Wpis z mikrobloga

Dziś powtórka z rozrywki w pracy ale najpierw może wywołam pewien temat i liczę, że dyskusja będzie żywa i merytoryczna.

Tag do obserwowania #atencyjnymaszynista
Zostaw plusa dla zasięgu.

Jak często korzystacie z transportu szynowego? Co Waszym zdaniem w ciągu najbliższych 10 lat zmieni sie na lepsze/gorsze oraz jaką kolej Wy sobie wyobrażacie w przyszłości? Zobaczmy czy pomysły i domysły zbiegną się z trendem w kolejnictwie oraz z naszymi inwestycjami w kraju.

A dziś\/
17 007 15:28 Poznań Główny - Rzepin 16:49
71 000 19:07 Rzepin - Poznań Główny 20:30

#100twarzykolejarzy #kolej #podroze #pkp #intercity #pkpintercity #poznan #rzepin i dziś również #kiciochpyta
Pobierz
źródło: comment_C9GdLlBNKvhqWamLWrEDI2zJPQULlzUL.jpg
  • 10
@Pociongowy ja w sumie codziennie komunikacja miejska plus dojazd z centrum miasta pociągiem ca. 12km do pracy. Wg mnie w Wlkp jest coraz lepiej, coraz więcej szynobusów, wygodnych bezprzedziałowców. Jeśli jest taka możliwość to nie korzystam z samochodu... Wagony z miejscami dla rowerów, możliwość kupowania biletów piszesz internet - bajka. Co się zmieni? Mam nadzieję na większą ilość stacji w Poznaniu i kolej metropolitalną... Czego nie rozumiem? Dlaczego taki syfiasty tabor na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: jeżdżę prawie co weekend pociągami i jestem zadowolona () jeszcze nic złego się na szczęście nie stało w czasie moich wojaży. Bilety kupuje tylko przez internet więc to też jest na plus dla koleji bo wygodnie. Mam nadzieję, że coraz więcej będzie nowszych pociągów i więcej nowych tras (chociażby w moim miejscu zamieszkania, żeby pociągi jeździły przez cały rok do Kielc codziennie, a
@AgresywnyKardiolog Tak. Obsługuje je jako pomocnik, czasem prowadzę w ramach przygotowań zawodowych. Fajna sprawa ()

@White_Magpie fajnie tak podróżować często. ;) jeśli chodzi o źle rzeczy to chyba trzeba mieć wyjątkowego pecha żeby trafić na to bo ja tez nie doświadczyłem jeszcze nic tragicznego prócz ewentualnego opóźnienia o pół h chyba. Jeśli chodzi o mniejsze miejscowości to kolej regionalną powinna tym się zająć ale też
@Pociongowy: Codziennie.
Nic się nie zmieni.
Ja czekam ma małe pojazdy szynowe, które będą jeździć autonomicznie, w których pasażerowie wskarzą, gdzie ma jechać taki pojazd. Coś jak w windzie, ale w poziomie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Laszl0 no ciekawa koncepcja :D jak w Japonii się coś takiego pojawi to możemy zakładać że 100 lat później Może wejdzie do nas ()
Ale z tym nic się nie zmieni to chyba trochę zbyt pesymistycznie podchodzisz..
@Pociongowy: teraz to tyle co tramwaj w mieście. Na podróże po kraju bez zniżek mnie zwyczajnie nie stać. Mimo, że kocham kolej, składałem nawet papiery do PKP na maszynistę, to opóźnienia, brak informacji i w dużej mierze traktowanie pasażera jak zło konieczne skutecznie zniechęca. Trochę ze starości, trochę z wygody wolę zatankować auto w lpg i jechać w trasę bez zastanawiania się czy tym razem coś się nie opóźni ;_;
@Pociongowy: odnośnie tego jak to określiłem syfiastego taboru to chodzi mi o te stare wagony 1 klasy (a jedzie się w 2 klasie ;) ) które tam jeżdżą... one są tak stare, źle wyglądające i zaniedbane (moim zdaniem) że na tak pokazowej trasie nie powinno się do czegoś takiego dopuścić... to tak wygląda jak by tylko jakaś pluskwa miała wyskoczyć... ostatnio dla znajomych Niemców to był niezły szok kulturowy wskoczyć do
@Pociongowy: W przeciągu 10ciu lat to na moich rewirach może zmienić się dużo, z ciekawością czekam czy rozpoczną się prace związane z poprawą dostępności do portów, lk 201. Gdy będzie po wszystkim, zamiast szynobusikiem będę jeździć kibelkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do całej kolei w Polsce, raczej idzie w dobrym kierunku, do poprawy skomunikowania wszelakie bym proponował.
Pozdrawiam i zielonej ( )