaro itp.
@108aBc: chyba nie siedzisz w temacie, bo były. Assan, Rodmir, Mirdusz. Pisali prawdę jak to wygląda, ale bardzo ogólnie, bo się bali. Byli gnojeni przez wyznawców JSM na każdym kroku. Arka do tej pory od SSmanów wyzywają i chłopak skończył wojenke z sektą
. JSM rozbija rodziny - był tam był swego czasu Robert, którzy zostawił żonę z małym dzieckiem. To jest sekta, to nie są żarty. I powiedz, kto będzie
@Hand_Solo: No przeciez sa po necie rozni tacy, co sie wyplakuja na sekciarzy. Wiec dlaczego tu tak malo jojcza na sandala?
Widocznie nie ma na niego az tylu "dowodow" niedobrego sekciarza.
I mozna wyciagnac wniosek ze jest dobrym sekciarzem (nie chodzi o skutecznosc, ale to jakim jest czlowiekiem).
Jest zadufanym w sobie baranem (zodiakalnym tez) ktory chelpi sie na prawo i lewo z swoich osiagniec biegowych bo nic lub niewiele poza
@108aBc: co Ty gadasz człowieku? Sanjaya to sekciarz z ponad 40-letnim doświadczeniem. I nikt na niego nie sapie po necie? To słabo szukasz.
Musisz zrozumieć, że on próbował zrobić wielką sektę, ale się nie udało. Stąd trzyma teraz małą grupkę blisko siebie. Ktokolwiek okazuje jakieś znaki niezależności od razu jest na kopach wyrzucany. Ale jest wyrzucany po czasie jak zainwestował już kupę czasu, emocji i pieniędzy. Pojawia się poczucie winy i
@Hand_Solo: Jest cos takiego jak dobry sekciarz:) Zly zrobilby im np kuku fizyczne, lacznie z samobojstwami itp.
Wiec chyba widac roznice? :)
Po drugie mala sekta bo malo jest chetnych i jeszcze mniej spelnia kryteria sandala:)
Niektorzy sa wyrzuceni przed jak to nazywasz wycisnieciu wiec cos nie pasuje juz w tym co piszesz.
Po trzecie zarabianie na glupich nie jest tylko domena sekciarzy :)
Ba nawet sa i tacy co jak
@108aBc: oho, widzę, że już jesteś wkręcony w JSM. Pytanie jak bardzo. To inaczej pogadamy.
Nie ma czegoś takiego jak dobry sekciarz, zacznijmy od tego. Sekta istnieje po to, żeby guru żyło się dobrze. Kosztem wyznawców.

Zly zrobilby im np kuku fizyczne, lacznie z samobojstwami itp. Wiec chyba widac roznice? :)

Podajesz definicję skrajnie ie złej sekty. To nie czyni z automatu sekty i wyzysku JSM dobrymi rzeczami. W żadnym wypadku.
@Hand_Solo: Pokaz mi ten wyzysk :)
Zeby to podchodzilo pod wyzysk to:
- musi byc przymusowe
- korzysci musza byc znacznie przesadzone

Ja tego nie widze :) Nikt ich tam nie trzyma. Nie maja nad soba finansowego bata. Nic ich nie spotka zlego jesli sobie stamtad pojda poza sapaniem sandala :D
Czy ma z nich korzysci przesadzone/niewspolmierne do ich wkladu? Nie sadze :)
To raczej spora czesc spoleczenstwa ma nad soba
@108aBc: Dobra kolego, już wszystko wiem. Oznaczam sobie Ciebie jako oszołoma z JSM i mam nadzieję, że przejrzysz na oczy szybko. JSM to sekta i ile razy nie napiszesz, że tak nie jest, to faktów nie zmienisz. Nie można w żaden sposób nazwać działalności JSM jako pozytywnej. I to jest sekta, spełniają wszelkie wymagania, co sam przyznałeś.
I na tym skończmy, bo dalsza rozmowa z mojej perspektywy nie ma sensu. Wierz
@Hand_Solo: chwila chwila :)
sam propagujesz sandala wysmiewajac go :)
nie wazne co mowisz o kims byle mowic.... znamy to haselko? ;) fame ma coraz wiekszy :D
Mozesz sobie mnie oznaczac jako oszoloma z JSM choc nie spelniam ich kryteriow ;)
Jesli oni sa sekta, to sekt jest od zarabania w takim razie.
I skoro tak myslisz ze sie nie mylisz w tym co piszesz to powinienes wniknac do sekty i
@108aBc: ale Wy foliarze macie berety zryte. Tak, mówienie, ze alkohol uzaleznia i niszczy wątrobę to propagowanie alkoholu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nauki dzialkowe masz opracowane. I fejm ma taki większy, ze z 20 asystentów zostalo jeno trzech ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I tak, sekty sa od zarabiania i żeby guru czuł się jak guru. Czyli JSM.
A wbijać na działkę nie muszze,
@Hand_Solo: sekt od zarąbania w sensie duzo :) Do zarabiania, moze i tez :D
Nie pisze ogonkow ąśćżź itd bo mi sie nie chce.

foliarzem poki co nie jestem hehe, ale kto wie :D
Podlecki tez wydawal sie normalny do czasu :P

A fejm ma i jest rozpoznawalny juz dosc dosc :) Nawet taki naiwniak jak sandal nauczyl sie w koncu ze jakosc sie liczy bardziej w tym co chce robic