Wpis z mikrobloga

#mecz #pilkanozna #ciekawostki
Wiecie, że Liverpool jest klubem znienawidzonym w całej Anglii? Anglicy którzy wspierają różne kluby, od Manchasteru United po Leicester City zgodnie odpowiadają, że najbardziej znienawidzonym przez nich klubem jest Liverpool. Dlaczego tak jest? Podobno kibice Liverpoolu, rdzenni Liverpoolczycy nie wspierają drużyny narodowej Anglii i ogólnie są "twats, bastards etc."
Taka ciekawostka ode mnie, po rozmowie z wieloma angielskimi kibicami (takimi zajaranymi, chodzącymi na mecze) Ja zawsze podziwiałem kibiców Liverpoolu za atmosferę na Anfield Rd. i byłem lekko w szoku jak usłyszałem jak w Anglii nienawidzi się Liverpoolczyków (w futbolowym "półświatku")
  • 22
@StadionowyT: Ten mój przełożony to stary Anglik, pare lat do emerytury, on w ogóle mi mówił, że w Liverpoolu to większość ludzi jest imigrantami z Irlandii dlatego ich tak nie lubią. Nie wiem ile w tym prawdy, bo on lubi kolorować sobie rzeczywistość z tego co zauważyłem. Ten który mi powiedział o reprezentacji to młody chłopak, 23 lata, który na mecze repry chodzi i chodzi też na mecze Leicester.
@ten_co_uciekl: Liverpoolczycy są scouserami, mają własną gwarę, jak ktoś mi coś opowiadał to mówił, że to się wzięło od imigrantów ze Skandynawii, posłuchaj sobie jakichś wcześniejszych wywiadów Gerrarda albo Carraghera, TAA też trochę zaciąga ale jego idzie zrozumieć, jak ja się pierwszy raz zapytałem coś takiego liveproolskiego dresiarza to zrozumiałem jedno słowo :D
@l3chu No okej, nie przeczę, ale chodzi o to dlaczego cała reszta Anglii za nimi nie przepada. Być może wszystko sprowadza się do tego o czym napisałem, to co mi ten stary majster powiedział, że oni wywodzą się z Irlandii. Być może dlatego nie wspierają drużyny narodowej Anglii i być może dlatego reszta Anglii za nimi nie przepada i być może (po raz kolejny) dlatego tak bardzo zależy im na zdobyciu mistrzostwa
@ten_co_uciekl: Liverpool (jako miasto) to region o dosyć mocno socjalistycznych zapędach, jeden z najsilniejszych ośrodków poparcia Laburzystów i ogólnie szeroko rozumianego "wspólnego dobra" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiadomo, że takich ludzi się za bardzo nie lubi ( ͡° ͜ʖ ͡°) [x2]

do tego osobny, bardzo specyficzny dialekt, którego ni cholery nikt nie rozumie, przekonanie o własnej wyjątkowości (przynajmniej liverpoolczycy których znam takową się
@ten_co_uciekl @seeksoul: moze dlatego ze to najgorszy syf kibicowski i penera? Temat rzeka, ogolnie sprowadza sie to do tego ze mysla ze sa lepsi niz wszyscy inni, duza bieda, bezrobocie, brak edukacji, aktywnosc kryminalna, prostytucja. A sami "kibice" to tez ostry syf, rasizm, zabojstwa, ataki nozamo ¯\_(ツ)_/¯ polaczenie Krakowa i Lodzi
@seeksoul: 1. Dyskusja jest o miescie wiec napisalem jak wyglada tam sytuacja 2. Nikogo nie cisne, wylecz kompleksy. 3. Twoj smieszny atak jest zalosniejszy.
Wyjedz kiedys z wlasnego powiatu, zobacz swiat, porozmawiaj z ludzmi (jak umiesz w angielski) i zdejmij swoje rozowe okulary bo akurat to ze tego miasta nikt nie lubi to jest znany fakt (post opa)