Wpis z mikrobloga

#yanosik #quiz #motocykle #motoryzacja #przepisy #policja

Hej ekipo z yanosika, udostepniliscie ankiete w aplikacji #android w której jest błąd. Można przewozić nietrzeźwego pasażera motocyklem....w wózku bocznym. :) Poprawcie sobie, bo w waszej wersji jest na 100% błąd, bo zalicza mi quiz tylko jak odpowiem "nie".

Postawa prawna:
Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. "Prawo o ruchu drogowym", art. 45. ust. 2., pkt 2:
Kierującemu pojazdem zabrania się: przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku.
Czlowiek_Sweter - #yanosik #quiz #motocykle #motoryzacja #przepisy #policja

Hej ekip...

źródło: comment_zSOui3bo909sFkqDJdJB8xSMn62Qo1ZY.jpg

Pobierz
  • 14
@wedzonywegorz Rozumiem Twoja interpretację, jednak uważam, że zdanie nie jest logicznie skonstruowane. Zobacz na to: "Ja jadąc na motocyklu, mogę przewozić pasażera....Tylko w bocznym wózku." Nie jest wskazany podmiot w tym zdaniu. Może się czepiam, ale to ważne skoro robią to dla bezpieczeństwa i e kontakcie z policja. Nawet we wskazanym przepisie ustawodawca używa zwrotu "na". Nadal uważam to zdanie z quizu za błąd.
@wedzonywegorz Nie chcę żebyś uznał, że się kłócę z Tobą. Dla mnie liczy się logika zdania, a przez to interpretacja przepisu i porównanie go do pytania w quizie.

Przykład 1: "Kierującemu pojazdem zabrania się: przewożenia osoby, o której mowa w ust. 1 pkt 1, na rowerze lub motorowerze albo motocyklu, chyba że jest przewożona w bocznym wózku." Ergo, MOZNA PRZEWOZIC NIETRZEZWEGO PASAZERA MOTOCYKLEM, ALE W WOZKU BOCZNYM"

Przykład 2: Kierującemu pojazdem zabrania