Wpis z mikrobloga

@CampbellPrice: A ty wiesz co to jest prognoza w inwestowaniu? Jak wyglądają prognozy dla tych spółek? Po dotychczasowym spadkach ich przyszłość nie rysuje się różowo... (σ ͜ʖσ)
A ty wiesz co to jest prognoza w inwestowaniu? Jak wyglądają prognozy dla tych spółek? (σ ͜ʖσ)


@Kempes: O jakich prognozach piszesz? Z mojego ponad 10 letniego doświadczenia na giełdzie wynika że większość się nie sprawdza. Sądzę, że jeszcze za wcześnie za wchodzenie na Polski parkiet, ale ten czas nadejdzie, bo divergence między parkietami na rynkach rozwiniętych a GPW jest duży, zgaduję, że
@CampbellPrice Widzę, że nie zdajesz sobie sprawy, jak odopływ gotówki z SSP do takich twórców jak PFN czy do nierentownych kopalni węgla, gdy cały świat odchodzi od węgla (UE swoimi działaniami zmusza nawet do odejścia od węgla), zamiast w inwestycje, które w przyszłości mają szansę poprawić rentowność spółek i przynosić zyski udziałowcom, albo o tym jak w takiej Enerdze zmiana prezesa OSIEM RAZY w ciągu 6 lat wpływa na kondycję tej spółki
@matowoszary:
"duzy potencjal do wzrostow w dlugim terminie"

A co te WZROSTY mogłoby zainicjować to ty powiesz? Może jeszcze więcej pieniędzy dla kopalni węgla albo nowa obsada prezesami z nadania politycznego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Widzę, że nie zdajesz sobie sprawy, jak odopływ gotówki z SSP do takich twórców jak PFN czy do nierentownych kopalni węgla


@Kempes: od jakich poziomów masz shorta na wig20? To o czym piszesz to doskonały przykład myślenia dawcy kapitału. Przy spadkach będziesz je racjonalizował i spodziewał się ich pogłębienia, a przy wzrostach myślał że to nowy paradigm i sky is the limit. Typowe zachowanie planktonu. Rynki poruszają się tak żeby kapitał
A co te WZROSTY mogłoby zainicjować to ty powiesz? Może jeszcze więcej pieniędzy dla kopalni węgla albo nowa obsada prezesami z nadania politycznego ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)


@Kempes: Do wzrostów wystarczy kapitał spekulacyjny(jak toi się działo w przeszłości), jak ludzie zobaczą że na giełdzie można znowu zarobić to zamiast lokat czy kupowania
@CampbellPrice:

A podczas ostatniej hossy go nie było?


Nie, podczas ostatniej hossy go nie było. Nie wiedziałeś o tym?! #!$%@?, ja piszę o bezpośrednim finansowaniu kopalń przez energetyczne SSP, które to finansowanie wprowadził PiS!

Jak typowy dawca kapitału i większość planktonu


Ja nie inwestuję w SSP. Ja tylko się śmieję z tych co wietrzą zyski z akcji SSP na przestrzeni 5-10 lat. Taki zysk, zakładając brak zmiany w zarządzaniu i inwestowaniu
Nie, podczas ostatniej hossy go nie było. Nie wiedziałeś o tym?! #!$%@?, ja piszę o bezpośrednim finansowaniu kopalń przez energetyczne SSP, które to finansowanie wprowadził PiS!


@Kempes: Nepotyzmu nie było? To są tylko nieistotne drobne. Napisz jaka jest suma tych dofinansowań i jaki to % zysku netto spółek energetycznych. Widzę, że nie przeczytałeś tego co napisałem, lub tego nie rozumiesz.

Ja nie inwestuję w SSP. Ja tylko się śmieję z tych
@CampbellPrice: To jak wytłumaczysz, że podczas HOSSY jaka mamy na świecie od kilku lat pod rządami PiS akcje SSP spadają na ryj? hue hue hue... a może im KAPITAŁU ubyło, a może im przybyło i stąd te spadki? ( )