•  

  Bawi mnie że to #4konserwy są najczęściej przeciwne podejmowaniu działań na rzecz ograniczenia emisji CO2 co w konsekwencji doprowadzi do przemieszczania się ogromnych mas ludzi i Europa zostanie zalana falą uchodźców.
  Przypominam, że wojna domowa w Syrii to pokłosie niespotykanych susz jakie nawiedziły ten region.
  #neuropa #polityka #klimat #zmianyklimatu #ekologia #uchodzcy

  •  

   Przypominam, że wojna domowa w Syrii to pokłosie niespotykanych susz jakie nawiedziły ten region.
   @volodia: Tak było. A Izrael i Turcja zaatakowały Syrię, bo mieli za wilgotno w kraju i chcieli trochę tej suszy dla siebie.

  •  

   @ibilon: Ty w swojej głupocie kwestionujesz już nawet fakty dotyczące wojny domowej w Syrii xD

  •  

   @ZaplutyKarzelReakcji: Jeszcze powiedz, że Assad zagazował cywilów we własnym kraju, żeby obniżyć emisje CO2.

  •  

   @ibilon Ty jesteś tak ograniczony że nie wiesz, że istnieje coś takiego jak ciąg przyczynowo-skutkowy?

  •  

   @volodia: Europa nie zostanie zalana bo 4konserwy będą stać na plaży i strzelać do pontonów, a tych co dopłyna to spychaczem z powrotem do morza.

  •  

   @ibilon: wojna domowa w syrii była wywołana orzez susze. Tak jest w raporcie departamentu obrony USA. Poszukaj. Uznają również zmiany klimatu za jedno z ryzyk. Ostatnie raporty wskazują że za suszę w dużej mierze odpowiadała Turcja, która zbudowała zapory na rzekach. Innym przykładem takiego konfliktu jest kaszmir. Tam są tylko źródła rzek, które mogą zamienić Pakistan w pustynie.

   @volodia: podobnie jest ze związkami partnerskimi. To w istocie konserwatywny postulat, bo stabilizuje społeczeństwo i związki.

  •  

   Ty jesteś tak ograniczony że nie wiesz, że istnieje coś takiego jak ciąg przyczynowo-skutkowy?
   @volodia: Ty jesteś tak ograniczony, że wierzysz, że wojnę w Syrii wywołała jakaś susza? Skąd wy w ogóle wytrzasnęliście takie brednie?

   Przyczyna wojny w Syrii jest taka sama, co we wszystkich innych krajach "arabskiej wiosny" - imperializm Izraela. Żydzi z pomocą CIA wywołali rewolucje na całym bliskim wschodzie, żeby pozbyć się wrogów Izraela i nakraść się ropy.
   A nie żadna susza.

  •  

   wojna domowa w syrii była wywołana orzez susze. Tak jest w raporcie departamentu obrony USA.
   @patool: Ano jasne, jak USA tak mówi, to na pewno musi być prawda. Przecież w żaden sposób nie przyłożyli się do wywołania tej wojny i wcale z niej nie mają żadnych zysków. Najobiektywniejsze ze źródeł.

  •  

   @ibilon: lol wierzysz w żydów żrządzących światem a nie wierzysz że jak ludzie nie mają co jeść to chwytają za broń xd Poczytaj trochę :)

  •  

   lol wierzysz w żydów żrządzących światem a nie wierzysz że jak ludzie nie mają co jeść to chwytają za broń xd Poczytaj trochę :)
   @patool: Sam sobie poczytaj, kto tym ludziom kazał chwycić za broń, kto ich wyszkolił i kto im w ogóle dał tę broń. :)

   Jeszcze powiedz, że wojnę na Ukrainie wywołał Putin. Albo jakaś susza, bo Ukraińcy nie mieli co jeść.

   +: a-unit
  •  

   @volodia: na jakimś discordzie pisał jeden, że będą strzelać

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @ibilon: od zawsze była korelacja między takimi zjawiskami a wojnami. Nawet upadek Rzymu w wyniku migracji wiązany jest z okresem gorszych plonów. Ale lepiej wierzyć w omnipotencję israela i usa które w jarmułce chodziło od domu do domu żeby się wszyacy zaczęli tłuc. Nawet jeśli w tym uczestniczyli to musiała istnieć podatność w społeczeństwie najpewniej związana z czymś większym jak np. niedoborami żywności, kryzysem w rolnictwie, napięciami religijnymi itd. itp.

  •  

   @volodia: Mylisz dwie sprawy-emigracja z powodu ocieplenia klimatu,a ograniczenie emisji CO2 dla Afryki. Kraje rozwinięte po dekadach rozwoju przemysłowego i radosnego niszczenia środowiska chcą ograniczać rozwój krajów trzeciego świata nakładając limity CO, których oni nie mieli. To jest dwulicowe, w dodatku mówimy o ograniczeniach dla Afryki, która musi wyżywić rosnącą populację. Tak, może to spowodować zalanie falą emigrantów, którzy nie mogą przeżyć w swoim kraju, w którym sztucznie przez inne kraje ograniczany jest przemysł. Zaraz będzie- no to nalezy im się pomoc, no dobrze, ale jaka pomoc, bo aktualna do tej pory zawiodła, już więcej robią Chińczycy. Także problem jest złożony i trzeba o nim mówić, a nie przemiliczeć, bo jest niewygodny.

  •  

   Ale lepiej wierzyć w omnipotencję israela i usa które w jarmułce chodziło od domu do domu żeby się wszyacy zaczęli tłuc.
   @patool: No pewnie, przecież nikt nigdy by nie użył tajnych służb, by wywołać wojnę dla własnej korzyści. To zwykły przypadek, że ci wszyscy prowokatorzy rewolucyj na bliskim wschodzie regularnie gościli w ambasadach USA, brali udział w szkoleniach zorganizowanych przez CIA, niektórzy nawet sami przyznali się, że otrzymywali zapłatę od CIA, a po rewolucjach rozpłynęli się w powietrzu i słuch po nich zaginął. Lepiej wierzyć w raporty amerykańskiego rządu, oni nigdy nie kłamią.

   Jak tam z tą bronią masowej zagłady Saddama, znalazła się w końcu? A co z dowodami, że Assad zagazował cywilów, są już?

  •  

   @ibilon: a jak wywołasz rewolucję jak ludzie nie mają o co walczyć? Dasz im ulotki żeby ich przekonać żeby się tłukli? To co działa najlepiej to zagrożenie np. głodem po suszy i poczucie niesprawiedliwości. Broń Saddama nie ma tu nic do rzeczy bo w syrii była wojna domowa a nie inwazja po decyzji polityków. Eot.

  •  

   @ibilon: Tyle że te rewolucje najmocniej uderzały w interesy Amerykanów, bo mocno dowalały ich własnym sojusznikom. Mubarak w Egipcie wybił Egipt z radzieckiej strefy wpływów po śmierci Saddata w zamachu i później głęboko współpracował z Amerykanami przy ich konfliktach, Ben Ali w Tunezji to ogółem był zausznik Francji i USA jako że kontrował zarazem Islamistów jak i Kadaffiego przez cały okres swoich rządów, obalony rząd w Jemenie także dosyć dobrze współpracował z Amerykanami oraz dzięki swojej pozycji wręcz uchodził za "klucz do Bliskiego Wschodu" z racji kontroli nad ujściem Morza Czerwonego i jednego z najważniejszych szlaków handlowych globu. Właściwie z całego wianuszka rewolucji tylko dwóch można było uznać za wroga zachodu czyli Kadaffi (właściwie to przeciwko niemu działała Francja, Włochy i UK które wysłały marynarkę i lotnictwo jako wsparcie, Amerykanie stali z boku), co mu się serdecznie należało oraz Al-Assad (ale tutaj jest tak wszystko pomieszane że trzeba się popytać mirków z tagu #syria którzy śledzą ten konflikt od samego początku)

   Czyli co? Amerykanie i Izraelem walą sobie po serii z AR-15 i rozpieprzają coś nad czym pracowali od jakiś 40 lat bo im się nudziło?

  •  

   @volodia to fakt, dinozaury też to miały w dupie i wiadomo jak skończyły

  •  

   @volodia: Zatrzymać armie nachodzców powinna potężna Armia i Flota na morzu śródziemnym. A nie marzenie że jak się klimat nie ociepli to nachodzci nie będą nas najeżdżać.

   +: B44M
  •  

   @Cierniostwor: lepiej zapobiegać niż leczyć. I z reguły taniej. Poza tym uchodzcy są sankcjonowani przez prawo międzynarodowe ustanowione po 2wś gdy m.in. setki tysięcy Polaków skończyło właśnie jako uchodźcy. Widać zapomniał wół jak cielęciem był.

  •  

   @Cierniostwor i niech zdychają XD
   Czyli popierasz holokaust xxi wieku?

  •  

   @patool: Ale temu nie da się zapobiec, a na pewno nie przez ograniczanie gazów cieplarnianych. My jesteśmy bogaci, oni są biedni i mnożą się jak króliki, niezależnie od klimatu będą chcieli się dostać do europy, bo tu jest po prostu lepiej. Tylko silna armia o flota może ich powstrzymać. Uchodźcy w rozumieniu prawa międzynarodowego to ułamek tej fali co kilka lata temu zalewała europę, większość z nich to zwykli imigranci ekonomiczni którzy przybywają do nas by podnieść swoją stopę życiową.

  •  

   @patool zapomniał wół jak cielęciem był? Przepraszam ale czy jakikolwiek kraj otrzymał zapłatę za przyjęcie uchodźców od kraju z którego wyszli? NIE. Natomiast my zapłaciliśmy za przyjęcie uchodźców np. w Delhi, Iranie czy nawet Meksyku. Mało tego nie przyjechaliśmy pasożytować na innych narodach plus nasi rodacy zostali do tego zmuszeni a nie jak jest to obecnie z przyczyn ekonomicznych. Argument lepiej zapobiegać niż leczyć jest absurdalny. Pomożemy danemu regionowi a oni z racji małego przywiązania do ziemi i z chęcią wyemigrują do Europy.

  •  

   @volodia: nie tylko w Syrii, tak samo w Afganistanie po niezłym okresie burdel zaczął się przez suszę bodajże w latach 60. i trwa do teraz.

  •  

   zapomniał wół jak cielęciem był? Przepraszam ale czy jakikolwiek kraj otrzymał zapłatę za przyjęcie uchodźców od kraju z którego wyszli? NIE.
   @Arditi: Konwencję wprowadzono w 1951 po tym wszystkim. Nie wiem jak ty, ja bym nie chciał, żeby świat wrócił do stanu sprzed praw człowieka. Na pewno nie mieszkając w Polsce, ktora gdy ład światowy się chwieje zawsze dostaje po dupie. Tym bardziej, że możemy mieć sami miliony uchodźców z Ukrainy jak Rosja będzie chciała. I nie mówię o imigrantach ekonomicznych, których sami tu ściągamy jak do tej pory.

   Pomożemy danemu regionowi a oni z racji małego przywiązania do ziemi i z chęcią wyemigrują do Europy.

   No to akurat dokładnie jak Polacy, których diaspora jest dość liczna w całej Europie zachodniej i obu amerykach. Nie czaruj się, że mówisz o jakichś ludziach, którzy różnią się mocno od nas. Mają dokładnie takie same instynkty, cele i nadzieje i jako grupa zachowają się dokładnie tak jak my byśmy się zachowali na ich miejscu. Pytanie jak my się zachowamy po drugiej stronie. Czy jak ludzie czy tak jak potraktowano nas od '39.

  •  

   @volodia: Właśnie o to chodzi żeby wytępić muzułmanów czego nie rozumiesz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @volodia: Jako, że mamy dużo wody to zaprośmy całą Afrykę i Azję do nas ( ͡° ͜ʖ ͡°) i niech więcej się ruchają nie mając pożywienia oraz wody #lewackiespierdolenie

   +: B44M
  •  

   i niech zdychają XD
   Czyli popierasz holokaust xxi wieku?


   @volodia: aa, czyli jak nas rosja zaatakuje to ich też mamy nie zabijać? XDDD To fajna ta lewica skoro już nawet bronić się według was nie wolno XD

  •  

   wojna domowa w syrii była wywołana orzez susze. Tak jest w raporcie departamentu obrony USA.

   @patool: A Irak został zaatakowany bo miał broń chemiczną :-)

  •  

   Bawi mnie że to #4konserwy są najczęściej przeciwne podejmowaniu działań na rzecz ograniczenia emisji CO2

   @volodia: niepotrzebnie radykalizujesz coś co nie jest zradykalizowane.
   Zależy kogo wrzucasz do worka #4konserwy, jeśli ludzi, którzy faktycznie mają moc sprawczą i do tego są z prawej strony (a nie anonimowych ludzi w internecie) - to oni raczej wypowiadają się o emisji CO2 w tonie takim, by po prostu głupio nie dać się zrobić w jajo, bo niektórzy sobie wymyślili jak zbijać na tym gruby kapitał.
   Jedną z poszlak, że tak jest to, że metan, który też ma spory wpływ nie jest w ogóle tematem do romozwy, bo to już za dużo dla przeciętnego widza, który musi skupić się na jednym haśle.