Wpis z mikrobloga

#swiadkowiejehowy #wesolezyciewsekcie #zalesie
Z takich niedawnych wspomnień to ponad rok temu wstawiłam na Facebookowe stories zdjęcie w czapce św. Mikołaja - mama wyrzuciła mnie ze znajomych. W tym roku moja siostra @Theia wstawiła zdjęcie w czapce Mikołaja na profilowe - nie dość, że ją wyrzuciła ze znajomych, to jeszcze ją zablokowała (°°
Widać są jakieś granice tolerancji xD

Gwoli ścisłości - w znajomych ma całą katolicką rodzinę, która wstawia takie rzeczy i już jej to nie przeszkadza. To jakby ktoś się zastanawiał jaka jest różnica u Świadków Jehowy między osobą spoza ich religii, a taką, co od tej religii odeszła.

Niektórzy nie chcą dodawać swoich rodziców do znajomych, a niektórych rodzice w znajomych nie chcą (__)
#sekta #swieta #jehowi
  • 31
Nie szanował bym ludzi którzy aktywnie wierzą w takie brednie, i są w stanie poniekąd wyrzec się dziecka dla jakiś fanatyzmów


@Frank_Underwood tam jest dosyć duża manipulacja, a traktowanie byłych członków zboru jak powietrze jest przedstawiane jako wyraz miłości. Wręcz przytacza się przykłady, gdzie dziecko jest po latach wdzięczne, że rodzice się nie ugieli i nie sprzeciwili się karze od Boga
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Frank_Underwood: @13czarnychkotow: z drugiej strony uzasadniają to też tym, że odstępcy mogą zachwiać wiarę członków zboru, więc nie wolno z nimi rozmawiać kompletnie o niczym na wszelki wypadek. no bo skoro oni wierzyli, a już nie wierzą, to dobry argument musiał ich przekonać i nie można pozwolić na przekonanie nim innych ( ͡° ʖ̯ ͡°)

to już #!$%@?ąc od rodziny, bo ona może jeszcze załatwiać z
@Theia to też, bo według nich przez odstepców przemawiają demony lub Szatan :P ale dziwnym trafem najczęściej podają przykłady ludzi, którzy zostali wykluczeni za jakiś poważny grzech. Dlatego osoby które odeszły są w zborze obgadywane, że pewnie zdradzili małżonka, albo dopuścili się czegoś gorszego. Łatwiej ludziom nie odzywać się do kogoś, kto jest przedstawiony jako zła osoba i rzadko kiedy do nich dociera, że można po prostu zmienić poglądy.

Już kilka razy