Wpis z mikrobloga

  • 44
Jest 30 dni na rejestrację samochodu od daty zakupu. Kupiłem auto 21 grudnia no i na spokojnie dzisiaj poszedłem do wydziału komunikacji. Odczekałem swoje 2 godziny, daje wypełnione papiery, a babka w okienku mi mówi:
-ale amerykańskich tablic nie mamy
-jak to nie macie?
-no nie mamy, skończyły się
-jak to się skończyły? Co ja do sklepu przyszedłem, ze cos sie moglo skonczyc czy do urzędu?
-mogę dać panu zwykłe
- i co w pół sobie ją złożę żeby zamocować na aucie?
-pan przyjdzie w polowie stycznia jak będziemy mieli dostawę
Kurtyna

Polskie urzędy - 30 dni na rejestrację, bo KARA 3 TYSIUNCE jak Pan nie zarejestrujesz, a w wydziale nie mają tablic. #!$%@? żart.
#motoryzacja #zalesie #urzedasstory
  • 18
@KYK_: przez te dzbany które biorą na normalne chyba za dużo im wyszło albo tradycyjny burdel.
żeby #!$%@? nie można było iść do zakładu zajmującego się tym, powiedzieć żeby zrobili i w ciągu 45 minut albo i szybciej mamy.. ale #!$%@? u nas #!$%@? naklejki jeszcze trzeba, bo to potwierdza oryginalność.. a tak naprawdę to jest tylko #!$%@? na kasę..

jak nie ma to nie ma co mają zrobić?


@Singularity00:
@KYK_: Ja już straciłem 3 dni urlopu na próbę rejestracji auta a sprawa nadal nie załatwiona. Urząd czynny 7-15, wydział komunikacji przyjmuje interesantów 8-14 a o 7.30 nie ma już "numerków" (q... jak do lekarza) i Pani w okienku odsyła z "kwitkiem"
@perun79: heh widać złe zarządzanie. Ja w swoim urzędzie mam nie tylko numerki ale też system rezerwacji wizyt.
Da się po ludzku bez sterczenia w kolejkach...

@PeterFile: no z pustego to i Januszowi nie ma z czego dać ;D
Problem leży w tym, że wszystko scentralizowano i póki urząd tablic nie dostanie to sam nic nie może. Problem zwykle nie istniał bo zawsze ileś tych tablic było ale jak masz
@KYK_: Nawiązując do urzędowych żartów, jak wróciłem z emigracji w środku roku, trzeba mi było wymienić prawo jazdy - ot, miejscowość zamieszkania się zmieniła, bo miasto wchłonęło wieś. Przychodzę do urzędu, i wypełniam formularz, ale okazuje się, że mam opcję a) kłamać na papierze, b) nie dostać nowego prawka, bo za krótko w kraju jestem. Obie opcje karalne. ¯\_(ツ)_/¯
: tak, ale to obowiązuje dla samochodów kupionych od 1 stycznia 2020: https://autokult.pl/36177,kolejki-w-wydzialach-komunikacji-kary-za-nieprzerejestrowanie-auta-od-1-stycznia-2020-roku


@DulGukat: @KYK_: Co lepsze coś ten motodoradca z youtuba mówił, że to jest za niepoinformowanie starosty o zmianie właściciela a nie przerejestrowanie. I mówił że można próbować wysłać list za potwierdzeniem odbioru do starosty z informacją o nabyciu samochodu.