Wpis z mikrobloga

W związku ze zbliżającą się premierą „Midsommar. W biały dzień” na VOD (już w ten piątek!), chcielibyśmy zadać Wam pytanie i poznać Waszą opinię na temat DVD.
Niestety już wiemy (po wielu miesiącach prób i starań), że wydanie filmu na nośniku Blu-ray nie będzie możliwe. ()

Jako dystrybutor filmów niszowych (nawet 200 tysięcy widzów to dalej nie jest blockbuster) nie jesteśmy w stanie finansować wydań filmów w takiej jakości. Nie bez powodu kino niszowe w Polsce nie jest raczej dostępne na płytach BR. Z kolei w dobie serwisów streamingowych i oglądania filmów w sieci, DVD to nośniki, których sprzedaż kurczy się w zawrotnym tempie, ale wiemy, że część z Was wciąż lubi mieć film na półce.

Pytanie brzmi następująco: czy wydawanie na DVD „Midsommar. W biały dzień”, filmu tak wizualnie olśniewającego, jest sensowne? A może to zbrodnia w biały dzień?

LINK DO ANKIETY NA FB

#film #kino #dvd #bluray #ankieta #midsommar #kinodomowe #horror #szwecja #kultura
  • 10
@BrakPomysluNaNick: Bardzo byśmy chcieli wydawać BR, ale wtedy cena za sztukę byłaby znacznie wyższa. Znaleźlibyśmy mniej zainteresowanych odbiorców, nie tylko wśród miłośników kina, ale także wśród dużych sklepów, które sprzedają nasze płyty. Niestety, nie spina się, a proszę wierzyć, że oglądaliśmy ten budżet z każdej strony :(
@GutekFilm: Czy zbrodnia? Nie wiem. Jak słusznie zauważyliście, wydania na płytach będą się kurczyć, jeśli wszystko będziemy mieć na platformach streamingowych, łącznie z dodatkowymi scenami, czy zakulisowymi materiałami, tak jak to było do tej pory jedynie na płytach. Trudno mi odpowiedzieć na Wasze pytanie. Uwielbiam chodzić do kina, a dzięki Unlimited zdarzało mi się obejrzeć i 13 filmów w miesiącu, ale nigdy nie byłem fanem kupowania płyt z filmem.
@GutekFilm: z czego wynika o wiele wyższa cena za sztukę? Producenci chcą więcej za prawa do sprzedawania blu-ray czy sama produkcja płyty (koszt płyty,wypalanie) jest o wiele droższa ?